מה עשוי לקרות לגוף שלכם אם תשתו את כמות המים הנכונה מדי יום

הגוף שלנו מורכב מלמעלה מ-60% מים, וכל האברים עשויים מים גם הם. הריאות הן כ-85% מים, השרירים והכליות הן 79% מים, המוח והלב הם 73% מים, והעצמות מכילות 32% מים. צריכת כמות המים הנכונה יכולה לסייע בשיפור תנועת המים, מיגרנות ואפילו למנוע מחלות מסוימות.

צוות האתר שלנו הכין עבורכם רשימה ובה 6 יתרונות בריאותיים שמגיעים עם צריכת מים מספקת. אז מזגו לעצמכם כוס מים והמשיכו לקרוא. כדי לגלות מהי כמות המים הנכונה שצריך לשתות מדי יום, אל תפספסו את חלק הבונוס שלנו בסוף הכתבה.


המפרקים שלכם ישומנו כהלכה

© Depositphotos.com

סחוס, אשר מצוי בדיסק בעמוד השדרה והמפרקים שהופכים את תנועת העצם נגד עצם לחלקה יותר, עשויה מ-80% מים, בערך. זו הסיבה מדוע אי צריכת מים מספקת מקטינה את יכולת בלימת הזעזועים של המפרקים ומובילה לכאבי פרקים.


בנוסף, צריכת כמות המים הנכונה ביום יכולה לסייע לגוף לנקות את הרעלים שגורמים לדלקת בפרקים ולהרחיק שיגדון (מחלת פרקים כואבת) מן הגוף.

אתם עשויים למנוע זיהומים בשלפוחית השתן ואבנים בכליות

© Depositphotos.com

הכליות אחראיות על סינון הפסולת מהדם. אז אם אתם לא שותים מספיק מים, הפסולת הזו, יחד עם החומצה, מצטברת וחוסמת את הכליות יחד עם חלבון בשם מיוגלובין. בנוסף, אבנים בכליות וזיהומים בשלפוחית השתן נגרמים שניהם מהתייבשות.

מצב הרוח שלכם, הזיכרון והריכוז ישתפרו

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

לכמות הנוזלים יש השפעה גדולה על המוח שלנו. אפילו התייבשות קלה, כמו שתיית מחצית כמות המים המומלצת ביום, יכולה לפגום בכמה מתפקודי המוח.

לפי מחקר, אובדן נוזלים של 1.4% בנשים יכול להשפיע לרעה על הזיכרון ומצב הרוח, ואפילו להעלות את תדירותם של כאבי הראש. בקרב גברים, מנגד, אובדן נוזלים של 1.6% יכול להזיק לזיכרון ולגרום לעייפות וחרדה.


הלב שלכם יעבוד טוב יותר

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

כשאתם שותים מספיק מים, הלב שלכם לא צריך לעבוד קשה כמו שהיה צריך לעבוד אילו הייתם חוסכים בכמות. התייבשות קלה יכולה לגרום להידלדלות בכמות הדם בגוף שלכם, מה שיכול להעלות את קצב פעימות הלב שלכם ולהנמיך את לחץ הדם בו בעת, מה ששם את הגוף שלכם בסיכון לשוק.

אתם עשויים לצמצם את תדירות כאבי הראש שלכם

© Depositphotos.com

מחקר שנערך בקרב 102 גברים הראה שצריכת 1.5 ליטר נוספים של מים ביום הסתכמה בשיפור ברמת ה-MSQOL (סולם איכות חיים ספציפי למיגרנה), מערכת ניקוד לסימפטומים של מיגרנה. 47% מהמגיבים ששתו יותר מים דיווחו על שיפור משמעותי בכאבי הראש, בעוד ש-25% בלבד מהמגיבים בקבוצת הבקרה דיווחו על שיפור.

תבקרו בשירותים לעתים קרובות יותר

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

צריכת נוזלים מוגברת עשויה לעזור בהקלה ומניעת עצירות, במיוחד בקרב אנשים שחוסכים בצריכת המים שלהם. במקרה זה, מים מינרליים הם יעילים בצורה ספציפית, מאחר והנתרן והמגנזיום משפר את תנועת המעי.

ישנה נוסחה שיכולה לעזור לכם לחשב את כמות המים הנדרשת עבורכם

כמות המים בליטרים שעליכם לשתות ביום שווה למשקל שלכם בקילוגרמים כפול 0.033.

האם אתם שותים מספיק מים? האם יש לכם טיפים או טריקים שעוזרים לכם לשתות את כמות המים הנכונה מדי יום?