מה עשוי לקרות לגוף שלכם אם תתחילו לאכול אורז כל יום

אורז הוא מצרך בסיסי עבור יותר מחצי מאוכלוסיית העולם, ואנשים אוכלים אותו באופן קבוע בכל העולם. למרות שאורז חום נחשב בריא יותר מאורז לבן בגלל שהוא עשיר יותר בוויטמינים ובמינרלים, אנשים עדיין מעדיפים לנשנש אורז לבן.

בכל מקרה, המזון הזה הוא בכל זאת מקור מצוין למגנזיום, אשלגן, מנגן, ושאר מינרלים, אבל צוות האתר שלנו הסתקרן לגלות מה עשוי לקרות אם נאכל אורז על בסיס קבוע.


אתם עשויים לסבול מעצירות

מחקרים רבים דיווחו כי צריכת סיבים גבוהה קשורה לסיכון מופחת לסבול מעצירות. למעשה, מחקר אחד דיווח כי תוספת של גרם סיבית מורידה ב-1.8% את הסיכון לעצירות. דגנים מעובדים כמו אורז לבן דלים בסיבים, וזו הסיבה מדוע, עבור אנשים הסובלים מעצירות, מוטב לצמצם את צריכת האורז הלבן.


אתם עשויים לסבול מעליות חדות ברמות הסוכר בדם

© Depositphotos.com

האינדקס הגליקמי של אורז לבן הוא גבוה, ולפי מחקר, אכילתו על בסיס קבוע עשוי להעלות את הסיכון שלכם לסבול מסוכרת סוג 2. בכל מקרה, אורז הוא אחד המזונות שמוצאים את דרכם לצלחת שלנו בארוחת הערב, לכן כחלופה, מוטב לצרוך אורז מדגן מלא במקום לבן. למרות שהוא עדיין עשיר בפחמימות, נוגדני החמצון שלו, הסיבים, המינרלים, והויטמינים עוזרים לשלוט ברמות הסוכר בדם.

אתם עשויים לעלות בשומן הבטני

© LiteHeavy / Shutterstock.com

אורז לבן הוא מזון מעובד ומזוקק בשל כך, אנשים שרוצים להוריד במשקל עשויים להתקשות לעשות זאת. הוא גם דל בסיבים, מה שעשוי לגרום לכם לתחושת רעב חוזרת, ולכן, אתם עשויים לרצות לאכול יותר. אז, אם אתם אוהבי אורז, מוטב לאכול אורז חום או שחור, שהוא עשיר בסיבים ויכול לסייע לכם להיפטר מהשומן הבטני.

זה עשוי להעלות את רמות הכולסטרול שלכם

© Depositphotos.com

למרות שאורז לא מכיל כולסטרול, זה יכול בכל זאת לגרום לרמות טריגליצרידים או כולסטרול גבוהות. אכילת אורז בכמויות גדולות מובילה לרמות סוכר עודפות בדם, מה שיכול לגרום לעליה חדה ומהירה בטריגליצרידים, וכך לרמות כולסטרול גבוהות.


זה עשוי להגביר את הסיכון לסבול ממחלת לב

© Depositphotos.com

אורז צובר יותר ארסן מכל יבול אחר. צריכה גבוהה של ארסן יכולה להוביל לעלייה במחלות לב וסרטן. ארסן הוא גם רעלן עצבי ויכול להשפיע על תפקודי המוח. אנשים שכוללים מזונות המבוססים על אורז בתזונה שלהם הם בעלי סיכון מוגבר לסבול מהמחלות הללו.

באיזו תדירות אתם אוכלים אורז?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.