מה עשוי לקרות לגוף שלכם אם תתעוררו באותה השעה בכל יום

מספר מחקרים הראו ששנת לילה עקבית ושגרת בוקר תורמת לאורח חיים בריא יותר. זה גם מה שחושבים מנכ״לים של חברות גדולות ומאמנים לביצועים גבוהים.

צוות האתר שלנו מאמין שהרגלים טובים יוצרים חיים בריאים. והפעם, נשמח להראות לכם מדוע שגרת בוקר יכולה לשנות עבורכם את המשחק.


תרגישו יותר בעלי יוזמה ועקביים


הנקודה הזו מיועדת לאנשים משכימי קום. מספר רב של אנשים מוצלחים, כולל מנכ״לים, הצטרפו ל׳מועדון ה-5 בבוקר׳, קונספט פרי מוחו של רובין שארמה בספרו הנושא את אותו השם. הספר מצהיר ש״ניצחונות מתחילים בהתחלה״, ושהשעות הראשונות של היום שלכם הן יקרות מפז. שארמה אפילו הצהיר שבלקיחת בעלות על הבקרים שלכם, אתם הופכים לאדונים של חייכם.

לפי מחקר שנערך בגרמניה, אנשים שסיגלו לעצמם את ההרגל להתעורר מוקדם והם אנשים של בוקר, נוטים להתמיד, לשתף פעולה והם בעלי דחף לנסות דברים חדשים.

אתם תהיו יותר ערניים ופחות חרדים

הרגלי השינה שלכם קשורים ברמת חרדה מופחתת, כך לפי מחקר. דבר מעניין נוסף הוא הקשר לאנשים משכימי קום. שוב, יקיצה מוקדמת היא בעלת יתרונות התורמים לערנות ולבריאות פיזית וגופנית טובה יותר.

מחקר נוסף גילה שאנשים שמתעוררים מוקדם הם בלעי סבירות גבוהה יותר להצליח במקום העבודה שלהם ולהשלים מטלות במהירות.

תהיו פחות דחיינים


האם אתם רגילים ללחוץ על הנודניק כשהשעון המעורר שלכם מצלצל בבוקר? הסיכויים הם, שתעשו את זה פחות אם תתעוררו מוקדם ותהפכו לאנשים של בוקר. המדע טוען שתסגלו לעצמכם הרגלי דחיינות פחותים אם תסגלו הרגלי בוקר טובים יותר. וזוהי רק סיבה אחת נוספת מדוע מוטב לכם להתעורר מוקדם בבוקר ולראות את הזריחה!

סביר להניח שיהיו לכם פחות מחשבות שליליות

המחסור בשעות שינה קשור למחשבות שליליות – ובכן, זה מה שחוקרים מספרים לנו. הפרעות שינה משפיעות בצורה ישירה על הבריאות הנפשית שלנו, מאחר ולאנשים יש סיכוי גבוה יותר לסבול מדיכאון. אם תחליטו על זמני שינה והתעוררות קבועים, אתם עשויים לשפר את הסיכויים שלכם לנפש בריאה יותר ומחשבות חיוביות!

תהיו יותר שבעי רצון מחייכם

זמני שינה והתעוררות קבועים הופכים אנשים לשבעי רצון. זה מה שגילה סקר שנערך בקרב 1033 אנשים. זמני יקיצה קבועים הוביל ל-13% יותר שביעות רצון בחייהם של אנשים, עליה של 18% במצבם הכלכלי, -21% יותר שביעות רצון באיזון שבין החיים האישיים והעבודה.

תרגישו יותר אנרגטיים

יש אנשים שמנסים להתעורר בכל יום באותה השעה, והתוצאות הן די מעניינות. המאמנת האישית המוסמכת והאחות סידר מספרת לנו מה קרה אחרי שהתחילה להתעורר ב-7 בבוקר בכל יום, אפילו בסופי השבוע.

* ״בזמן שבעבר, הייתי נועצת בעצמי מבט מטושטש במראה ומתפללת שחיי וחיי החתולה שלי היו מוחלפים, כעת אני מוכנה כעת לנוע קדימה. הייתי ערנית ונרגשת מהיום הקרב״.

מעל לכל זה, היא אף ציינה גורמים חשובים אחרים כמו התעמלות, שינה טובה יותר, זמני אכילה קבועים ואף יקיצה בטרם השעון מצלצל.

העיכול שלכם ישתפר

יש לנו שעון ביולוגי, המוכר גם כתהליך הטבעי והפנימי שמווסת את מחזור השינה-ערות שלנו. יש לנו גם שעון מעי המקושר לשעון הביולוגי. כשאנחנו נצמדים לזמני שינה קבועים וארוחות בזמנים קבועים, מערכת העיכול שלנו מתפקדת טוב יותר ושומרת על בריאות המעי, הקיבה וחילוף החומרים.

המערכת החיסונית שלכם תתחזק

שינה משחקת תפקיד חשוב בתפקוד המערכת החיסונית שלנו. זה הכרחי עבור המוח והבריאות הכללית שלנו, וזה גם תלוי בשעון הביולוגי שלכם, ממש כמו העיכול. המערכת החיסונית שלנו עשויה להרדים אותנו כשם שהיא מעירה אותנו. זמני התעוררות קבועים יכולים לעזור למערכת החיסונית שלכם, מאחר והיא גם מארגנת את חילוף החומרים שלכם.

בונוס: כיצד נראית שגרת הבוקר של מנכ״ל מפורסם

לאחר שלמדתם אודות כל הטיפים האלה, אתם בטח סקרנים לדעת מה עושים מנכל״ים מוצלחים ומפורסמים בבוקר. קבלו!

* אופרה ווינפרי: היא מתעוררת ב-6 בבוקר, מצחצחת שיניים ומוציאה את הכלבים לטיול.
* ג׳ק דורסי: מנכ״ל טוויטר מתעורר בחמש בבוקר ועושה מדיטציה
* וורן באפט: המיליארדר והמשקיע מתעורר ב-6:45

האם אתם מתעוררים אותה השעה בכל יום? מהם היתרונות בכך? האם אתם מרגישים שאתם זקוקים לשינה טובה יותר וזמני התעוררות?