מה עשוי לקרות לכם את תפסיקו לאכול לחם?

אם אתם מתכננים להתחיל לאכול בריא, לחם הוא אחד המזונות אותם אתם רוצים לגרוע מהתזונה שלכם. אבל כשמדובר בפחמימות, דגנים אינם דומים האחד לשני, ובעוד שהוויתור על לחם יכול לסייע לכם להשיל את הקילוגרמים העודפים, הוויתור על לחם מחיטה מלאה יכול להחסיר מגופכם את הנוטריינטים לו הוא זקוק.

צוות האתר שלנו מת על טוסט טעים ולא יכול לוותר עליו, אז החלטנו לגלות מה יכול לקרות לכם אם תחליטו לנטוש את הלחם אחת ולתמיד.


אתם עשויים לסבול מהתכווצויות ברגליים

אנשים שמנסים להוריד במשקל מוכנים לערוך ניסויים בתצרוכת הפחמימות שלהם, אך הוויתור על לכם יכול גם לגרור תופעות לוואי בלתי נעימות. אם אתם מתכננים לפצוח בדיאטה קטוגנית, שפירושה וויתור על לחם וכל פחמימה נוספת אחרת, הסיכויים הם שאתם עשויים לסבול מהתכווצויות ברגליים. התכווצויות טורדניות אלו יכולות להתרחש בלילה ולארוך בין כמה שניות לכמה דקות. לחם הוא עשיר באלקטרוליטים, להם גופכם זקוק כדי לקבל את הנוטריינטים החיוניים לו, מה שיכול להוביל לעוויתות בשרירים.


אתם עשויים לחוש עייפות

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

בעוד שלחם לבן הוא לא הדרך הבריאה ביותר להשיג די פחמימות, אכילת לחם מחיטה מלא או מדגן מונבט במשורה תעניק לגוף שלכם יותר אנרגיה. מאחר והוא עשיר בסיבים, ברזל, ומגנזיום, מזונות אלו יכולים לעזור לכם להרגיש מלאים וחדורי אנרגיה, והם יכולים לסייע לכם לקבל די אנרגיה כדי לקפוץ לחדר הכושר אחרי יום עמוס בעבודה.

ההשתוקקויות שלכם לסוכר עשויות להרקיע שחקים

© Pexels.com© Shutterstock.com

מאחר ולחם עשוי לשמש כמקור אנרגיה, הוויתור עליו לחלוטין פירושו כי יהיה עליכם למצוא מקור אנרגיה נוסף. כשאנחנו מרגישים עייפים ושבוזים, אנחנו ניגשים באופן טבעי למזונות שיכולים להעניק לנו פרץ אנרגיה, כמו מתוקים ומשקאות מסוכרים. בעוד שאכילת לחם במשורה לא תגרום לכם לעלות במשקל, אכילת עוגיות ושוקולדים בכל פעם שאת חשים תשישות, יכולה בהחלט לגרום לכם לעלות במשקל.

הביקור בשירותים עשוי להפוך מורכב

© Shutterstock.com© Shutterstock.com

אם אתם מתכוונים לוותר על לחם לבן רגיל, זה עשויה שלא להיות בעיה גדולה עבורכם, אך הוויתור על לחם שעור או חיטה מלאה יכול למעשה לגרום לכם לבלות זמן ארוך יותר בשירותים. לחם מחיטה מלאה עשיר בסיבים, שיכולים לסייע לכם בעיכול ולמעשה, הוכחו כבעלי יכולת לעבוד בצורה טובה יותר מחומרים משלשלים או כאלה המשמשים להקלה על עצירות.


השינויים במצב הרוח שלכם עשויים להחריף

© Shutterstock.com© Depositphotos.com

אם אי פעם הרגשתם כאילו דבר לא מרומם את מצב הרוח שלכם כמו משולש פיצה, ישנו למעשה הסבר מדעי לכך. אכילת פחמימות משחררת רכיב בשם סרוטונין, שאחראי לגרום לכם להרגיש טוב יותר ואף לדכא את התיאבון שלכם. פירוש הדבר הוא שאכילת פחמימות בריאות אחת לזמן מה יכולה למעשה לשפר את מצב הרוח שלכם ו׳לאלף׳ את תחושת הרעב.

הסיכון שלכם ללקות במחלת לב עשוי להאמיר

© Shutterstock.com

סוגי הדגנים שאתם בוחרים לנפות מהדיאטה שלכם יכולים להיות מכריעים בכל הנוגע לשמירה על בריאות הלב. בעוד שפחמימות מעובדות יכולות להעלות את הסיכון שלכם לסבול ממחלות לב, אכילת דגנים מלאים הוכחה כבעלת יכולת להוריד את רמות הכולסטרול שלכם ולמנוע מכם בעיות הקשורות בלב.

באיזו תדירות אתם אוכלים לחם? האם ניסיתם לוותר על זה לחלוטין?

לתשומת לבכם – המאמר נועדו למטרת עיון בלבד ואינם נועדו להוות תחליף לייעוץ רפואי.