מה עלול לקרות אם תשתמשו בטלפון שלכם ממש לפני השינה

בטח כבר הבטחתם לעצמכם בעבר שתלכו לישון מוקדם ובסוף מצאתם עצמכם גוללים ברשתות החברתיות, ואנחנו מבינים אתכם. קשה לעזוב את הטלפון שלכם בחדר אחר ולהתנתק, אפילו למספר שעות. אבל השימוש בטלפון ממש לפני השינה עשוי להשפיע על הבריאות שלכם יותר מכפי שחשבתם.

צוות האתר שלנו לא יכול גם הוא לעמוד בפיתוי להיות בטלפון לפני השינה. אבל עשינו מחקר קטן וגילינו כיצד זה עלול להשפיע על הבריאות הכללית שלכם.


זה עשוי להכאיב לעיניים שלכם

אם אי פעם הרגשתם שהראייה שלכם מתערפלת אחרי שביליתם שעות בגלילה בפיד, אתם לא לבד. כשאתם מאמצים את העיניים בזמן השימוש בטלפון, אתם עשויים לגרום לעומס על העיניים, הידוע גם כעייפות של העין. כדי להגן על עיניכם, נסו להנמיך את הבהירות של המסך ולהימנע משימוש מופרז בטלפון.


זה עשוי לשבש את שנתכם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

כשאתם נכנסים סופסוף למיטה אחרי יום ארוך, אתם עשויים לחוש בפיתוי לבלות זמן מה בבדיקת ההודעות שלכם ובקריאת החדשות. אבל ההרגל הזה אינו תמים כפי שהוא נראה, ושימוש בטלפון שלכם בסמוך לזמן השינה עשוי למנוע מכם שנת לילה הגונה. האור הכחול שבוקע מהסמארטפון לא משפיע רק על הראייה שלכם, אלא גם משבש את מחזור השינה-ערות, שעשוי לגרום לסיבוכים בריאותיים.

זה עשוי לגרום לכאבים בצוואר

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם תחושת הכאב בצוואר מוכרת לכם, אז השימוש בטלפון במיטה עשוי להחריף את המצב. בעודכם מטים את הראש קדימה כדי להתבונן במסך, אתם מפעילים לחץ על שרירי הצוואר, וזה גורם לכאב. אם אתם לא יכולים לדמיין כיצד אתם הולכים לישון מבלי לגלול בטלפון, נסו להחזיק אותו בגובה העיניים כדי למנוע מאמץ מיותר על הצוואר.

זה עשוי לגרום לעור שלכם להזדקן מוקדם

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אתם עשויים להוציא כסף רב על מוצרי טיפוח לעור, אבל משהו פשוט כמו שימוש בטלפון במיטה עשוי לחבל במאמצים שלכם. כשאתם מתבוננים מטה על הטלפון, זה עשוי לגרום לכם לפתח חריצים וקמטים בצוואר, שבתורו יכול לגרום לכם להיראות זקנים מכפי גליכם.

האם אתם משתמשים בטלפון לפני השינה? האם ניסיתם להפסיק?