מה יכול לקרות לגוף שלכם אם אתם יושבים ברגליים משוכלות לעתים קרובות

לכולנו יש את הדרך שלנו לשבת ולהרגיש בנוח, אבל רק בגלל שזה מרגיש בנוח לא אומר שזה למעשה טוב עבורנו. למעשה, אחת הדרכים הנפוצות ביותר לשבת, היא ברגליים משוכלות, ויכולות להיות לכך השפעות שליליות עלינו, לכן עלינו לשקול ולחדול מכך. זה חשוב ללמוד לשבת ישר כל הזמן – וזה לא טוב רק עבור גופכם, אלא גם תורם לביטחון העצמי שלכם.

צוות האתר שלנו מנסה תמיד לדאוג לבריאות שלכם, לכן אנחנו רוצים להראות לכם 5 סיבות מדוע אתם צריכים להפסיק לשכל רגליים.


זה יכול לגרום לשיתוק עצבי

© depositphotos.com© depositphotos.com

כשאתם יושבים בשיכול רגליים למשך זמן רב, זה עשוי לגרום למעשה למצב שנקרא ׳שיתוק עצבי׳. במהלכו, אתם לא יכולים להרים את כף הרגל שלכם, וזה יכול לגרום לחוסר תחושה בשרירים, ואפילו לשיתוק בעצב הפרוניאלי (בעצם החיצונית הקטנה מבין שתי עצמות השוק).


זה יכול לגרום ללחץ דם גבוה

© depositphotos.com© depositphotos.com

לפי המחקר הזה, שיכול הרגליים בגובה הברך מעלה בצורה משמעותית את לחץ הדם שלכם. אושש גם שאין עלייה פתאומית בלחץ הדם שלכם כשאת משכלים רגליים בקרסוליים, ולמזלנו, העליות הפתאומיות הללו בלחץ הדם הם רק זמניות. בכל מקרה, מומלץ להימנע מלשכל רגליים אם אתם אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה.

זה יכול לגרום ליציבה לא תקינה

© depositphotos.com

לפי המחקר הזה, ישיבה ברגליים משוכלות במשך יותר מ-3 שעות עשויה לגרום להטיות בכתפיים וברוחב האגן, וזה גם עשוי לגרום לראש לבלוט קדימה. זה יכול גם לגרום לאי התיישרות של עמוד השדרה, ויציבה לא טובה גורמת לכאב ונוקשות בשרירים.

זה יכול לגרום לכאב במפרקים

© depositphotos.com

שיכול רגליים לא רע רק עבור היציבה שלכם, זה גם יכול לגרום לכאבים במפרקים. זה יכול להכאיב לכם בצוואר, באגן, בגב התחתון ובברכיים. עליכם להימנע במיוחד לשבת בשיכול רגליים אם כבר יש לכם כאבים בברכיים.


זה יכול לעורר נפיחות בקרסוליים במהלך הריון

© depositphotos.com

הימנעו מישיבה בשיכול רגליים במהלך הריון – זה בטוח לחלוטין עבור התינוק שלך, אבל זה יכול לגרום לנפיחות בקרסוליים ולהתכווצויות ברגליים. אם את חווה אי אלו מהסימפטומים הללו, נסי לשבת כששתי כפות הרגליים שלך ישרות על הרצפה או הרימי אותן.

האם אתם או מישהו שאתם מכירים יושבים בשיכול רגליים? האם אתם הולכים לנסות ללמד את עצמכם לשבת בצורה שונה?