מה יכול לקרות לגוף שלכם אם תשתו קפה על הבוקר

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת נבאדה-רינו גילו שניתן להשתמש בשאריות קפה טחון כביו-דיזל (סוג של דלק ביולוגי) וייתכן שבעתיד הקרוב, אדי הרכב שלכם יריחו כמו ספל קפוצ׳ינו שנחלט זה עתה. אך ספל הקפה הראשון שמתדלק את רובנו בבוקר עשוי להיות דרך לא כל כך טובה להתחיל את היום שלנו. למעשה, רופאים מאמינים שהזמן הטוב ביותר ליהנות מספל קפה הוא אמצע שעות הבוקר עד השעות המאוחרות, בין 9:30 בבוקר עד 11:30.

צוות האתר שלנו בדרך כלל מצפה לספל הקפה הראשון בבוקר, אך ההשפעות על הגוף אם שותים את זה על קיבה ריקה צריכות להדאיג אתכם.


אתם עשויים לחוש יותר עייפים

© Unsplash.com© Depositphotos.com© Shutterstock.com

קפה הוא משקה מעורר עבור רבים מאיתנו, אבל השימוש בו איך שצאתם מהמיטה עשוי דווקא לגרום להשפעות הפוכות. קפאין מכפיל את רמות הורמוני החרדה ועשוי לגרום לבעיות בשינה, מה שמסתכם בעייפות. אם אתם מתחילים את היום שלכם בכוס הפוך עם סוכר, אתם עשויים לחוש עייפים זמן קצר לאחר מכן. זה קורה בגלל שהגוף שלנו מייצר אינסולין כדי לפצות על הסוכר, מה שגורם לרמות הגלוקוז לצנוח, ומסתכם במחסור באנרגיה ובחרדה.


הגוף שלכם עשוי לאבד מהמינרליים החיוניים שלו מהר יותר

© Depositphotos.com

ספל הקפה הקבוע שלכם בבוקר יכול לגרום לאובדן וויטמינים ומינרלים חיוניים רבים. זה יכול לגרום בעיות בספיגת הברזל, המגנזיום וקבוצת הוויטמינים B אשר חיוניים למערכת העצבים שלנו. יותר מדי קפאין גורם גם לבריחת סידן מהעצמות שלכם, מה שהופך אותן חלשות ושבירות.

זה עשוי להרגיז את הקיבה שלכם

© Unsplash.com© Shutterstock.com

בעוד שהמשקה האהוב עליכם יכול לעורר אתכם בבוקר, הוא גם עשוי לעורר את הדחף ללכת לשירותים לעתים קרובות יותר. למעשה, כמה מומחים בתחום הרפואה ממליצים לשתות קפה כאמצעי להתכונן לבדיקות רפואיות מסוימות. קפה מפעיל את מערכת העצבים, שבתורו משפיע על המעי וגורם לשלשול. אנשים רבים אוהבים להוסיף חלב או שמנת לקפה הבוקר שלהם, ובגלל שלרובנו יש בעיות בעיכול לקטוז, זה עשוי לגרום לחוסר נוחות בקיבה

זה עשוי לגרום לעלייה במשקל

© Unsplash.com© Unsplash.com

למרות שקפה שחור עשוי לעזור לכם לשרוף שומן, הוא גם עשוי לפגום בתבניות השינה הבריאות שלכם. אם אינכם ישנים מספיק, אתם נוטים להרגיש רעבים יותר ולסבול מהשתוקקויות תקופות למשהו מתוק. משקאות קפה רבים, כמו התערובות הממותקות והפופולריות, מפוצצים בסוכר וקלוריות ועשויות לגרום לכם לעלות במשקל


זה יכול להחריף את החרדות שלכם
כשאתם מתעוררים בבוקר, רמות הורמוני החרדה שלכם נמצאים בשיאם. בגלל שקפאין הוא חומר ממריץ, הוא מעניק לגוף שלכם מעין אפקט קופצני שמטרגר התקפי חרדה אצל אנשים מסוימים.

זה יכול לייבש את העור שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

מאחר וקפה גורם לכם להשתמש בשירותים יותר, הוא מייבש את הגוף שלכם. כשאתם מתייבשים, הרעלנים מתקשים לעזוב את הגוף דרך העור. זה, בתורו, מייבש את העור והופך אותו פגיע יותר בפני בעיות שונות, כמו קמטים בטרם עת.

זה עשוי לגרום לעלייה בכמות הסוכר בדם שלכם

© Depositphotos.com© Pixabay.com

קפה הבוקר עשוי להקשות על התאים שלכם לאזן את כמות הסוכר בדם, מה שיכול להוביל למחלות שונות. סוכר גבוה בדם, בתורו, תורם לעלייה במשקל ואף מעמיד אתכם בפני סיכון לחלות בזיהומים בעור.

מתי בדרך כלל אתם שותים את הקפה שלכם בבוקר? האם הבחנתם בתופעות הלוואי הללו?