מה עשוי לקרות אם תתחילו לישון בלי פיג׳מה

כל אחד חולם על שנת לילה ערבה. למרבה הצער, לילות חסרי מנוחה הופכים תדירים יותר כשאנחנו מזדקנים והשעון הביולוגי שלנו משתנה. יש אנשים שמשתמשים בתרופות או בשיטות אחרות בחיפוש שלהם אחר שנת לילה הגונה. אבל ישנו דבר אחד פשוט שאנחנו יכולים לעשות ולשפר את השינה שלנו ואת בריאותנו – ללכת לישון עם ה׳בגדים׳ איתם נולדנו.

צוות האתר שלנו אסף כמה נקודות ששיתפו מומחים בתחום השינה, ומסבירים מדוע שינה בעירום היא דווקא טובה עבורנו. בנוסף הטיפים הללו מיועדים גם עבור אנשים שרוצים לחקור את עניין השינה ללא פיג׳מה.


שינה בעירום יכולה לסייע לכם להירדם מהר יותר

ללא בגדים שיחממו אתכם, טמפרטורת העור שלכם מתקררת מהר יותר. הצניחה הזו תאותת לגוף שלכם שהגיע הזמן לנוח. לדבריהם של מומחים, הטמפרטורה מחוללת השפעה רצינית על איכות השינה שלכם. אם הגוף שלכם מתחיל להתחמם יתר על המידה, אתם סובלים מגלי חום והזעות ליליות, מה שמוציא אתכם ממצב שינה. השארת הגוף חשוף עוזרת לצמצם את ההפרעות בשינה.


שינה בעירום עשויה להיות טובה לבריאות הנפשית שלכם

מומחים מצאו קשר בין חוסר בשינה ודיכאון. אי שינה מספקת יכולה לגרום לנו לסטרס וחרדות, ולהשפיע בצורה שלילית על הבריאות הכללית שלכם. אם שינה בעירום עוזרת לנו להירדם מהר יותר ולישון טוב יותר, גם הבריאות הנפשית שלנו תהיה במקום טוב יותר.

וויתור על הפיג׳מה עוזר לנו להפיק יותר שומן חום, מה שמייעל את חילוף החומרים שלנו

יש שני סוגי שומן בגוף שלנו – הלבן והחום. שומן לב הוא זה שמצטבר כשאנחנו אוכלים יתר על המידה, ומאחסן את הקלוריות העודפות בירכיים, באגן ובבטן שלנו – ומכאן הציטוט באנגלית “A moment on the lips, a lifetime on the hips״ (בתרגום חופשי: רגע אחד על השפתיים, כל החיים על המותניים״

בינתיים, השומן החום עוזר לנו לפרק סוכר ושומן לבן ולייצר מהם אנרגיה ולספק חום לגופנו. מחקר אחד גם מצב ששומן חום מסנן את חומצות האמינו ולין (valine) מהדם שלנו, מה שמקטין את הסיכוי לחלות בהשמנת יתר ובסוכרת. טמפרטורות נמוכות מעוררות ייצור של שומן חום, כך שאם אתם רוצים להשיל מהמשקל העודף, נסו להשיל מעליכם את הבגדים.

שינה ללא בגדים יכולה גם להועיל למערכת הרבייה


חוקרים גילו שגברים שלובשים תחתוני בוקסר מאווררים הם בעלי ריכוז זרע גבוה יותר ב-25%, ו-17% יותר בספירת הזרע, מאלה שלובשים תחתונים הדוקים. מומחים מאמינים שתחתונים הדוקים מחממים את האזורים במוצנעים של הגבר, וכך מורידים את ספירת הזרע שלו. לכן לבישת תחתוני בוקסר מאווררים, או אפילו אי לבישת תחתונים כלל וכלל, יכולה להיות פחות מגבילה עבור ה׳שחיינים׳, ולשפר את הפוריות הזכרית.

עבור נשים, תחתונים הדוקים מגבירם את הסיכון לזיהום פטרייתי באיבר המין מאחר ובקטריות משגשגות בתנאים חמימים ולחים. וויתור על בגדים שכאלה ושינה בעירום עשויה להוביל לחיכוך מופחת כנגד האזורים הרגישים ולסיכוי מוקטן לגירוי וסיבוכים.

זה עשוי לעודד אהבה עצמית ודימוי גוף חיובי

לדבריה של בלוגרית אחת שנתנה צ׳אנס לשינה בעירום, מבט בעצמה בעירום לפני השינה גרם לה להבחין בדברים שהיא דווקא אוהבת בגוף שלה. היא מוסיפה שלמרות שאנחנו עירומים כשאנחנו מתקלחים, אנחנו לא באמת שמים לב למאפיינים הייחודיים שלנו. אבל מבט ממושך בעצמה לפני השינה גרם לה להעריך את גזרתה.

בונוס: הנה כמה טיפים שמוטב לזכור אם החלטתם לוותר על הפיג׳מה שלכם

* השקיעו במצעים באיכות טובה, וכבסו אותם לעתים קרובות
מוטב ללכת על בדים נושמים ומצעים שעשויים חומרים טבעיים כמו כותנה. פוליאסטר ומצעים סינטטיים עשויים לחסום את מעבר האוויר, מה שמקלקל את כל מטרת השינה בעירום. ומאחר וישנו יותר מעבר ישיר של זיעה, בקטריה ורוק לסדינים, מומחי ממליצים לשטוף את המצעים שלכם על בסיס שבועי, במינימום.

* שמרו על טמפרטורה צוננת בחדר
לפי משאל שבוצע ע״ איגוד השינה הלאומי (בארצות הברית, National Sleep Foundation), הטמפרטורה הטובה ביותר בחדר השינה לשינה ערבה הוא כ-18.3 מעלות.

* התרחצו לפני השינה
עבור אלו שסובלים מידיים וכפות רגליים קרות, מקלחת שעה או שעתיים לפני השינה יכולה לשפר את מחזור הדם שלכם ולאזן את חום הגוף. ללכת לישון רעננים ונקיים גם ישמרו על הסדינים שלכם באותו מצב.

* שנו מספיק
אתם לא חייבים לישון בעירום אך אם אינכם ישנים מספיק, אתם נמצאים בסיכון לסבול מבעיות בריאותיות כתוצאה מכך.

* אם אתם לא מוכנים לישון בעירום, מוטב לעשות זאת בהדרגה קודם
תוכלו להתחיל בלישון עם פחות שכבות, או לעבור מבגדים צמודים לרפויים. מה שיותר חשוב הוא שתרגישו בנוח, כדי שתזכו בשינה באיכות טובה יותר.

האם שינה בעירום היא משהו שאתם מוכנים לקחת בחשבון אחרי שקראתם את הכתבה הזו? עבור אלו שכבר ישנים כך, האם ישנם יתרונות נוספים לשינה בעירום שאתם רוצים לשתף איתנו?