מה יקרה אם תעשו אמבט בכל יום

הגוף שלנו עשוי מ-60% מים, וזה אך טבעי שבילוי באמבט יוביל ליתרונות רבים. למרות שככל הנראה אין לכם זמן להפוך את זה להרגל, רחצה באמבט טומנת בחובה יתרונות גופניים ונפשיים רבים. לכן מומלץ לעשות אמבט 2-3 פעמים בשבוע. בכל מקרה, אם יש לכם בעיות עור או אלרגיות, היוועצו ברופא שלכם לפני שאתם עושים שינויים בהרגלים.

צוות האתר שלנו יודע כמה חשוב לשמור על הבריאות שלנו, לכן הכנו עבורכם רשימה של יתרונות הקשורים ברחצה באמבט שישפרו את בריאותכם הכללית.


זה יכול לעזור לכם לנשום ביתר קלות

בילוי זמן באמבט הוא בעל השפעה חיובית על הריאות שלכם ועל כמות החמצן שאתם נושמים, ואם המים חמימים ונעימים, כך טוב יותר. זה בגלל שהלחץ של המים החמים המופעל על החזה שלכם – האדים מנקם את הנתיבים והסינוסים שלכם, וכתוצאה מכך, קל יותר לנשום.


זה יכול לגרום לכם להיראות צעירים יותר

© shutterstock.com

אתם עשויים לחשוב שהעור שלכם יבש בגלל שאינו שומני מספיק, אבל זה לא העניין. העור שלכם מחפש דרכים לאגור מים, במיוחד במהלך החודשים הקרים – לכן אמבט יכול לעזור לכם לספוג את כל הלחות.
ֿ
לא רק שאמבט עוזרת עם עור יבש, יש לה גם יתרונות למניעת הזדקנות, כמו הטבה של האלסטיות בעור, החלקתו והקטנת הסיכויים לקמטים וחריצים בפנים שלכם.

זה יכול להקל על דיכאון

למרות שישנם דרכים רבות לטפל בדיכאון בעולם המודרני, הסיכוי לקבל עזרה בצינורות המקובלים נמוך ועשוי לגרור עמו תופעות לוואי. זו הסיבה מדוע מוטב לנסות דרכים חלופיות וטבעיות. אתם עשויים להרגיש טוב יותר אחרי אמבט של 5 דקות!

זה יכול לעזור לכם לישון טוב יותר

© shutterstock.com© shutterstock.com

אם תעשו אמבט שעה או שעתיים לפני השינה, זה יכול לשפר את השינה שלכם, במיוחד עבור אנשים שמתמודדים עם נדודי שינה או מבוגרים.


אמבט יכול לסייע בהרגעתכם ולגרום לכם לחוש פחות בסטרס, במיוחד אם הלילות נטולי השינה שלכם מושפעים ממתח. אמבט מעולה לשרירים שלכם, הוא מרגיע אותם ומקל על נוקשות. מחקרים מראים שהאזנה למוזיקה באמבט יכולה להאט את הנשימה שלכם ולהפחית את לחץ הדם שלכם.

זה יכול להקל על שרירים כואבים

© depositphotos.com

אתם עשויים שהדרך היחידה להקל על שרירים כואבים היא באמבט קרח, אבל גם אמבט חמה יכולה לעזור. חשיפת הגוף לחום בעוד שאתם סובלים משרירים כואבים היא דרך מעולה להירגע, והוספת מלחי אמבט יכולה לשפר את תהליך ההקלה על כאב.

בעוד שזה נכון, שאמבט חמה יכולה להאיץ את תהליך ההחלמה אחרי אימון, נסו שלא להחליף מתיחות ושחרורים באמבט – מוטב שתוסיפו את זה כאמצעי נוסף.

זה עשוי לעודד אתכם להישאר מודעים

להיות מודעים פירושו להישאר ערניים לגמרי ורגועים, ולטהר את מחשבותיכם מכל נושא. אמבט יכול לעזור לכם בתהליך ההימצאות ברגע הנוכחי, וגם לסייע לכם בפתרון בעיות.

מה לעשות:
* שמרו על תאורה רכה בחדר האמבט שלכם.
* סגרו את העיניים ונשמו עמוק.
* התעלמו ממחשבות שליליות.
* הישארו באמבט במשך 20+ דקות.

האם אתם עושים אמבטיות על בסיס קבוע? באיזו תדירות תעשו זאת כעת, אחרי שקראתם אודות כל היתרונות?