מורה מחליף בן 77 שחי ברכבו מקבל מתנה בלתי צפויה מתלמיד לשעבר

מורה מחלף לשעבר בשם חוזה וילרואל חי ברכבו כבר 8 שנים.

״מר וי״, כפי שהוא מכונה בפי תלמידיו, שימש כמורה מחליף במשך שנים. כשהמגפה הכתה ושעות העבודה שלו נחתכו באופן משמעותי אחרי שבית הספר עבר למתכונת של למידה מרחוק, וילרואל נאלץ לפרוש מעבודתו בתחילת 2020.© Steven Nava / Twitter

״החלטתי שהמצב בבית הספר השתנה לחלוטין ושעבודתי כמורה מחליף נסתיימה״, הוא אמר. ״במאי, הגשתי את התפטרותי. הצלחתי לטפל בכל הניירת, ולעשות את כל הסידורים לקבלת הפנסיה שלי. קיבלתי את הצ׳ק שלי, אבל הצ׳ק לא החזיק מעמד זמן רב כי כבר הייתי בחובות״.


עם ההכנסה שיכול היה לקבל, וילרואל ידע כי הוא לא יוכל לשלוח כסף לאשתו, לילדיו, ולמשפחתו המורחבת במקסיקו, לכן החליט לעבוד לגור ברכבו לפני שנים.

תלמידו לשעבר של וילרואל, סטיבן נאווה, ראה אותו במקרה ברכבו בדרכו לעבודתו כרתך ב-5 בבוקר. הוא הבחין באיש במגרש החנייה וחשב שהוא נראה לו מוכר. נאווה הבין כי זהו המורה המחליף שלו לשעבר.


© Steven Nava / Twitter

הבחור בן ה-21 אמר כי הוא היה ״הרוס ומפורק״ כשראה את תנאי המחיה של המורה המחליף לשעבר. נאווה אמר שוילרואל היה דמות מפתח בשנותיו כתלמיד, ועזר לו לעבוד על הלימודים שלו ולקבל ציון עובר במתמטיקה.

״הוא לא עזב אותי לאורך כל הדרך והיה נחמד מאוד עם התלמידים שלו״, הוא אמר. ״הוא שאל אותי איך היום שלי, האם אכלתי, ממש פרטים קטנים כאלה. כשאנשים היו בקרבתו הוא היה ממש ממש מצחיק״.

נאווה רצה לעזור לוילרואל, אז הוא נתן לו 300$, סכום הכסף שהיה איתו באותו רגע.


״הוא נתן לי חיוך גדול ואמר, ׳תודה רבה לך׳״, הוא משחזר. ״הוא ניגש ונתן לי חיבוק כפי שהיה מחבק אותי, וראיתי דמעה זולגת על לחיו״.

נאווה אז הבטיח לו משהו – שהוא יעזור לו לצתא מהסיטואציה הזו.

ביום ההוא, הוא הקים קמפיין מימון המונים עבור המורה האהוב, שגייס 5000$ תוך כמה שעות. ביום הבא, הוא יצר סרטון טיקטוק עבור וילרואל, והוא הפך במהירות לוויראלי.

השמועה אודות וילרואל עשתה לה כנפיין, וראש עיריית פונטנה אקוונטה וורן והתלמידים לשעבר של וילרואל התאספו במרכז הקשישים של פונטנה כדי לחגוג לו. ב-11 במרץ, המורה המחליף לשעבר קיבל צ׳ק מפתיע על סך 27,000$ ומתנות אחרות במסיבת הפתעה!

באותו היום הוא גם חגג את יום הולדתו ה-77, מה שהפך את המאורע למיוחד עוד יותר.

וילרואל אמר כי מעולם לא ציפה לקבל את הכסף הזה.

״מעמקי לבי, עלי לרסן את עצמי כמיטב יכולתי ולא להיות רגשן מדי״, הוא אמר ל-CNN. ״זה היה מרגש מאוד, בלתי צפוי ונפלא״.


© Steven Nava / Twitter

מחלקת השריף של מחוז סן ברנרדינו שמעה אודות מצבו של וילרואל, והעניקה לו שובר למוטל ב-10 במרץ. זה נתן לו מקום להישאר למשך חודש בזמן שהם מארגנים מגורים ארוכי טווח עבורו.

וירלואל אמר כי הוא מתכנן לנסוע למקסיקו לראות את משפחתו.

״זו תחושה נהדרת שחיי השתנו רכך ואני עדיין צריך להתרגל לזה כדי להפיק מכך את המרב״, הוא אמר.

״זה היה בלתי צפוי אבל אני מקבל את זה בלב פתוח ואני מוכן למה שיבוא לאחר מכן. אני יודע שדברים טובים יקרו״.

צפו בסרטון כדי ללמוד עוד אודות הסיפור הזה