מה יקרה אם תפסיקו לאכול בשר לגמרי

אנשים בוחרים להפוך לצמחוניים בגלל מבחר סיבות. חלקם עושים זאת מטעמי בריאות, בעוד אחרים מחליטים להפסיק לאכול בשר מטעמים אתיים. למרות שלתזונה צמחונית יש יתרונות רבים, וויתור על בשר במפתיע עשוי להסתכם בכמה תופעות לוואי בלתי נעימות ובלתי צפויות. ממש כמו עם כל שינוי תזונתי, וויתור על בשר יכול להשפיע על הגוף שלכם, ולגרום לתסמיני גמילה בתחילה.

צוות האתר שלנו החליט לצלול עמוק לשאלה הזו ולגלות דרכים אחרות בהן הגוף שלכם עשוי להגיב אם תפסיקו לפתע לאכול בשר.


התפרצויות על העור שלכם

© Shutterstock.com

אם אתם חולמים על עור נקי ומושלם, אז גמילה פתאומית מבשר יכולה להביא עמה הפתעות בלתי נעימות. בשר אדום עשיר בחומצות אמינו וחיוני לייצור קולגן, ואי קבלת הנוטריינטים החיוניים האלה יכולה לגרום לעור שלכם להיראות עמום. בשר מכיל אבץ, ואפילו אם צמחוניים אוכלים מספיק שעועית ודגנים אשר עשירים באבץ, רכיבים מסוימים מונים את ספיגתם בגוף. אי קבלת כמות מספקת של אבץ יכולה להשפיע על העור שלכם במגוון צורות, כולל אקנה.


אתם עשויים לחוש בצורך לנשנש יותר

© Unsplash.com© Shutterstock.com

בשר הוא אחד המקורות העיקריים לחלבון, ואם תחתכו אותו בפתאומיות מהתזונה שכם, הגוף שלכם עשוי להגיב בכך שייכנס למצב הישרדות. כשאתם מפסיקים לפתע לאכול בשר, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתמלאים בכל חטיף בלתי בריא שתצליחו לשים עליו את הידיים. הגוף שלכם זקוק לזמן להתרגל לשינוי התזונתי הפתאומי הזה, ואם החלטתם להפוך לטבעונים או צמחונים, שימו בצד כמה חטיפים בריאים, כמו אגוזים או פירות בהישג יד שיעזרו לכם להתגבר על הפיתוי לאכול בייגלה או צ׳יפס.

אתם עשויים לחוות יותר שינויים במצבי הרוח

© Shutterstock.com

כשאתם פוצחים בדיאטה חדשה, אפילו אם פירושה השפעה חיובית על הגוף שלכם בטווח הארוךֿ אתם עשויים לצאת לנסיעה על רכבת הרים רגשית בתחילה. לכל מה שאתם אוכלים יש השפעה עצומה על רמות הסטרס שלכם מאחר והמִיקְרוֹבִּיּוֹם (מכלול המיקרואורגניזמים בגוף האדם) בקיבה שלכם משחרר מוליכים עצביים שמתקשרים עם המוח שלכם. למרות שתופעת הלוואי הבלתי נעימה הזו היא זמנית ותתנדף ברגע שהגוף שלכם יסתגל לשינויים, כמה טבעונים וצמחונים חדשים עשויים להרגיש יותר סטרס ממה שהם רגילים.

אולי תבחינו בנשירת שיער

© Shutterstock.com

למרות שישנם מקורות צמחיים רבים לאבץ, כמו קטניות, אגוזים וזרעים, זהו החלבון שעוזר לגוף לספוג אבץ, וצמחונים וטבעונים עשויים להימצא בסיכון של אי קבלת כמות מספקת מהנוטריינט הזה. כשאתם לא מקבלים אבץ על בסיס קבוע, זה עשוי להשפיע על השיער שלכם ולגרום לאובדן שיער בטווח הארוך. אם אתם נחושים להפסיק לאכול בשר, וודאו שאתם צורכים 50% יותר אבץ מהכמות המומלצת.


הקיבה שלכם עשויה לכאוב

© Shutterstock.com

בעוד שאכילת ירקות בהחלט משמחת את המעי שלכם, שינוי פתאומי מכמויות בשר רבות למחסור עשויה לעצבן את הבקטריה בקיבה שלכם. כשאתם משנים לפתע את הדיאטה שלכם ומתחילים לאכול מזון שונה מכפי שהייתם רגילים, זה עשוי לגרום לכאבי בטן ובעיות עיכול בהתחלה.

באיזו תדירות אתם אוכלים בשר? האם ניסיתם להיות צמחונים או טבעונים?