מה יקרה לגוף שלכם אם תשתמשו באוזניות למשך זמן רב מדי

לרופאים יש את כלל ה-60-60 לגבי שימוש בטוח באוזניות, ופירוש הדבר ש-60% מהעוצמה למשך 60 דקות של האזנה זה בסדר. כשאנחנו שוברים את הכלל הזה, אנחנו עשויים לחוש סחרחורת, בחילות ואפילו לסבול מהפרעות שינה. אלו הם רק חלק מתופעות הלוואי שיש לאוזניות על הגוף שלנו אם נשתמש בהן למשך זמן ארוך מדי.

צוות האתר שלנו מאמין שההתקן הזה יכול להפוך לכלי נשק אם לא משתמשים בו בחוכמה. החלטנו לחפש עצת מומחים לגבי מה שעשוי לקרות אם נשתמש באוזניות יתר על המידה, והנה מה שמצאנו.


אתם עשויים לסבול מכאב ראש כתוצאה מלחץ

© Unsplash.com© Shutterstock.com

אנשים שמשתמשים באוזניות למשך זמן ארוך מדי חושפים את ראשם ללחץ שאינו טבעי. כתוצאה מכך, מופעל לחץ על הגולגולת שלנו והאוזן הפנימית וזה יכול לגרום לכאב ראש. שימוש באוזניות עשוי גם להחריף מיגרנות אם אתם סובלים מהן.


אתם עשויים לסבול מבעיות בשמיעה

© Depositphotos.com© Depositphotos.com

לפי המדע, רוב האנשים בגיל 30 ומעלה אמורים לשמוע צלילים בתדר 17 קילוהרץ, שפירושו היכולת לשמוע יתוש מתקרב. אך האמת היא, שיותר ויותר צעירים לא יכולים לשמוע בתדר הזה בגיל המדובר. יתרה מזאת, הוא שלכולנו יש 15,000 תאי שמיעה בלידה, אבל ברגע שאנחנו מאבדים אחד, אי אפשר לשחזרו. מדענים קושרים את הבעיה הזו לתדירות השימוש באוזניות.

ייתכן ויש לכם חסם שעווה באוזניים שלכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

הצטברות שעווה באוזן נגרמת בגלל שהאוזניות מונעות מהשעווה לצאת החוצה מתעלות השמע באופן טבעי. התוצאה היא שהאוזניים שלכם עשויות להיחסם, מה שיכול לגרום לזיהום באוזן. יתרה מזאת, אוזניות מתפקדות כצמר גפן ויכולים לדחוף את השעווה עמוק יותר לתעלת השמע, מה שעשוי להסתכם בכאבי ראש ובסחרחורות.

אתם עשויים לסבול מבעיה מיוחדת בשם ורטיגו

© Unsplash.com© Depositphotos.com

ורטיגו היא תחושת סחרור של אובדן שיווי משקל, אשליית תנועה שאינה קיימת. זה מלווה בדרך כלל בסחרחורת ובחילה. זה קורה כאשר האוזניים נסתמות ע״י אוזניות אטומות לרעש. הגורם הנוסף שעשוי לגרום לתחושת הסחרור הוא האזנה למוזיקה בעוצמה הכי גבוהה. בעודנו שמים את האובייקטים הזעירים הללו בתוך האוזניים שלנו, אנחנו מגרים את עצב האוזן הפנימת ויוצרים לחץ בלתי טבעי בתוכה.


אתם עשויים להתחיל לשמוע צלילים שאינם קיימים, אפילו בשקט מוחלט

© Unsplash.com© Depositphotos.com

אם אתם משתמשים באוזניות יתר על המידה, אתם עשויים לפתח תחושה מעצבנת של טיניטוס. אתם עשויים להתחיל לשמוע צלצולים, קליקים, זמזום, לחישות או קול רועם באוזניים שלכם, אפילו אם אתם בשקט מוחלט ובמצב מנוחה. למצב הזה אין מרפא, אבל ניתן למנוע אותו בקלות באמצעות צמצום זמן השימוש באוזניות והנמכת העוצמה, כך לדברי מדענים.

אתם עשויים לסבול מבעיות עור ואקנה

© Unsplash.com© Depositphotos.com

לדברי מומחים בתחום הרפואה, אלו שמשתמשים באוזניות גדולות המכסות את האוזן, במיוחד כשהם מתעמלים ומזיעים, מאפשרים לאלפי בקטריות מסוכנות להתרבות. זה עשוי לגרום לאקנה ולזיהומים בעור. בנוסף, אם אתם משתמשים באוזניות בתוך האוזן, כמות השמן העודף מתוך האוזניות שלכם עשויה להתחיל להצטבר, וליצור כר פורה לבקטריות שעשויות לגרום לפצעונים באוזן.

האם אתם מכירים מישהו שמבלה יותר מדי זמן עם האוזניים מכוסות? תייגו אותם בתיבת התגובות בהמשך!