מה יקרה אם תפסיקו לגלח את שיער הגוף שלכן

כשסלבז כמו מיילי סיירוס, בלה ת׳ורן, או אשלי גרהאם מופיעות על השטיח האדום עם שיער גוף נראה לעין, אנשים נוטים להגיב בצורה שונה. בעוד שיש אנשים שחושבים שזה לא ראוי, אחרים מאמינים שהגיע הזמן לשבור את אותם סטנדרטים בלתי מעודכנים של יופי. ולמרות שכל מה שאדם מחליט לעשות עם גופו זו בחירה אישית שלו, ישנם סיבות המגובות במדע ויתרונות בריאותיים שדווקא מאשרים מתן חירות לשיער הגוף שלכן.

צוות האתר שלנו החליט להעיף מבט מקרוב ביתרונות הללו, וכמה מהם עשויים לגרום לכן לנטוש את להב הגילוח שלכן אחת ולתמיד.


תהיו יותר חסינות בפני זיהומי עור

© Shutterstock.com

אפילו אם רגילה להתגלח ועושה זאת על בסיס יומיומי, זה כמעט בלתי אפשרי להימנע מחתכים וחבלות שיכולים להיות טורדניים, ואם לא מטופלים כראוי, עשויים לגרום למגוון בעיות עור. חתך תמים לכאורה מלהב גילוח עשוי להיות סממן לבעיית עור בשם folliculitis. כשהזקיקים שלכם ניזוקו, זה מקל על בקטריה להיכנס ולגרום לזיהום.


זה עשוי למנוע בעיות עור מסוימות

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אתן בוחרות שלא לגעת בשיער הגוף שלכם, אתן תמנעו מכוויות גילוח ושיער שצומח פנימה, בין הסממנים הבולטים והמתסכלים ביותר בגילוח. מיקרו התפרצויות עשויות להופיע על העור שלכן כשאתן מתגלחות וזה עשוי לגרום לבעיות טורדניות, כמו גירוי בעור, חצ׳קונים בבית השחי ופלולות.

זה יכול לעזור לעור שלכם להחלים מהר יותר

© Shutterstock.com

אם יש על גופכם חבלות ופציעות, מוטב לנטוש את להב הגילוח לזמן מה מאחר ושיער הגוף יכול למעשה להאיץ את תהליך ההחלמה. זקיקי שיער מכילים תאי גזע שעוזרים לרפא את העור שלכם מפצעים וחתכים.

זה עשוי לצמצם שפשפת

© Unsplash.com

אם אתן מרבות בפעילות גופנית, אתן בטח מכירות את התחושה הבלתי נעימה של שפשפת ופריחה בלתי רצויה בבתי השחי. זה קורה בגלל שלחות בשילוב חיכוך ובד לא נעים צורבים את העור. כשאת בוחרת שלא לגלח את שיער בית השחי שלך, את עוזרת להקטין את הסיכויים לגירוי נוסף.

האם אתן מעדיפות להסיר את שיער הגוף שלכן או להותירו במקומו?