מה שקרה כשהתמונה האכזרית הזו הפכה לוויראלית, היא שיעור עבור כולנו

האינטרנט מאפשר לבריונים רבים או לאנשים בלתי מאושרים לתקוף אנשים זרים במילותיהם. אנשים מסוימים נוטים להיות מטרות קלות, אפילו בימינו.

זה נראה כאילו אנשים רבים מתענגים מפגיעה. אחרים במילותיהם באמצעות שימוש בטכנולוגיה, וזה לא יוצא דופן.


ההבדל בסיפור הזה הוא שהקורבן הזו דיברה והתעמתה עם האנשים שניסו לפגוע בה.
ג׳ניפר קנאפ ווילקינסון ערכה קניות בסניף ׳וולמארט׳ המקומי כהרגלה יום אחד עד שאיבדה את שיווי המשקל שלה. היא נפלה וניסתה לתפוס את עצמה כשהיא נאחזת במדפים הסמוכים אך התקשתה, מאחר והיא מרותקת לקלנועית.

ג׳ניפר הצליחה להרים את עצמה חרף היעדר אנשים סביבה.


למרבה הצער, ג׳ניפר גילתה כי לא הייתה שם לבדה כפי שחשבה. במקום לסייע לה בנפילה ולוודא שהיא בדר, אדם זר החליט לצלם תמונה של הנפילה שלה ולשתף ברשת.

Clean up in aisle three. Clean up in aisle three.

גולשים מכל עבר ניגשו לפוסט כדי ללעוג על היותה שמנה ועל הנפילה שלה. אנשים רבים הגיבו בזעם מפתיע, וכינו את האישה אותה הם אינם מכירים בכינוי גנאי ובתיאורים מעליבים.

הם צחקו על משקלה, קראו לה ׳עצלנית׳, ופשוט נהנו ממר גורלה.

כמובן, האנשים הללו לא ידעו דבר אודות ג׳ניפר, שהייתה אימא במשרה מלאה חרף בעיות הבריאות שלה ועל חיבתה לאריגה. הם גם לא ידעו שג׳ניפר לא חוששת לתקוף בחזרה.


אנשים רבים היו מתכווצים נוכח הקונפליקט כשאנשים רבים היו מפנים אליהם שנאה רבה. ג׳ניפר, מנגד, החליטה לעמוד על שלה.

בידיעה כי זה אפילו יסב תשומת לב רבה יותר לתמונה שצולמה ללא ידיעתה ובאכזריות, היא המשיכה.

״הסיבה שאני משתפת את זה היא בגלל שאנשים חושבים שזה מצחיק, ללעוג לאנשים עם מוגבלות״, היא הסבירה בפוסט שלה.

ג׳ניפר התעמתה עם ההאשמות נגדה על היותה ׳עצלנית׳ כשהסבירה אודות הבעיה שיש לה בעמוד השדרה, spondylolisthesis, אשר גורמת לפעמים לכאב וחולשה ברגליה.

זמן רב ככל שג׳ניפר עומדת, כך היא נוטה יותר ליפול – וזה משהו שהיא התרגלה אליו.

היא המשיכה להסביר שביום ההוא, היא הרגישה חלשה במיוחד וסבלה מכאבים. בריאותה הנפשית הייתה גם היא לא תקינה באותו הזמן, אך היא יצאה בכל זאת לקנות מזון עבור המשפחה שלה.

בעודה מנסה להרים ארגז משקאות עבור בעלה, היא החליקה ונפלה בצורה קשה. היא חשבה ששמעה צחקוק סמוך אבל התעלמה מזה, מאחר ולמרבה הצער, היא כבר התרגלה שאנשים עושים ממנה צחוק בפומבי.

״אתם לא יכולים לראות את המוגבלויות שלי אבל הן שם והן אמיתיות. אז בפעם הבאם שאתם רואים תמונות המגחיכות אנשים כאלה זכרו שאינכם יודעים עליהם דבר, על הקשיים איתם הם מתמודדים מדי יום. יש קורבן בצד השני״.

ג׳ניפר המשיכה לגנות את התמונה שלה, ואמרה, ״המטרה העיקרית שלי בתשובה הזו היא שלא בחרתי שיצלמו אותי בנקודת שפל זו בחיי״.

היא ממשיכה להתעמת עם ההאשמות אודות היותה עצלנית ועל כך ש׳בחרה׳ להשמין ולהיות מוגבלת מבחינה פיזית.

ייתכן והדבר החשוב ביותר, כך היא מזכירה לכולם: ״החברה רואה באנשים שסובלים מהשמנת יתר, כאנושיים פחות וכמשהו שאפשר לצחוק עליו. אני רק רוצה שאנשים יהיו מודעים לכך, ששמנים הם בני אנוש״.

היא מסיימת ומסבירה שאיננה מחפשת רחמים או התנצלות, אלא פשוט מנסה לעודד הבנה וחמלה.

״אני אדם, אז בבקשה, התייחסו אלי ככזו!״

אנחנו מעריכים מאוד את המעשה של ג׳ניפר נוכח קשייה וההאשמות הקשות המופנות אליה. עזרו להפיץ את בשורתה, ושתפו את הכתב הזו עם כל בני המשפחה והחברים שלכם עוד היום!