מה יקרה אם תתחילו ללכת יחפים מדי יום

היום, ישנם דרכים חומריות כה רבות כדי לדאוג שתרגישו ותיראו צעירים, כמו קרמים, משחות, וכדומה. אבל ניתן גם להישאר צעירים בצורה קלה ופחות גוזלת זמן – אפשר פשוט ללכת יחפים בטבע. כמה מחקרים הראו שחליצת הנעליים שלכם והתחברות לאדמה היא בעלת יתרונות רבים יותר מכפי שהייתם מנחשים. בכל מקרה, מוטב להתייעץ קודם עם מומחה, מאחר ולא מדובר בתחליף לטיפול רפואי.

צוות האתר שלנו אסף כמה יתרונות הטמונים ב׳קרקוע׳ (grounding) ובהשפעותיהם על התודעה, הגוף, והנפש שלכם.


זה יכול למנוע נדודי שינה

© Depositphotos.com

הליכה כשאתם יחפים, הידועה גם בשמה ׳קרקוע׳ (grounding) או earthing, יכולה לשפר את השינה שלכם ולהגביר את רמות האנרגיה שלכם. בכדור הארץ שלנו יש אלקטרונים רבים שמטעינים את האדמה והמים שלנו, והם יכולים גם להטעין אתכם באותו האופן. אם אנחנו לא מחוברים פיזית לאדמה, אז התפקודים החשובים שלנו יוצאים מאיזון, מה שגורם לדלקות ומחלות. כשאנחנו חולים, אנחנו מרגישים כאב, מה שבדרך כלל משבש את השינה שלנו.


זה עשוי להקל על להתכווצויות בזמן המחזור

מאחר והליכה כשאנחנו יחפים יכולה לעזור לנו להתמודד עם כל מיני סוגים של כאב, אין זה פלא שזה יכול גם לעזור בהקלה על התכווצויות בזמן המחזור. יציאה החוצה כשאתם יחפים יכולה לחולל פלאים לתודעה, לגוף, ולנפש שלנו. ולמרות שישנם תרופות רבות כנגד כאב המיועדות לנשים בזמן המחזור, לקרקוע אין תופעות לוואי.

תוכלו להתמודד עם מצבים מלחיצים בצורה טובה יותר

© Depositphotos.com© asterisc21 / Freeimages.com

ממש כפי שוויטמין D בגופנו מייצר אנרגיה ותדרים המיוצרים ע״י השמש, האדמה עליה אנחנו עומדים שולחת אנרגיה ותדרים לגוף שלנו. הליכה כשאנחנו יחפים יכולה לשפר את מצב הרוח שלכם, לגרום לכם להרגיש מלאי אנרגיה, ולשפר את היכולת שלנו להתמודד עם מצבים מלחיצים. קרקוע יכול לגרום לפחות עייפות ותשישות, ואתם תשמרו על רוגע בזמן מצבים קשים.

זה יכול לעזור לילדים שלכם לפתח חוסן נפשי בזמן שהם גדלים
הניחו לילדים שלכם ללכת יחפים, זה עשוי לשפר את פעילות המערכת החיסונית שלהם, להיפטר מהאלרגיות, ולווסת את רמות הלחץ שלהם. זה יכול גם לעזור לילדים שלכם לפתח חוסן נפשי. 10 דקות של הליכה על דשא, או אפילו על אספלט, כשהם יחפים, יכולה להועיל רבות. בנוסף, הדרך הטובה ביותר להעביר אנרגיה מהאדמה היא להניח את הרגליים על חול רטוב ובמים בים, אז אל תשכחו לבלות קצת עם הילדים שלכם בחוף הים!

יש לזה השפעות מעכבות הזדקנות

© Depositphotos.com

נשים שמתקרקעות על בסיס קבוע הופכות מעט וורודות יותר בפניהן בשל זרימת דם מוגברת לנימים – בדומה לפניו של ילד שמתרוצץ במגרש המשחקים במהלך הקיץ. אפילו שעה אחת של הליכה יחפים על האדמה עשויה לשפר את תיקון רקמות העור ואת המראה.

האם אתם אוהבים ללכת יחפים? האם תוסיפו התקרקעות לשגרת היומיום שלכם לאחר קריאת המאמר הזה?