מומחים מסבירים את משמעותם של 12 חלומות שאנחנו חולמים בדרך כלל

פילוסופים ומדענים טרם פצחו את המסתורין שמאחורי החלומות. אבל ש מומחים שלמדו את הדימויים החזותיים המתרחשים בשנתנו כדי לעזור לנו להבין מה הם אומרים לגבי התשוקות הפנימיות שלנו והחוויות בחיים האמיתיים.

צוות האתר שלנו אסף מספר פרשנויות של מומחים שונים כדי לעזור לנו לפצח כמה מהחלומות המרשימים ביותר. בבקשה, זכרו שכוונת המאמר הזה היא אינפורמטיבית בלבד. לעצה מקצועית או דיאגנוזה, מוטב לפנות למומחים רפואיים.


זקוקים לשירותים ולא מצליחים למצוא אחד כזה

שירותים הם המקום בו אנחנו משחררים את הפסולת מהגוף שלנו. פסיכולוג החלומות יאן וואלאס כותב באתר שלו שחלום על צורך בשירותים ואי מציאתם כוונתו שאתם צריכים לשחרר משהו בלתי בריא מהחיים שלכם, אבל לא יודעים כיצד.


וואלאס מוסיף שאם זה אתגר למצוא שירותים בחלומכם, זה עשוי להעיד על כך שבחיים האמיתיים, אתם שמים את צרכיהם של אחרים לפני שלכם. הוא ממליץ לתעדף את עצמכם וללמוד לומר ״לא״ לאחרים.

חתולים

חברינו החתוליים עשויים להיות מתוקים, וכאלה שאי אפשר לעמוד בפניהם, אבל לפי מחבר הספר The Illustrated Dream Dictionary, ראסל גראנט, חתולים בחלום הם נבואה המבשרת רעות. הם מעידים על הונאה או בגידה של האהוב שלנו.

חתול שחור מבשר על מחלה העתידה לבוא, אבל אתם יכולים לשנות את המזל שלכם אם תרדפו אחריו בחלום.

כלבים

כלבים הם חבריהם הטובים של האדם, ואפילו בחלומות הם מסמלים את חברינו. גראנט אומר שכלב מאושר פירושו זמנים טובים עם החברים שלכם, אבל כלב נוהם מעיד על הימצאות בוגד בקרב חבריכם.


אם כלב מנסה לנשוך אתכם, זה עשוי להיות סימן אזהרה לכך שמישהו מנסה להונות אתכם. כלב נובח מצביע על בעיה משפטית הממשמשת ובאה, כך שאם אתם רואים אחד כזה בשנתכם, מוטב להיצמד לחוקים במהלך שעות הערות שלכם.

תעופה

וואלאס אומר שתעופה בחלומות שלכם מצביעה על הצורך בשחרור. זה עשוי לקרות אחרי שהשתחררתם מנסיבות או מחובויות שהכבידו עליכם.

תנ״ך החלומות מספק פרספקטיבה נוספת, הטוענת שחלום יכול להעיד על מחסור באשמה תוך התחמקות מאחריות. קשיים בריחוף מצביעים על משהו שמגביל אתכם מביטוי עצמ מלא או השגת היעדים שלכם.

נחשים

אנליסטית החלומות המוסמכת לאורי לואנברג מסבירה במאמר שחלומות מסמלים מספר דברים, תלוי ברגש שמעורר הזוחל הזה.

חזיונות מעוררי אימה יכולים לייצג אדם רעיל בחייכם או איום מידי. חזיונות משעשעים קשורים בבעיה בריאותית קלה, או אדם שטרם נחשב מסוכן.

לואנברג מציעה לשים לב למקום בו אתם מבחינים בזוחל. אם זה בתוך הבית, היזהרו מסכנות תחת קורת הגג שלכם. אם זה בחוץ, זה עשוי להיות סימן שצריך להיפתח ולפתור דברים מסוימים עם אנשים מסוימים.

נישואין לאדם זר

מחויבות למישהו שאינכם בטוחים לגביו עשוי לבוא לידי ביטוי בחלומות שלכם בנישואין לאדם זר.

מפרש החלומות אלרי מנרסקי מסביר בפורום מקוון שנישואין לאדם זר עשויים להצביע על משבר זהות ועל חוסר החלטיות לגבי הכיוון שלכם בחיים.

