מחקר גילה כי גברים מתחילים לעלות במשקל כשהם הופכים להורים

אימהות חדשות עשויות לעלות כ-16 ק״ג במהלך 9 חודשי ההריון, ולאחר שנולד היצור הקטן המסב להן אושר כה רב , הן מנסות להוריד את המשקל העודף. אבל מחקר מצביע כי כי אבות טריים עשויים לעלות במשקל מתוך ״הזדהות״ ולהרחיב מעט את קו המותניים שלהם. ההבדל היחיד הוא שזה קורה להם ברגע שהרך הנולד מגיע הביתה.

צוות האתר שלנו סיכם עבורכם את תוצאות המחקר המאשר כי גברים מתחילים לעלות במשקל עם הקמת המשפחה.


כיצד גילה זאת המחקר?

© Depositphotos.com


החיים משתנים כליל כשגברים הופכים לאבות, בין אם מדובר על חווית אהבה חדשה ועד לאחריות גדולה יותר ומעט שעות שינה. וכעת המחקר הזה, שבוצע ע״י דוקטור קרייג פ. גרפילד מאוניברסיטת נורת׳ווסטרן בארצות הברית ופורסם בירחון האמריקני לבריאות הגבר, מאשר כי רוב הגברים עולים במשקל לאחר לידת התינוק הראשון.


© Shutterstock.com

10,254 גברים השתתפו מחקר הזה במהלך שנות הנעורים שלהם, שנות ה-20 לחייהם ועד שנות ה-30 המאוחרות לחייהם. המחקר החל ב-1994 כשקבוצת מדענים עקבה אחר צעדיהם של מתנדבים שהיו אז בני 12. במשך 20 שנים, ניטרו מומחים את משקל המשתתפים, מצבם המשפחתי, ומספר הילדים שלהם, עד שהפכו בני 32 בשנת 2014.

העובדה שיש או אין לכם ילדים משפיעה על המראה שלכם

© Unknown / Imgur

לאחר 20 שנים, התאספו החוקרים וניתחו את המידע לגבי מדד מסת הגוף (BMI) והרשר לאבהות או למחסור בה.

דוקטור גרפילד מסביר כי גברים עולים במשקל באופן טבעי בגלל שחילוף החומרים שלהם מאט עם הגיל, אבל המדענים שמו לב כי גברים שה-BMI שלהם עלה באופן דרסטי, היו אלה שהפכו לאבות. ליתר דיוק, אלו שהפכו אבות בפעם הראשונה עלו יותר מ-2 ק״ג מיד לאחר לידת התינוק הראשון. מה שמעניין עוד יותר היא העובדה כי גברים ללא ילדים הצליחו לשמור על המשקל שלהם או לאבד ממנו במשך 20 שנות המחקר.

הסיבה שמאחורי הקילוגרמים העודפים הללו

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

המחקר לא בדק את הפרטים הקשורים בסיבות לעלייה במשקל בקרב אבות חדשים, אבל דוקטור גרפיל מאמין כי השינוי באורח החיים ובשגרה הם חלק מהסיבות. כשגבר הופך אב בפעם הראשונה, המשפחה הופכת להיות בעדיפות העליונה עבורו.

תחום האחריות החדש מסיח את דעתו לגבי שגרת הטיפוח העצמי לא היה רגיל לפני גן. המעבר מאורח החיים וההרגלים שעליו להחליף כמו ללכת לחדר הכושר ולאכול בריא וכעת לצאת להליכה בפארק או לעצור לקנות גילדה. בכל מקרה, אפילו הורים שלא חיו עם הילדים שלהם עלו במשקל, אך לא מהר כמו הורים שחיים עם ילדיהם.

התוצאות עשויות לסייע בהעלאת המודעות

© Derek Owens / Unsplash

המחקר שופך אור על הסיכונים הכרוכים בוויתור על ההרגלים הטובים שלנו כשאנחנו הופכים להורים. עלייה במשקל עשויה להוביל לכוסלטרול גבוה או בעיות לב, בין יתר בעיות אחרות. זה עשוי להיות רעיון טוב עבור המודעות אצל אבות, אז אל תניחו למשקל העודף להרוס את חווית ההורות המופלאה שעומדת להתחיל.

אילו עצות הייתם נותנים לגברים שהופכים אבות בפעם הראשונה? האם אתם מאמינים שכמות העבודה הדרושה כדי להיות הורים מהווה סיכון לשמירה על אורח חיים בריא? שתפו אותנו בדעותיכם בתיבת התגובות בהמשך!