מה יכול לקרות לגוף שלכם אם תתחילו לישון ללא כרית

הכרית הראשונה הידועה לאנושות מתוארכת למסופוטמיה העתיקה. היא יוצרה מאבנים, ורק אנשים עשירים יכלו להרשות זאת לעצמם. בשונה מהכריות העתיקות, הכריות בהן אנחנו משתמשים כיום הן רכות ואווריריות, ואנשים רבים לא יכולים להירדם מבלי לחבק כרית גדולה וחמימה. אך למעשה, שינה עם כרית איננה הדרך הטובה ביותר לנוח, מאחר והיא יכולה להשפיע על גופכם ועל מצב הרוח.

צוות האתר שלנו מבין שזה יכול להיות קשה להיפרד מהכרית החביבה עליכם, אבל לשינה ללא כרית יש יתרונות בריאותיים רבים, ואנחנו ערכנו מחקר כדי להציג לכם כמה מהם.


זה מונע כאב גב

כריות רבות יכולות לגרור תנוחת שינה בלתי טבעית והתמיכה שהן מספקות אינה מחזיקה מעמד זמן רב. למרות שהכרית עצמה לא גורמת לגב שלכם לכאוב, היא יכולה להחריף רבים מהסימפטומים החבויים. כשאתם ישנים ללא כרית, עמוד השדרה שלכם במנוחה וזוהי תנוחת הגוף הטבעית שלכם.


זה יכול לעזור לכם להתמודד עם כאב צוואר

© depositphotos.com

רוב הכריות לא עוזרות לכם לישון בתנוחה הנכונה, ויכולות למעשה להחריף את תנוחת השינה. כיפוף הצוואר שלכם בכל צורה שהיא למשך זמן רב יכול לגרום לחוסר מנוחה, וכריות נוקשות או רכות מדי יכולות לגרום לכאב צוואר

זה עוזר להילחם בכאבי הראש

© Depositphotos.com

אם אתם מתעוררים עם כאב ראש או עם תנוחת סחרור קלה, יש מצב שהכרית שלכם אשמה. כריות גבוהות מדי גורמות לצוואר ולראש להתעגל קדימה, ומוסיפות יותר מתח לשרירי הצוואר. זה עשוי לגרום לכם לכאב ראש ברגע שיצאתם מהמיטה.

זה עשוי להקל על סטרס

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם הכרית שלכם גורמת לכם לחוסר מנוחה בלילה, אתם עשויים להתהפך בשינה. ככל ששנתכם יותר מופרעת, כך לגוף שלכם יש פחות זמן לתקן את עצמו. מניעת שינה מתמשכת יכולה להשפיע על מצב הרוח שלכם ועל יכולות החשיבה, וזה יכול לגרום לגוף שלכם לשחרר יותר הורמוני סטרס במהלך היום.


זה מונע אקנה

העור שלכם יודה לכם על כך שנפטרתם מהכרית. הפנים שלכם נלחצות בדרך כלל אל הכרית למשך רוב הלילה. אתם כנראה לא שוטפים את הציפית מדי יום, וזה צובר לכלוך, שומן ואבק. כל זה יכול לגרום לאקנה, זיהום וקמטים בטרם עת.

ייתכן וזה גם טוב לשיער שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אתם מתעוררים בבוקר עם שיער יבש וסבוך, ייתכן ותרצו לוותר על הכרית למען מחלפותיכם. כשאתם מתהפכים ומסתובבים בלילה, השיער שלכם משתפשף כנגד הציפית, מה שגורם לו להישבר. ציפיות יכולות גם לספוג את השומנים מהשיער שלכם, ולהותיר אותו יבש וסבוך.

שימו לב: בבקשה זכרו שהמאמר הזה משמש למטרות מידע בלבד. כדי לקבל עצת מומחים ואבחנה, יש להיוועץ ברופא.

האם אתם ישנים ללא כרית? האם הבחנתם בשינויים חיוביים?