מה קורה לגוף ולמוח שלכם כשאתם מורידים במשקל

על כל 4.5 ק״ג של שומן שאתם מאבדים, 3.8 ק״„ נפלטים לתוך האוויר והשאר מומר לזיעה, דמעות, שתן ושאר נוזלים בגופכם. אבל הורדה במשקל איננה רק על ה׳לחמניות׳ בגב שלכם והשומן שבבטן שלכם, בגלל שבמהלך התהליך הזה כל הגוף שלכם עובר שינויים רבים. ולפעמים אתם מקבלים תוצאות בלתי צפויות.

צוות האתר שלנו מצא בדיוק אילו שינויים בגוף ובמוח שלכם עשויים להתרחש כשאתם מורדים במשקל.


רמת האנרגיה שלכם עולה

הדבר הראשון שאתם חווים לאחר ירידה במשקל הוא עליה ברמות האנרגיות. הסיבה היא די פשוטה – ככל שאתם סוחבים עליכם פחות משקל, כך אתם חוסכים יותר אנרגיה לביצוע דברים חשובים אחרים. חוץ מזה, הורדה במשקל משפרת את יעילות החמצן, לכם אתם לא תמצאו את עצמכם מתנשפים בכל פעם שאתם עולים מדרגות או ממהרים לתפוס אוטובוס.


הזיכרון שלכם משתפר

© depositphotos.com

המוח שלכם הוא איבר נוסף שמפיק תועלת מהורדה במשקל. יש מחקרים שאפילו הראו שהורדה במשקל משפרת את היכולות הקוגניטיביות שלכם הקשורות בתכנון, בבניית אסטרטגיה וארגון. לאחר ההורדה במשקל, המוח שלכם הופך פעיל יותר באחסון זיכרונות חשובים ולכן הוא זקוק למעט מקורות כדי להיזכר במידע הנחוץ לכם.

העור שלכם הופך נקי יותר

© depositphotos.com

תהליך ההורדה במשקל שלכם יספק גם בונוס נוסף – לא רק שתרגישו בריאים, אלא גם תיראו בריאים. יש אנשים שהחליטו להוביל אורח חיים בריא ולהוריד במשקל העודף שלהם והבחינו בשינויים יוצאי דופן במראה שלהם. העור שלהם התנקה והפסיק להתקלף, השיער שלהם הפך עבה יותר והציפורניים חזקות יותר.

הברכיים שלכם לא יכאבו יותר

© unsplash.com

השלה של חצי קילו בלבד ממשקל גופכם שווה להפחתה של כ-2 ק״ג מהלחץ על המפרקים בברכיים שלכם. פשוט דמיינו כמה אסירי תודה הברכיים שלכם יהיו אם תשחררו אותם מהנטל! בנוסף, הורדה במשקל, במיוחד אם מדובר על שומן באזור הבטן, יכול לצמצם את הסימפטומים של דלקת מפרקים ומחלות פרקים אחרות.


האלרגיות שלכם יירגעו

© depositphotos.com© depositphotos.com

משקל עודף מפעיל לחץ על מערכת הנשימה שלכם ואם אתם סובלים מאלרגיות עונתיות לעתים קרובות, זה רק יחריף את הסימפטומים שלכם. אבל בעודכם מרזים, אתם תתחילו לחוות סימפטומים אלרגיים קלים יותר בגלל שתעלות הנשימה שלכם מתנקות. במקרים מסוימים, אתם תוכלו אפילו לוותר על המשאף שלכם וכבר לא תזדקקו לגלולות עונתיות.

כפות הרגליים שלכם יקטנו

כשאתם משילים את המשקל העודף, אתם מאבדים שומן מהגוף כולוו, וזה כולל גם את כפות הרגליים. לכן אל תיבהלו כשהנעליים האהובות עליכם מחליקות מכף הרגל. במקום, תוכלו לשמוח שאתם מצליחים לרכוס את המגפיים שלכם סביב השוק. ואל תשכחו לסדר את הטבעות – כי גם האצבעות שלכם יהפכו דקות יותר.

תהפכו רגישים יותר לטמפרטורות קרות

כשאתם מורידם במשקל, אתם מאבדים את שכבת הבידוד ששומרת על חום הגוף שלכם. ללא השכבה הנוספת הזו, הגוף שלכם הופך רגיש יותר לשינויים בטמפרטורות, במיוחד במזג אוויר קר.

סיבה נוספת מדוע תתחילו לחוש קור היא האטה של הקצב המטבולי שלכם. הגוף שלכם מנסה לשמר כמה שיותר אנרגיה מאחר ואין לכם עודף קלוריות יותר. לכן התכוננו לסוודרים ומעילים, הם יהפכו לחבריכם הטובים.

המחזור שלכן ישתנה

© depositphotos.com

רמות ההורמונים שלכן קשורות קשר ישיר למשקל הגוף. לכן כשאתן מורידות או מעלות בשומן עודף, המערכת האנדוקרינית שלכם עוברת שינויים מסוימים. העלייה והנפילה באסטרוגן וברמות הטסטוסטרון עשויות להסתכם באי סדרים במחזור, בזרם כבד או קל יותר, ואפילו קיצור או הארכה במחזור.

תסבלו מפחות כאבי ראש
למרות שהשמנה לא גורמת לכאבי ראש בצורה ישירה, היא מעלה את הסיכון לסבול ממיגרנות ב-505. התיאוריה הנוכחית, בה תומכים מומחי בריאות, היא שתאי השומן מעלים את כמות הדלקת בגוף שלכם. במקרים מסוימים, הדלקת יכולה לגרום למיגרנות. זו הסיבה מדוע השלה במשקל העודף עשויה להקטין מחומרת וכמות כאבי הראש שלכם.

התיאבון שלכם יגבר

© sugarandsaltdiaries / instagram© unsplash.com

כשאתם מורידים במשקל יורדות גם רמות הלפטין, ההורמון שמשחררים תאי השומן שלכם ושולח אותות למוח שלכם שאתם מלאים. בעוד הגוף שלכם מנסה להשיב את רמות הלפטין לנורמה, זה יכול להוביל לעלייה בתיאבון ולהשתוקקות חזקה למזונות שמנים ולמזונות עתירים בקלוריות. אך אל תיכנעו – ההשתוקקויות האלה ייעלמו ברגע שהגוף שלכם יתרגל לסגנון החיים החדש.

אתם מפסיקים לנחור

© Pexels.com

חוקרים מצאו שהורדה במשקל של לפחות 5% ממשקל הגוף שלכם יכולה לעזור לכם לישון טוב יותר וזמן רב במשך הלילה. מסתבר שגם ההורדה הקלה ביותר במשקל העודף סביב אזור הצוואר חוסים את דרכי הנשימה העליונים ומחריף סימפטומים של דום נשימה בשינה ונחירות.

כשאין לכם יותר סיבה להתעורר באמצע הלילה, איכות השינה שלכם משתפרת משמעותית וזה, בתורו, עוזר להוריד במשקל אף מהר יותר.

האם ניסיתם להוריד במשקל? באילו השפעות חיוביות ושליליות הבחנתם? שתפו את סיפורי ההורדה במשקל שלכם בתיבת התגובות בהמשך!