מה עשוי לקרות לגוף שלכם אם תישנו יותר מדי

רבים מאיתנו חולמים על שנה לילה טובה ובקרים יפים ללא הצליל של השעון המעורר. זה נראה כאילו כל שאנו זקוקים לו הוא מעט שינה, והחיים ישתפרו פלאים במכה ברגע שנישן כמה שבא לנו. בכל מקרה, שינה יכולה להפוך מחבר לאויב אם לא נציב גבולות.

צוות האתר שלנו מסביר מדוע שינה מרובה כוללת תופעות לוואי, לכן מוטב שתשקלו האם לעשות זאת או לא.


אתם עשויים לחוש תשישות אינסופית


באופן משונה, שינה מרובה לא גורמת לכם לחוש רעננים ומלאי אנרגיה. ההיפך הוא הנכון, אתם תחוו עייפות וחוסר רצון לעשות משהו. כמות השינה המומלצת היא בין 7 ו-9 שעות ביום למבוגרים. אם אתם ישנים יותר מזה, המוח שלכם מתערפל ומקשה עליכם להתרכז.

אתם עשויים לסבול מכאבי ראש

זהו סימן נפוץ לשינה מרובה, שנגרמת ע״י מוליכים עצביים שלא מצליחים לירות. יותר מדי שינה גוררת עמה כאבי ראש שהם תוצר של מתח. בנוסף, אם אתם נוחרים, סביר להניח שתתעוררו עם כאב ראש. מחקר מראה ש-60% מהנוחרים נוטים לסבול מכאבי ראש שכאלה.

הבעיות הכרוניות שלכם עשויות להחריף


לעתים קרובות, שינה מרובה עשויה להחריף דיכאון כרוני ושאר בעיות, כמו כאבי גב. בנוסף, אם אתם נוטים לדום נשימה בשינה, אתם עשויים לבלות יותר זמן במיטה בגלל איכות שינה ירודה. כתוצאה מכך, בעיות בלב עשויות להחריף.

אתם עשויים להתרגז בקלות

במקום לחוש מאושרים ומלאי אנרגיה, אתם עשויים להתעורר זועפים וסובלים ממצבי רוח. התעוררות כשאתם כבר מרגישים עייפים וההבנה הזו שאינכם יכולים להיות פרודוקטיביים מקלקלת את מצב הרוח שלכם וגורמת לכם להרגיש מרוגזים וכועסים.

אתם עשויים להזדקן טרם זמנכם

לא רק שהפנים שלכם מזדקנות מהר יותר, אלא גם המוח שלכם. מעריכים כי שהמוח יכול להזדקן בשנתיים. שינה מרובה עשויה לגרום לבעיות זיכרון וריכוז. בנוסף, שינה מרובה מאטה את חילוף החומרים וגורמת לעלייה במשקל.

כידוע, ככל שאנחנו מזדקנים, כך עולה הגיל מטבולי שלנו.

כמה אתם ישנים? כיצד שינה מרובה גורמת לכם להרגיש?