מה יכול לקרות לגוף שלכם אם תוסיפו סירופ מייפל לארוחת הבוקר שלכם בכל בוקר

אנשים רבים אוהבים להוסיף מעט סירופ מייפל לארוחות שלהם כדי להמתיק אותם. וכפי שמסתבר, ממתיק ארוחות הבוקר הפופולרי הזה הוא בעל יתרונות בריאותיים ויתרונות יופי רבים, ולמעשה מדובר בזהב נוזלי של ממש. הוא מכיל רכיבים בריאותיים רבים, ואחד מהם, הידוע בשם קוובקול (quebecol), הקרוי על שם הפרובינציה הקנדית, קוויבק, המפיקה 70% מהאספקה העולמית של הממתיק הטבע הזה.

צוות האתר שלנו הופתע לגלות כי סירופ מייפל הוא הרבה יותר מסתם ממתיק בבקבוק. תרנו את הרשת בחיפוש אחר היתרונות הבריאותיים ויתרונות היופי שבו עבורכם.


הוא עשוי לחזק את המערכת החיסונית שלכם

© Shutterstock.com

מעט סירופ מייפל על הפנקייקים שלכם לארוחת הבוקר יכול לחזק את החיסוניות שלכם מפני וירוסים. הממתיק הטבעי הזה הוא מקור מצוין לאבץ ומאחזר את רמות תאי הדם הלבנים ומאיץ את המערכת החיסונית שלכם. לסירופ מייפל יש גם יתרונות אנטימיקרוביאליים חזקים והוא הוכח כבעל יכולת להילחם בביופילם, שהם מושבות של בקטריה בהם קשה להילחם בשל גודלם והיכולת שלהם לעמוד בפני טיפולים.


זה טוב לעור שלכם

© Shutterstock.com

סירופ מייפל מכיל 24 נוגדני חמצון, ומחקר מוכיח שאם תחליפו את הסוכר המעובד בממתיק מלאכותי, כמו סירופ מייפל, צריכת נוגדני החמצון הכוללת שלכם תעלה, ממש כאילו אכלתם חופן אגוזים או פירות יער. בשל תכולת נוגדני החמצון הרבים שבו, סירופ מייפל יכול גם להגן על העור שלכם מפני נזק שנגרם ע״י רדיקליים חופשיים, אשר המדע מאמין כי הם הגורמים להזדקנות העור בטרם עת.

שומר על אספקת נוזלים יאותה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

למרות שסירופ מייפל אינו זר לרובנו, מי מייפל עשויים להציע אף יותר יתרונות בריאותיים. מי מייפל אינם בדיוק כמו סירופ מייפל, למרות שהם מגיעים מאותו המקור. הם עשויים ממי תהום בשילוב לשד, ולמרות שטעמו נפלא, הוא מכיל רק 2% סוכר. יש אתלטים שאומרים שזה משיב להם את הנוזלים פי 2 יותר מהר ממים ועוזר להם לשמור על נוזלים בעת האימון.

זה טוב לבריאות הגבר

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

סירופ מייפל יכול לעזור בשמירה על פוריותו של הגבר. המינרלים הרבים שבו, במיוחד האבץ, תורמים לבריאות הגבר ועוזרים להקטין את גודל הערמונית.


זה משפר את רמות האנרגיה שלכם

© Shutterstock.com© Unsplash.com

סירופ מייפל הוא מקור נפלא למינרלים המעניקים לגופכם אנרגיה נוספת, ויש חברות שאפילו התחילו להוסיף את הממתיק הטבעי הזה למשקאות אנרגיה. בשל תכולת הפחמימות בסירופ מייפל, הוא יכול לשמש כמקור אנרגיה לפני אימון, ונוגדני החמצון הרבים שבו יעזרו לכם להתאושש מהר יותר אחרי אימון אינטנסיבי. פרט להיותם מעניקי נוזלים מצוינים, מי מייפל יכולים גם לעזור ולשפר את הביצועים האתלטיים שלכם ולוודא שלא תעצרו בעת אימון קרדיו אינטנסיבי.

זה הופך את השיער שלכם למבריק יותר

© Depositphotos.com© Shutterstock.com

שמירה על נוזלים מועילה לא רק לבריאותכם הכללית אלא גם למראה השיער שלכם, בעת השפעתם על חוזקו וצמיחתו. מאחר ומי מייפל הם אפילו טובים יותר באספקת נוזלים מאשר מים רגילים, שתייתם יכולה להוסיף ברק ואלסטיות למחלפות שלכם. כדי לשקם שיער יבש ולהעניק לו את בוסט הנוזלים לו הוא כה זקוק, רסקו בננה עם אבוקדו והוסיפו שמן זית וסירופ מייפל. שימו את התערובת על השיער ושטפו עם שמפו רגיל אחרי 20 דקות.

זה טוב ללב שלכם

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

פרט להוספת מתיקות לקערת שיבולת השועל שלכם בבוקר, סירופ מייפל יכול גם לשפר את בריאות הלב שלכם. בזכות תכולת האבץ המרובה שבו, סירופ מייפל יכול למנוע מחלות רבות הקשורות בלב ובכלי הדם, כמו שבץ או טרשת עורקים. אבץ יכול גם לחזק את כלי הדם שלכם באמצעות שיפור תפקוד התאים שמרכיבים את הריפוד הפנימי של העורקים שלכם.

האם אתם אוהבים סירופ מייפל? האם אתם מכירים דרכים אחרות להשתמש בו פרט להוספתו לארוחת הבוקר שלכם?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.