מהן הבליטות הלבנות והקטנות על העור שלכם, ומה לעשות לגביהן?

ל-40-50% מהתינוקות שנולדים יש בליטות לבנות קטנות על הפנים שלהם. לפעמים הן נשארות איתנו עד הבגרות. החדשות הטובות הן שזה נורמלי לחלוטין. רק עבורכם, אספנו את הכל במקום אחד, כדי שלא תצטרכו לתור את הרשת אחרי תשובות.

צוות האתר שלנו מעניק לכם הסבר קצר, בתקווה שזה יקל עליכם את הדאגות אחת ולתמיד.


מהן הבליטות הללו?

© Shutterstock.com

לבליטות הללו יש שם רשמי, מיליה (נקודות חלב). הן מלאות בקרטין שנלכד מתחת לעור. ככלל, הבליטות הלבנות הללו עשויות להופיע על העפעפיים, הלחיים והמצח. רבים מאמינים כי מיליה היא סוג של אקנה, אך זה רחוק מהאמת, מאחר ואקנה נגרמת מהורמונים.


מדוע זה מופיע מלכתחילה?

© Shutterstock.com

למרות שאף אחד לא באמת יודע מה גורם למיליה, ישנם מספר הסברים. אולי העור שלכם ניזוק. גירוי, חשיפה לשמש, כוויות או מוצרים מסוכנים לעור עשויים לגרום למיליה. סיבה נוספת היא הצטברות תאי עור מתים, שנלכדים בנקבוביות. לבסוף, התשובה הפשוטה ביותר היא הגנים שלכם. ייתכן ויש לכם נטייה גנטית שגורמת לכך.

מה לעשות לגביהן?

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אתם לא באמת צריכים לעשות משהו לגבי הבליטות הללו כי הן אינן מזיקות. עם זאת, אם אתם מודאגים מהאספקט החזותי, ישנם כמה פתרונות שיכולים לעזור לכם. זכרו, אף צעד מניעתי לא הוכח כיעיל. אולי תרצו לנסותם בכל זאת.

העניקו לחות לעור והגנו עליו

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

השקעה במקדם הגנה טוב וקרם לחות זה רעיון טוב. המוצרים הללו יבטיחו שהעור שלכם יישאר מוגן, רך וגמיש. אל תשכחו להשתמש במקדם הגנה גם בחורף או כשאתם יושבים ליד החלון.


קילוף העור

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

חשוב שלא להגזים עם זה. השתמשו בתרחיצים עדינים כדי לא להזיק לעור שלכם ולגרום ליותר בליטות. הסירו תאי עור מתים בזהירות בבת, או עשו טיפול מקצועי.

נסו מוצרים עם רטינול

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אומרי שרטינול הוא רכיב שמפחית מיליה. קרם רטינול חושף שכבת עור חלקה ומונע הצטברות. זכרו שתכשירים מסוימים הכוללים רטינול עשויים להיות נוקשים על העור, אז לכו על מוצרים עדינים.

השתמשו בחומצה סליצילית

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

החומצה הזו מומלצת כדרך להילחם באקנה, וזה עשוי גם לעבוד עבור מיליה. הרעיון הוא לדלל את שכבות העור. כך, אתם עשויים לשחרר ציסטות של מיליה. השתמשו בחומצה סליצילית ממש לפני השינה.

האם אי פעם הבחנתם בנקודות חלב על הפנים שלכם? האם אתם מכירים מצבים דומים שאינם מסוכנים לעור כפי שהם נראים?