מה הציפורניים שלכם אומרות על מצבכם הבריאותי?

העיניים שלנו עשויות להיות החלונות לנשמה  שלנו, אבל הציפורניים שלנו יכולות להיות החלון לבריאות שלנו. מתברר כי ציפורניים חזקות לא רק מועילות עבור המניקור שלכם. תסמינים מסוימים בציפורן יכולים להיות אינדיקציה גדולה יותר של בעיות בריאות.

לדברי ד"ר אנתוני, רופא עור בקליניקה בקליבלנד באוהיו ודברה ג'לימן, רופאת עור בניו-יורק, ומחברת ספר על העור, מסבירים שישנם תסמיני מסוימים בציפורניים שאינכם צריכים להתעלם מהם.


להלן תמצאו את הסימנים הנפוצים ביותר שהם אזהרה בריאותית שהציפורניים שלכם יראו לכם.


ציפורניים צהובות: על פי ה- WebMD, ציפורניים צהובות הן אחד מסימני האזהרה הנפוצים ביותר שהציפורניים שלכם יכולות לתת לכם. הם מוסיפים, כי אחת הסיבות הנפוצות ביותר של ציפורניים צהובות היא זיהום פטרייתי. אבל במקרים נדירים, הם גם אומרים שזה יכול להצביע על מצב חמור יותר כמו סוכרת, מחלת בלוטת התריס או מחלת ריאות. ד"ר אנתוני מוסיף כי ציפורניים צהובות יכולות גם להיות בגלל עישון, אשר יכול להכתים את הציפורניים. אז אולי כדאי להפסיק לעשן אם אתם מבחינים שהציפורניים שלכם כל הזמן צהובות.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

ציפורניים סדוקות או שבירות: לדברי ד"ר ג 'יילמן, ציפורניים סדוקות או שבירות יכולות להיות סימן כי בסיס הציפורן הוא יבש מאוד. WebMD מוסיף כי ציפורניים סדוקות או שבירות קשורות למחלת בלוטת התריס. ד"ר ג'יילמן מסביר כי היפותירואידיזם לפעמים גורם לתופעות לוואי אלה. היפותירואידיזם הוא מצב שבו בלוטת התריס אינה מייצרת מספיק הורמונים.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

ציפורניים מצולקות: על פי MedicineNet, ציפורניים מצולקות נגרמות על ידי התפתחות פגומה של שכבות של בסיס הציפורן, וזה נפוץ עבור אלה הסובלים מפסוריאזיס. הם מוסיפים כי ציפורן מצולקת יכולה להשפיע על עד כ50% של אנשים הסובלים ממצב זה. ד"ר ג 'יאמן מציע כי אם אתם חווים צילוק או שקעים בציפורניים שלכם, אתם צריכים לדבר עם הרופא שלכם.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

ציפורניים עם קווים אופקיים: ד"ר אנתוני מסביר כי הסיבה שאנשים יראו רכסים אופקיים על הציפורניים שלהם יכולה להיות טראומה ישירה של הציפורן, או שזה יכול גם להיות סיבה למחלה חמורה יותר, ובמקרה זה תראו את זה על יותר מציפורן אחת. הוא מוסיף כי זה מתרחש כי הגוף שלכם עובד שעות נוספות כדי לנסות להילחם במחלה, כך שהוא חוסך את האנרגיה שלה עבור שאר הגוף, כי הוא צריך את זה יותר. במונחים בסיסיים, הגוף שלכם אומר 'הציפורניים לא מספיק חשובות לאנרגיה'.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך


קווים דהויים או כהים מתחת לציפורן: WebMD מזכיר כי שינוי צבע או קו כהות מתחת לציפורן יכול לפעמים להיגרם על ידי מלנומה; שהוא סוג מסוכן ביותר של סרטן העור. ד"ר אנתוני מפרט על כך באומרו שמלנומה יכולה להופיע על הציפורן גם דרך קו שחור או פס על הציפורן. אז אם אתם מבחינים בכך, עליכם לפנות לרופא מיד.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

כסיסת ציפורניים: על פי "מדיקל דיילי", המדריך הפסיכיאטרי לאבחון פסיכיאטרי של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית (DSM) מסווג את כסיסת הציפורניים כאחד הסימפטומים של הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית. עם זאת, אין זה אומר כי כל מי שכוסס את הציפורניים שלהם הם בעלי ההפרעה זו, אבל ד"ר ג'ימן אומר כי כאשר הרגל זה הופך להיות מוגזם, אתם צריכים להתייעץ עם הרופא שלכם.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

ציפורניים כחלחלות: WebMD מסביר כי כאשר הציפורניים שלכם מתחילות להפוך לכחלחלות, זה סימן שהגוף לא מקבל מספיק חמצן. סיבות אפשריות יכולות להיות בעיות ריאות ובעיות לב. אם אתם מבחינים כי זה קורה על בסיס מתמשך, כדאי להתייעץ עם הרופא שלכם.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך

כתמים לבנים: יש מיתוס שמסתובב שאומר כי כתמים לבנים על הציפורניים פירושם שחסר סידן. אבל ד"ר אנתוני מסביר כי זה לא המצב בכל המקרים. הוא מוסיף כי כתמים לבנים אינם משמעותיים מאוד כפי שהם לעתים קרובות יכולים להיות תוצאה של טראומה כגון מכה חזקה באצבע.

מה הציפורניים שלך אולי אומרות על הבריאות שלך