חיפוש אחר דבר מה

חיפוש אחר דבר מה בחלומכם עשוי להצביע על כך שאתם מחפשים אחר משמעות עמוקה. לא לדעת מה אתם מחפשים עשוי להיות השתקפות לעובדה שאינכם יודעים עדיין מה יעניק לכם שביעות רצון בחיי הערות.

וואלאס אומר, שאם אתם מחפשים משהו בתוך הבית, פירוש הדבר הוא שאתם מנסים ללמוד משהו מעצמכם. חיפוש בחוץ מעיד על רצון בהכרה בחוגים החברתיים שלכם. חיפוש בתוך מקום העבודה מהדהד על תשוקה להישגים בתחום המקצועי.

טיפוס או היתלות מצוק

לדבריו של וואלאס, טיפוס מעלה או בשיפוע – כמו נניח בטיסה או במדרגות או במעלה הר – הוא סימן שאתם מכוונים להצלחה גדולה בחיים. היתלות מקצה צוק מראה על המאמץ שלכם לשמור על האחיזה בדברים שאתם מודאגים לגביהם.

בינתיים, אבנים מדרדרות עשויים להצביע על חוסר ביטחון או בעיות במערכות התמיכה שלכם. גרם מדרגות ספירלי יכול להעיד על תחושת הליכה במעגלים או הרגשה של תקיעות, במקום התקדמות.

מים וגלים גבוהים

במאמר אחר, לואנברג מרחיבה על המשמעות הסמלית של מים בחלום. מים שקופים מעידים על צלילות, מים בוציים מסמלים אומללות, וטביעה בגלים גבוהים עשויה להצביע על תחושת הצפה רגשית.

התאהבות או מציאת הנפש התאומה שלכם

האם חלמתם פעם על מציאת הנפש התאומה שלכם או על רגשות חזקים המלווים בהתאהבות? האם אתם זוכרים שהתעוררתם עם השתוקקות למצוא את האדם המושלם ומיד?

אנליסטית החלומות ג׳ין תרזה אנדרסון כותבת שהאנשים בחלומות שלכם מייצגים משהו בכם. התכונות הנפלאות שאתם מוצאים בנפש התאומה שלכם מייצגים למעשה את התכונות המופלאות שלכם.

לראות את האקס שלכם

אם ראיתם את האקס שלכם בחלום, אין זה בהכרח אומר שיש לכם רצון עז להדליק את הלהבה הישנה שכבתה לה. וואלאס אומר שלראות את האקס שלכם מעורר זיכרון של תכונה משמעותית בהם.

המוח שלכם יוצר את הערנות לתכונה הזו כדי שתוכלו לחשוב כיצד זה מתייחס אליכם בזמן הנוכחי. אם האקס שלכם היה בלתי נאמן, ייתכן וגם אתם אינכם נאמנים. אם האקס היה נחמד מדי ואדיב, ייתכן ואתם מתחילים לזהות בעצמכם את התכונות האלה.

חלום על האקס עשוי גם להיות דרכה של התודעה להזהיר אתכם לא לחזור על טעויות במערכות יחסים בעבר או תבניות עם הפרטנר הנוכחי שלכם.

חוסר היכולת לדבר

לפי מאגר המידע אודות חלומות הגדול בעולם, שמבוסס על עבודתו של רופא השינה צ׳ארלס למברט מקפי, חוסר היכולת לדבר משקף תחושה אישית של התעלמות או חוסר הערכה.

חוסר היכולת לבטא את המחשבות שלכם בחלום עשוי גם להצביע על כך ש׳שפתיכם חתומות׳ בחיים האמיתיים. אם אובדן הקול שלכם הוא משהו שחוזר על עצמו, זה עשוי להעיד על סימן לטראומה מתמשכת מהעבר.

חוסר היכולת לדבר עשוי גם להיות תוצאה של שיתוק שינה, שמתרחש במהלך שנת REM. לפעמים, גליץ׳ במתג ש המוח משינה לערות, גורם לחלומות ׳להישפך׳ לתוך התודעה שלנו.

באופן כללי, חלומות פתוחים לפרשנות והם תלויים לחלוטין במחשבות, ברגשות ובמצבים עמם מתמודד האדם באשר הוא.

האם אתם חושבים שהחלומות שלכם מייצגים משהו בחייכם האישיים? האם השתמשתם פעם בחלום כסימן או מדריך לקבלת החלטה חשובה?