מהי תנוחת השינה הטובה ביותר, לפי המדע

אפילו אם אתם הולכים לישון בשעה שונה בכל לילה, הסיכויים הם שאתם לא מוותרים על תנוחת השינה האהובה עליכם בכל פעם שאתם ישנים. למרות שתנוחת השינה המועדפת עליכם היא המיטיבה עמכם ביותר מבחינת נוחות, היא גם עשויה לגרום לכם לבעיות בריאותיות בסופו של דבר, החל מנחירות ועד כאבים בחלקים שונים של גופכם.

צוות האתר שלנו החליט לגלות אילו תנוחות שינה עשויות להציע לכם את מרב היתרונות הבריאותיים ומאלו מוטב שתימנעו.


שינה על הגב

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

בעוד ששינה על הגב עשויה לשמור על העור שלכם חף מקמטים למשך זמן רב, זוהי אינה התנוחה הטובה ביותר אם אתם סובלים מכאבים בגב התחתון מאחר וזה רק מחריף את המצב. ואם הפרטנר שלכם ממשיך להתלונן על כך שאתם נוחרים, שינה על הגב היא איננה התנוחה הטובה ביותר, מאחר והיא מחריפה את דום הנשימה בשינה שלכם.


אבל אם אי פעם התעוררתם עם כאב צוואר טורדני, שינה על הגב עשויה לסייע לכם מאחר והיא שומרת את הראש, הצוואר ועמוד השדרה בתנוחה ניטרלית, ועוזרת לכם למנוע כאבים טורדניים באזור הצוואר שלכם. שינה על הגב איננה מומלצת גם לנשים בהריון מאחר והיא חוסמת את זרימת הדם והחמצן לעובר.

שינה על צד שמאל

כמות נוזלים מספקת ואכילת סיבים מניחה את הדעת בהחלט מיטיבה עם העיכול שלכם, ושינה על צד שמאל עשויה לסייע ולווסת את תנועות המעי שלכם. כשאתם ישנים על צד שמאל, כוח הכבידה מעודד תנועות מעי רגילות, מה שעוזר לכם ללכת לשירותים דבר ראשון על הבוקר. בנוסף להקלה על עצירות, שינה על צד שמאל נחשבת היעילה ביותר לבריאות ויכולה לספק הקלה מכאבי גב.

שינה על צד ימין

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אתם מרגישים דפיקות לב חזקות או מהירות לעתים קרובות, אז מוטב שתורידו בכמות הקפה ותמצאו דרך בריאה להתמודד עם הסטרס. פרט לשינוי באורח החיים, שינה על צד ימין יכולה גם היא להועיל ללב שלכם. בחירה בצד ימין עשויה לסייע ולהגן מפני כשל לבבי ושאר בעיות אחרות הקשורות בלב.

שינה על הבטן

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

למרות ששינה על הבטן עשויה לצמצם נחירות, יש לה גם חסרונות בהשוואה לתנוחות שינה אחרות. מאחר והיא מפריעה לתנוחת עמוד השדרה הטבעית שלכם, שינה על הבטן יכולה לגרום לכאבי גב, צוואר וכתפיים, ועשויה גם לגרום לעור שלכם להזדקן מהר יותר.

אילו תנוחות שינה אתם מעדיפים? האם ניסיתם פעם להחליף תנוחת שינה למען בריאותכם?