מה עשוי לקרות אם תפסיקו לאכול ביצים לחלוטין

אין ספק שלביצים יש יתרונות בריאותיים רבים, כמו שמירה על משקל תקין, בריאות העיניים והענקת ערכים תזונתיים רבים כמו חלבון וחומצות אומגה 3. בכל מקרה, מחקר חדש מציע שמוטב להחליפן במזונות אחרים שכוללים ערכים תזונתיים דומים להם זקוק גופכם. כך, אתם עשויים לעלות על הדרך הנכונה לבריאות טובה.

צוות האתר שלנו אסף כמה מקרים שמציעים כי אכילת יתר של ביצים עשויה להרע לבריאות שלכם.


ביצים לבדן יכולים לגרום לעצירות

ביצים מכילות חלבון רב, אבל אין בהן סיבים, שמסייעים בעיכול. חוסר בסיבים גורם לעצירות, לכן אם תאכלו רק ביצים, אתם עשויים לסבול מחוויות לא נעימות בחדר השירותים. זו הסיבה מדוע מוטב לערבב את הביצים עם מזונות עשירים בסיבים, כמו תרד ועגבניות, אז אולי כדאי שתשקלו אומלט נחמד לארוחת בוקר.


ביצים עשויות להקטין את הסיכוי שלכם לחיות חיים ארוכים

מחקר מצא שהסרת ביצים לחלוטין מהתזונה שלכם יכולה להאריך ימים, מאחר ובחלמון הביצים יש רמות כולסטרול גבוהות. בכל גיל, אם תאכלו יותר ביצים, אתם עשויים להגביר את הסיכוי – אבל אם תאכלו ביצה אחת פחות בכל שבוע, אתם בטוחים יותר.

בכל מקרה, תמיד ישנו פתרון לשמירה על דיאטה בריאה – אתם עדיין יכולים לקבל את החלבון שלכם אם תחליפו את החלמון במזונות מן הצומח, כמו דגים, אגוזים, פסטה ולחם, כדי להגביר את הסיכויים שלכם לחיות חיים ארוכים יותר.

ביצים עשויים לגרום לבעיות עור ואקנה

© depositphotos.com

אקנה נרם בשל רמות גבוהות של ההורמון פרוגסטרון, שרבים ממנו נמצאים בביצים, באופן טבעי, הגוף שלנו מייצר את ההורמון הזה בעצמו, אבל ע״י אכילת ביצים אנחנו רק מוסיפים עוד מההורמון הזה לגופנו.

אז אם לפתע אתם סובלים מהתפרצויות על העור שלכם, אולי כדאי שתפקחו על התדירות בה אתם אוכלים ביצים. בכל מקרה, אם אתם אוכלים ביצים על בסיס קבוע ולא הבחנתם בבעיות עור, אז כנראה שאתם לא אוכלים יותר מדי ביצים.


אכילת ביצים מרובה עשויה להגביר את הסיכון שלכם ללקות במחלות לב

באופן כללי, אנשים בריאים אוכלים 7 ביצים לשבוע מבלי לגרום נזק ללב שלהם, ואכילת כמות זו של ביצים עשויה להועיל לכם ולהקטין את הסיכוי ללקות בשבץ או לשפר את בריאות העיניים שלכם.

בכל מקרה, אם אתם סובלים מבעיות לב, כמו סוכרת, אכילת ביצים מרובה עשויה להגביר את הסיכון ללקות במחלות לב. מחקר מצא שגברים שאוכלים יותר מביצה אחת ביום הם בעלי סיכוי גבוה יותר לסבול ממחלות אלו – לכן מומלץ להיוועץ ברופא שלכם לפני שאתם מחליטים לשנות את הדיאטה שלכם.

ביצים עשויים לגרום לכם להרגיש נפיחות

אנשים רבים נהנים מביצים כארוחת בוקר, אבל לא כל כך אם אתם רגישים למזונות מסוימים או אלרגיים אליהם. אם אתם תוהים מדוע אתם מרגשים נפיחות או גזים אחרי שאתם אוכלים ביצים, אולי מוטב לערוך בדיקת אלרגיה לפני שאתם ממשיכים לצרוך ביצים בכל בוקר.

רגישות לביצים היא בעיקרון חוסר היכולת שלכם לעכל אלמנט מסוים בביצה עד הסוף, ואולי יש לכם מחסור באנזים מסוים בגוף שלכם, שעוזר לפרק את זה. זה לא רק גורם לכם להרגיש נפיחות, אלא גם יכול להסתכם בכאבי בטן, כאבי ראש ובמתח.

האם אתם אוכלים ביצים על בסיס קבוע? איך תעדכנו את הדיאטה שלכם אחרי קריאת המאמר הזה?