מה חושף עליכם המיקום של השומן בגוף שלכם – ומה תוכלו לעשות בנידון

השמנת יתר היא נושא שמשפיע על יותר ויותר אנשים ברחבי העולם. בשנת 2016, היו יותר מ-1.9 מיליארד אנשים שסובלים מהשמנת יתר, כך לפי מידע שהתקבל מארגון הבריאות העולמי. ומה שמדאיג אפילו יותר היא העובדה שב-2016, 41 מיליון היו למעשה ילדים מתחת לגיל 5.

כל אדם שונה בסוג ההשמנה ממנה הוא סובל. זו הסיבה בגינה נדרשת גישה אחרת לכל סוג. בית הספר לבריאות הציבור של הארוורד ערך מחקר וממנו עולה כי ישנם 6 סוגים של השמנת יתר. בין הסוגים הללו ניתן למצוא: צעירים, נשים בריאות, גברים שתיינים, נשים וגברים לא מאושרים בגיל העמידה שסובלים ממתח, אנשים מבוגרים עשירים ובריאים, מבוגרים מאושרים אך לא בריאים פיזית, ועניים.


ידיעת סוג ההשמנה שלכם יכולה לעזור רבות במהלך הירידה במשקל ומספקת אחוזי הצלחה גבוהים יותר. גברים שתיינים לא מתמודדים עם אותם הנושאים שגורמים להשמנה שלהם, כמו נשים בגיל העמידה שסובלות ממתח.


על פי מידע מ- Positive Med תוכלו לחלק את השומן שלכם לפי התפוצה שלו. ישנם ארבעה אזורים בו נאגר השומן. המשיכו לקרוא עדי ללמוד מה ניתן לעשות וכיצד ניתן להיפטר ממצבורי השומן.

השמנת יתר בפלג הגוף העליון
סוג זה של השמנה הוא סימן לכך שאתם צורכים יותר מדי מזון וצריכים להיצמד לדיאטה בריאה, בנוסף לאימון גופני על בסיס קבוע. ע"פ מחקר שנערך ב-2008 ע"י Mayo Clinic, סוג זה של השמנה מעלה את הסיכון לסבול מדום נשימה בשינה, לחץ דם גבוה וסוכרת מסוג 2.

בטן נפוחה
בטן נמוכה נגרמת בדרך כלל בגלל צריכת אלכוהול מוגזמת. כדי להיפטר מהשומן עליכם לצמצם את צריכת האלכוהול שלכם למינימום ולהתחיל בדיאטה בריאה, ואימוני כושר על בסיס קבוע.

שומן בבטן התחתונה
סוג זה של שומן מעיד בדרך כלל על דיכאון ומתח. כדי להיפטר ממנו עליכם לנסות ולתרגל טכניקות להורדת המתח, ולשמור על כושר גופני.

שומן שמזדקר החוצה מן הקיבה ובחלקו העליון של הגב
הנאשם העיקרי בסוג השומן הזה הוא אורח חיים עצל. במקרה כזה עליכם להתאמן על בסיס קבוע ולנסות לזוז ככל האפשר. עליכם גם לשים לב לרמות הסוכר בדם ולשמור עליהן מאוזנות ע"י דיאטה שתאפשר לכם לחטוף משהו קטן במהלך היום במקום לאכול ארוחות גדולות.

ACE fitness טוענים ש-30 עד 60 דקות של כושר גופני הם כל מה שצריך כדי להיפטר מארבעת סוגי ההשמנה. עליכם לבצע תרגילי אירובי בדרגת כושר בינונית חמש פעמים בשבוע. זה צריך לכלול רכיבה על אופניים, שחייה, טיולים וג'וגינג. בנוסף, חשוב לחזק את שרירי הליבה ע"י אימון התנגדות מלא. אימונים אלו ישפרו את התמיכה בגב שלכם ויעזרו לכם לשפר את היציבה ע"י חיזוק שרירי הגב.

שומן בפלג הגוף התחתון
סוג זה של השמנה נפוץ יותר אצל נשים. ניתן לצמצמו ע"י אימוני כושר של הלב וכלי הדם, ואימוני התנגדות.

שומן בפלג הגוף התחתון וברגליים התחתונות
נשים בהריון ידועות בשל סוג זה של השמנה. במקרה וגם את סובלת מזה, מומלץ לפנות לייעוץ רפואי.

אם את סובלת ממצבורי שומן בפלג הגוף התחתון, פירוש הדבר הוא שהגוף שלך זקוק לאימוני כושר. ACE fitness ממליצים על אימונים לאגן הירכיים, לישבן והירכיים, אימוני התנגדות לכל הגוף ואימוני אינטרוולים באינטנסיביות גבוהה ישפרו את בריאות הלב שלך, ישרפו יותר קלוריות ויעזרו להיפטר ממצבורי השומן בגוף.

לא משנה היכן נמצא השומן הלא רצוי בגוף שלך, הדרך הטובה ביותר להיפטר ממנו היא ע"י דיאטה נכונה ושמירה על כושר. חשוב מאוד לפעול לפני שזה כבר מאוחר מדי כיוון שלהשמנת יתר יש השפעות משמעותיות על הגוף שלך.

שימו לב: לפני שאתם מנסים כל טיפול ביתי ועושים שינויים בדיאטה שלכם, מומלץ תמיד להיוועץ ברופא לקבלת עצה.