מה החיוך שלכם יכול לומר אודות הרגשות שלכם?

החיוך שלכם יכול למעשה לבגוד בכם ולהראות מה אתם באמת חושבים. אך מצד שני, אתם יכולים גם לקרוא את מחשבותיהם של אחרים אם תכירו את הניואנסים בהבעות הפנים. אזהרת ספויילר: לא כל חיוך פירושו הבעת רגשות חיוביים כלפיכם.

צוות האתר שלנו גילו כמה ממצאים מדעיים אודות סוגי חיוכים ואנחנו רוצים לשתף את זה אתכם.


יש 3 קבוצות חיוכים עיקריות

אחרי שחקרו אנשים, חוקרים חילקו חיוכים לפי שילובי שרירים:


1. חיוך של תגמול. הרמה סימטרית של שרירי הלחי עם הרמת הגבות. השפתיים משוכות.
2. חיוך של הזדהות. משדר סובלנות, הכרה או ברית. גם הוא סימטרי אך רחב יותר ודק כשהשפתיים לחוצות ללא שיניים חשופות.
3. חיוך של דומיננטיות. מסמל מעמד ואיננו סימטרי, כשהגבות והלחיים מורמות.

פרט לזה, חוקרים מדגישים כמה סוגים ספציפיים יותר שמראים גוונים שונים של רגשות.

חיוך פלרטטני

© Depositphotos.com

זהו חיוך מפורסם מאוד שראינו פעמים רבות בציור של ליאונרדו דה וינצ׳י, המונה ליזה. זהו אחד מאותם חיוכים מסתוריים ונבוכים בהם אתם משתמשים לפני שאתם מסיטים שוב את המבט. האקט הזה נמשך רק רגע.

בפעם הבאה, אתם תבינו שמישהו מפלרטט אתכם כשתראו את ההבעה הזו על פניו של אדם המביט בכם.

חיוך מורגש

© Depositphotos.com


את החיוך המורגש קל לזהות. השרירים משקפים רגשות חיוביים, בלתי נשלטים וכנים. אף שריר בחלק התחתון של הפנים לא מעורב פרט לשרירים שמקיפים את העיניים, כך שאפשר לראות קמטים. החיוך המורגש נמשך זמן רב והוא אינטנסיבי.

חיוך של בוז

© Depositphotos.com

חיוך של בוז איננו הבעה חיובית. הוא מעיד על שילוב של גועל וטינה. פינות השפתיים מהודקות ולעתים קרובות צד אחד של השפה גבוה יותר מהאחר.

חיוך אומלל

© Depositphotos.com

חיוך אומלל הוא הבעה שמעידה על קבלת המצב בחוסר רצון. הוא מרומז מעוד ובלתי סימטרי. אתם יכולים לראות עצבות עמוקה בעיניו של האדם המבטא זאת. בעיקרון, זהו סוג של הגנה ומאמץ להסתיר אומללות. אתם יכולים לראות את החיוך הזה כשהאדם מנסה להסתיר שהוא בסדר לגבי עניין כלשהו, אך למעשה הוא איננו. ממש כמו לצפות בסרט משעמם עם הפרטנר שלכם ולשנוא אותו, אבל אין לכם ברירה אלא להיות שם.

חיוך מעומעם

© Depositphotos.com

חיוך מעומעם הוא ניסיון לשלוט בחיוך מאושר. זה קורה כשאנחנו צריכים להיות מנומסים ולא צריכים לחייך, למרות שיש משהו שנראה לנו מצחיק מאוד. הלחיים מורמות אך פינות השפתיים מופנות מטה.

חיוך מגדיר

© Depositphotos.com

חיוך מגדיר מטרתו להוציא את העוקץ מחדשות רעות. אתם משתמשים בהבעה זו כשאתם מגלים שכל המושבים במסעדה תפוסים. זה מתחיל לפתע. השפה התחתונה מורמת קלות ואתם עשויים להבחין בהטייה של הראש.

חיוך מזויף

© Depositphotos.com

קל לאתר חיוך מזויף. השרירים סביב העיניים לא מעורבים כך שאי אפשר להבחין בקמטים. אנשים חושבים לעתים קרובות שגם העיניים שלהם מחייכות כשהם מנסים להעמיד פנים, אך חוקרים גילו שמדובר באשליה.

חיוך של פחד

© Depositphotos.com

אפשר לזהות חיוך מפוחד באמצעות חשיפת שיניים שקטה. זה עשוי להיראות כאילו אתם צוחקים, אך אתם למעשה עצבניים. השיניים מהודקות יחד והעיניים נפערות. הגבות מקבלות מבע מופתע.

באיזו תדירות אתם מנסים לזייף חיוך מורגש? מה גרם לכם לחייך היום?