מה עשוי לקרות לשפתיים שלכם אם תשתמשו בשפתון נגד יובש לעתים קרובות

אישה בארצות הברית קיבלה קנס של 200$ על כך שמרחה שפתון נגד יובש ברמזור. אנחנו כותבים את זה בעודנו מורחים שפתון נגד יובש בפעם החמישית היום, ועוד לא הזמן אפילו לארוחת צהרים. כמה מאיתנו משתמשים בשפתון נגד יובש על בסיס יומי מבלי לדעת מה ההשפעות של שימוש יותר שכזה על השפתיים שלנו.

צוות האתר שלנו חיבר רשימה של דברים שעשויים לקרות אם נשתמש בשפתון נגד יובש לעתים קרובות מדי. ובחלק הבונוס, הכנו עבורכם מתכון בשיטת ׳עשו זאת בעצמכם׳ שתוכלו להכין בבית.


השפתיים שלכם יכולות להתייבש עוד יותר

© shutterstock.com

לדבריהם של רופאי עור, שפתונים נגד יובש מכילים רכיבים שמגרים או מקלפים יתר על המידה את השפתיים שלנו. דברים כמו פנול, קמפור, מנטה, ניחוחות, חומרי טעם, חומצה סליצילית וויטמין E. לדוגמה, מחקר הסיק ש-33% מהאנשים שפיתחו דרמטיטיס מגע קיבלו זאת מוויטמין E.


זה עשוי לגרום לגירוי סביב השפתיים שלכם

© freepik.com

מומחים מאשרים כי עלינו להשתמש בשפתון נגד יובש לא יותר מ-3 פעמים ביום. כשאנחנו מתעוררים, אחרי שאנחנו אוכלים/שותים וממש לפני השינה. אם אתם משתמשים בשפתון נגד יובש יתר על המידה, אתם עשויים לסבול מגירוי או כתמים קטנים שעשויים להופיע סביב אזור השפתיים.

השפתיים שלכם יכולות להפוך עצלות

© pixabay.com

פורמות מסוימות של שפתונים נגד יובש יוצרות חסם מלאכותי שנועל את הלחות, וגורם לשפתיים שלכם לעבוד פחות כדי לשמר את רמות הנוזלים שבהן.

אקט השימוש בשפתון נגד יובש הופך לממכר

בעוד שיש כאלה שיטענו שהם מכורים לשפתון נגד יובש, יו״ר ארגון ה-OCD, ג׳ואל רוז, אומר שזה לא אפשרי. אנחנו לא יכולים להתמכר לשפתון נגד יובש. במקום, אנחנו הופכים מכורים למנגנון הרוגע כתוצאה משימוש בשפתון נגד יובש.


בונוס: מתכון בשיטת ׳עשו זאת בעצמכם׳ המבוסס על לנולין

© pixabay.com© pexels.com© sdbabygirl97 / reddit

אם אתם רוצים למצוא את השפתון הטוב ביותר נגד יובש ולחסוך כסף, מדוע לא להכין כזה בעצמכם? עקבו אחר המתכון הזה לשפתון נגד יובש המבוסס על לנולין שתוכלו להכין בעצמכם ועבור חבריכם. כל שתזדקקו לו הוא:

* כף חמאת שיאה
* 1.5 כפות של שמן קוקוס
* כפית דבש
* כפית שעוות דבורים
* כפית לנולין
* 5 טיפות של שמן אתרי (אופציונלי)

המיסו את שמן הקוקוס, השעווה והלנולין בקערה מעל סיר מים. ערבבו באיטיות בעוד שזה נמס. ברגע שזה נמס, הסירו מן האש. הוסיפו חמאת שיאה ודבש. ערבבו בעוד שזה נמס. הוסיפו את השמן האתרי (אופציונלי) וערבבו. שפכו את המרקחת לסיר או שפופרת ותנו לזה להתקשות.

השלב הסופי: תיהנו מהשפתון נגד יובש שהכנתם בעצמכם!

באיזו תדירות אתם משתמשים בשפתון? האם הבחנתם בסימנים להתמכרות לשפתון נגד יובש?