מה יקרה אם תתקלחו פעמיים ביום או יותר

אם אתם רגילים לקפוץ למקלחת דבר ראשון בבוקר, אז שטיפה זריזה לאחר אימון ומקלחת ארוכה וחמה לפני השינה יכולה להזיק לבריאות שלכם יותר משאתם חושבים. רחצה תכופה מדי ובילוי זמן רב במלקחת יכולה להזיק לעור שלכם, לשיער, ואף להשפיע על מערכות הרבייה.

צוות האתר שלנו החליט לצלול עמוק לתוך העדויות בנוגע לסיבות בגינן מקלחות ספורות ביום הן בחירה לא טובה.


השיער שלכם עשוי להיראות שומני יותר

© Shutterstock.com

שיער שנרחץ זה מכבר נראה ומרגיש נפלא, אבל שימוש בשמפו על המחלפות שלכם לעתים קרובות מדי יכול למעשה להפוך אותו שומני. בכל פעם שאתם משתמשים בשמפו האהוב עליכם, זה מייבש קלות את הקרקפת שלכם, וגורם לכם לייצר יותר חלב כתוצאה מכך. אם יש לכם את ההרגל לשטוף את השיער על בסיס יומי, הקרקפת שלכם מקבלת את המסר לפי היא זקוקה לייצר שמן באופן קבוע כדי למנוע מהעור של ראשכם להתייבש יתר על המידה. זה, בתורו, יהפוך את השיער שלכם שומני יותר מהר יותר.


העור שלכם עשוי לחוש יבש

© Shutterstock.com

למרות שזה לא נשמע מגניב כל כך, לא להתקלח על בסיס קבוע, רחצה תכופה מדי עושה יותר נזק מתועלת. ג׳ל רחצה, סבון, ומים חמים מסירים את הבקטריה הבריאה והשמנים החיוניים מהעור שלכם. שמנים אלו עוזרים לעור שלכם להישאר צעיר ורענן לאורך זמן, וכמה רופאי עור אף ממליצים להתקלח פעמיים-שלוש בשבוע כדי למנוע עור מגורה יותר על המידה ויבש.

אתם עשויים להבחין ביותר קשקשים מהרגיל

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

סוגי שמפו רבים טוענים כי הם יכולים להפוך את השיער שלכם לזוהר יותר, מלא נפח, וחף מקשקשים, אבל שימוש תכוף בו מדי עושה את הפעולה ההפוכה. שטיפת יתר יכולה לגרום לקרקפת שלכם להפוך מגורה ומגרדת. זה עשוי להוביל בסופו של דבר לקשקשים, ובמקרים מסוימים גם לגרום לאובדן שיער.

העור שלכם יכול להפוך רגיש יותר

© Shutterstock.com

מקלחת ארוכה וחמה נראית כמו דרך בריאה להישאר נקיים ולהרחיק את החיידקים. אבל חשיפת הגוף שלכם למעט לכלוך ובקטריה מחזקת את המערכת החיסונית שלכם ועוזרת להילחם מנגד ווירוסים בצורה יעילה יותר. מקלחת תכופה מדי הורסת את המיקרוביום (מכלול המיקרואורגניזמים בגוף האדם) בעור, וגורמת לו להרגיש מגורה ולהיראות סדוק ואדמומי.


זה עשוי להיות קשה יותר לפרום את השיער שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

שימוש במייבש שיער לאחר המקלחת עשוי להעניק לך מראה של ׳הרגעי יצאתי מהספר׳, אבל להפוך את זה להרגל יומיומי לא עושה טוב למחלפות שלכם. שטיפת השיער לעתים קרובות מדי הופכת את השיער ליבש ושביר. כשהשיער שלכם נחלש ונשבר בקלות, קשה יותר להבריש ולעצב אותו.

וכמה מקלחות אתן עושות ביום?