מה האופן בו אתם משתמשים בסמארטפון שלכם יכול לחשוף אודותיכם?

נשים מבלות בממוצע 600 דקות בטלפון הסלולרי שלהן מדי יום, בהשוואה ל-459 דקות בקרב גברים, כך לפי מחקר. הזמן הזה מוקדש בדרך כלל למטלות הקשורות בעבודה (כמו שליחת אימיילים) וגם שימוש ברשתות החברתיות. בכל מקרה, לא מדובר רק במספרים – למעשה, שימוש בטלפון יכול לחשוף רבות אודות האישיות שלכם.

מאחר והטלפונים שלנו הם מעין שלוחה של הידיים שלנו, צוות האתר שלנו חשב שזה יהיה מעניין לגלות מה חושף מחקר אודות האופן בו אנחנו משתמשים בהם.


בודקים את הטלפון שלכם לעתים קרובות מדי

© Depositphotos.com

תלות מתמדת בטלפון שלכם היא סימן לאימפולסיביות, כך מציע מחקר. נטען כי אנשים שמכורים לטלפון שלהם נוטים להיות רגשנים יותר מאלו שמשתמשים בו לעתים נדירות והם יכולים לבלות את היום כולו ובסופו הסוללה כמעט מלאה לחלוטין.


לא משתמשים בו לעתים כה קרובות

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לפי מחקר, אנשים שמשתמשים בטלפנים שלהם לעתים קרובות יותר חווים רמות סטרס גבוהות. וסטרס, בתורו, גורם להם להרגיש פחות שבעי רצו מחייהם. מנגד, אם אינכם מכורים לטלפון שלכם, זה יכול למנוע מכך להתרחש.

מבלים יותר משעה בטלפון

© Depositphotos.com

זוהי עשויה להיות אינדיקציה לדיכאון, כך מציע מחקר אחד. משך השימוש ותכיפותו קשור לרמות גבוהות של סימפטומים הקשורים בדיכאון, וחומרתו.

שימוש בו לאחר חצות

© shutterstock.com© shutterstock.com

מחקר חושף שאנשים שמשתמשים בטלפון שלהם לעתים קרובות לאחר חצות נוטים לשינה גרועה. ומאחר ואובדן שינה משפיע רבות על מצב הרוח שלנו, זה יכול לגרום לנו לחוש עצבים ומתח. מנגד, אנשים עם תחושת מחויבות גבוהה יותר מפסיקים בדרך כלל להשתמש בטלפון שלהם לפני חצות.


ממתינים עד שהטלפון טעון במלואו

© Depositphotos.com

התנהגות זו, כפי שמראה המחקר, הוא ציין המצביע על נטיותיו הארגוניות של אדם. אנשים מודעים לא מרוצים מסוללה נמוכה, ואלו הזקוקים לארגון וסדר מטעינים את המכשיר עד כ-60%.

מקבלים ומבצעים שיחות רבות מדי

© Depositphotos.com

מחקר הראה שאנשים פותחים יותר נוטים לעשות פחות שיחות טלפון מאחרים. מנגד, אנשים מוצנים נוהגים לקבל ולבצע כמות שיחות טלפון יוצאת דופן (גם בלילה), ומשתמשים בוואטס אפ לעתים קרובות מדי.

כמה זמן אתם מבלים בשימוש בטלפון שלכם? האם אתם מזהים אי אלו מהתכונות הללו בעצמכם?