מחקר חדש קובע: אנשים מבולגנים ולא מסודרים הם יותר חכמים מאחרים

עבור רבים מאיתנו זה מובן מאליו שדברים צריכים להיות נקיים ומסודרים. אבל יש הרבה מאוד אנשים שעבורם זה הרבה יותר קל להגיד מאשר לעשות.

אבל עכשיו כל הבלאגניסטים יכולים לנשום לרווחה – מסתבר שלהיות לא מסודר זה סימן לאינטליגנציה גבוהה, כך לפי מחקר חדש.


בבתים של אנשים רבים, הכל נקי ומסודר, הבגדים מקופלים בארון, מסודרים לפי צבע.


יותר יצירתיים
אבל בבתים של אנשים אחרים, החולצות זרוקות על כיסאות, והאבק מצטבר מתחת לספה. כולנו שונים, ותודה לאל על כך. אבל לפי המחקר החדש, הארגון והסדר שלכם קשור באופן ישיר לאינטליגנציה שלכם.

המחקר מראה שלאנשים מבולגנים יש מנת משכל (IQ) גבוה יותר מאשר לאלו השומרים על הכל נקי ומסודר.

הפסיכולוגית קתלין וון אומרת: "סביבה לא מסודרת נותנת השראה ומשחררת מהמסורת, וזה יכול להפיק תובנות רעננות וחדשות. לעומת זאת סביבות מסודרות ומאורגנות מעודדות קונבנציונליות וחוסר דמיון ".

ינשופי לילה יותר אינטליגנטיים
המחקר הראה גם שאנשים שאוהבים ללכת לישון מאוחר בלילה הם בעלי מנת משכל גבוהה יותר מאשר אלו ההולכים לישון מוקדם.

לא רק זה, אלא שאותו מחקר גילה גם שאנשים שמקללים הרבה הם חכמים יותר מאשר אלו שלא. לעתים שומעים את הטענה שאנשים שמקללים הם בעלי 'אוצר מילים מוגבל'.

אבל אם תחשבו על זה, אלו שלא מקללים בכלל הם אלו שמגבילים את אוצר המילים שלהם, מכיוון שהם בכוונה משתמשים בפחות מילים מאחרים.

התוצאות הראו שאנשים שהצליחו להגיד כמה שיותר קללות בתוך דקה היו אלו עם מנת המשכל הגבוהה יותר. המחקר הגיע למסקנה אוצר מילים עשיר בקללות הוא סימן לכוח רטורי.

אז בפעם הבאה שמישהו מתלונן על זה שאתם לא מסודרים או מקללים הרבה, תתנחמו במחשבה שאתם כנראה הרבה יותר חכמים מהם! לחצו על כפתור השיתוף וספרו לכל החברים הבלאגניסטים שלכם על החדשות הנפלאות האלה!