מטפלים זוגיים משתפים ב-13 הרגלים יומיים שיהפכו את מערכת היחסים שלכם לחזקה מאי פעם

מחקרים מראים שהרגלים פשוטים כמו שמירה על קשר במהלך היום או ללכת לישון באותה השעה יכולה לגרום למערכת היחסים שלכם ללבלב. למרות שזה נראה ברור מאליו, מטפלים זוגיים ופסיכולוגים רבים מספרים לנו כמה חשובות הפעולות הקטנות הללו ליצירת קרבה ואמון. מצאו דרך שעובדת עבור הדינמיקה במערכת היחסים שלכם והתחילו לנסות את ההרגלים הללו.

בשל כך, צוות האתר שלנו משתף בטיפים הטובים ביותר שנתנו המומחים כדי לוודא שתזכו ב״אושר ועושר״ שאתם כה מייחלים לו.


תרגלו תקשורת חופשית ופתוחה


זה בגלל שתקשורת נחשבת לחלק המרכזי בכל מערכת יחסים, לפי מומחים. זה מאפשר לפרטנר שלכם להבין את כל הפחדים, התקוות והאמונות שלכם, ומעניק לשניכם הזדמנות לדבר האחד עם השנייה כשדעותיכם חלוקות. תקשורת אין פירושה רק דיבור אלא גם הקשבה פעילה לפרטנר שלכם ללא הסחות דעת (לדוגמה, הטלפון שלכם).

טיפוח תחומי עניין משותפים

נראה ששותפות בפעילויות או נושאים משותפים הם מתכון למערכת יחסים חזקה. כל פעילות חפה מלחץ שמחזקת את הקרבה קשורה במערכות יחסים מאושרות יותר, כך לפי מחקר. זה קשור כמובן במידת ההקרבה של שניכם לפעילות, מאחר וזה רק עוזר לשמור על מערכת יחסים בריאה וחזקה אם שניכם רוצים בפעילויות המשותפות הללו.

שמרו על קשר במהלך היום


אם אתם שולחים לפרטנר שלכם הודעה עם מחמאה, תמונה מצחיקה שגרמה לכם לצחוק, או סתם הערה חיובית, אתם יוצרים תחושה של קרבה. פשוט סמסו להם כדי שידעו שאתם חושבים עליהם וזה יכול לחזק את הקשר שלכם, מאחר וזה עוזר להם להרגיש יותר שבעי רצון במערכת היחסים הזו.

ניכר שגם התגובתיות היא חלק מרכזי במערכת יחסים קרובה, ופירוש הדבר שאתם מגיבים ומיידעים את הפרטנר שלכם שההודעה שלו חשובה לכם.

שימו לב לדברים הקטנים

פירוש הדבר הוא שאתם מתחילים לשים לב לסימנים והצרכים המרומזים של הפרטנר שלכם, אליהם לא שמתם לב קודם לכן. סימנים אלו ידועים בשם bids, אותות עדינות שהפרטנר שלכם משדר עבור תשומת לב, החל מקריצה ועד לשאלה פתוחה. אם לא תבחינו בזה, אתם עשויים לגרור תרעומת, מאחר והם עשויים להרגיש שצרכיהם לא נענו כשנזקקו לכך.

עשו מטלות יחד

היום נראה שמטלות הבית נחלקות בין בני הזוג יותר מלפני כמה עשורים, מאחר וגברים נוטים יותר לעזור בבית. זה לא מפתיע שמחקר גילה שזוגות מאושרים יותר כשהם חולקים את עבודות הבית, במיוחד הדחת הכלים. זה אכן נראה שחלוקה במטלות הבית היא המפתח לנישואין מאושרים.

החמיאו זה לזו

הבעת תודה והערכה זה לזו היא בסס חשוב בכל מערכת יחסים. זה יכול להיות כל דבר החל מלומר להם כמה הם מדהימים, עבור במחמאות על המראה והלבוש שלהם, ועד לומר להם כמה אתם מעריכים אותם. מחקרים מצאו שזה יכול לעזור לבני זוג בעלי הערכה עצמית נמוכה, ואף נתגלה שזה יכול לשפר את מערכת היחסים.

צחקו יחד

כולנו יודעים שצחוק יכול להיות דבק חברתי בכל מערכת יחסים, אבל מדובר גם במשהו קסום שמקרב בין אנשים. למעשה, נמצא שצחוק משותף מקרב בין אנשים מאחר ואתם מרגישים שאתם רואים את העולם באותו האופן. נראה שצחוק מקרב אתכם יותר מאי פעם עם היקרים לכם, ומחזק את מערכת היחסים שלכם.

הפגינו הערכה

יש דרכים רבות להראות הערכה והוקרה לפרטנר שלכם, וכולן יעילות. מחקר הראה שהדבר המדהים בהוקרת תודה הוא שככל שאתם מרגישים מוערכים, כך אתם מעריכים יותר את הפרטנר שלכם. הוקרת תודה קשורה גם למערכות יחסים ארוכות טווח, ומכאן אפשר להניח שזהו חלק משמעותי בכל מערכת יחסים שמחה.

פתרו את המחלוקות ביניכם באותו היום

אהבה איננה תמיד גן עדן, וכשמחלוקות מתרחשת חשוב להתמודד איתה בדרך בריאה. דרך אחת חשובה היא לוודא שדיברתם על זה והתגברתם יחד על הנושא באותו היום, אם ניתן. למעשה, נמצא שזה נהיה קשה יותר להיפטר מהשליליות אחרי שנת הלילה, לכן מוטב שלא לגרור את זה במשך כמה ימים.

פנו זמן לומר שלום ולהתראות

רק כמה שניות, זה כל שנדרש להראות לפרטנר שלכם כמה הוא חשוב. למרות שזה נראה כמו פרט שולי, זה יכול לחזק מאוד את מערכת היחסים שלכם אם תראו להם כמה התגעגעתם אליהם וכמה אתם נרגשים לראותם שוב, אפילו אם הם תשושים.

למעשה, מספר יועצי זוגות משוחחים על החשיבות בברכת שלום ואמירת להתראות זה לזו כדי למוטט כל כעס שנבנה ביניכם. זה יכול לחבר אתכם מחדש אחרי יום בנפרד ולהראות זה לזה שאכפת לכם.

אמרו ׳אני אוהב/ת אותך׳

שילוב 3 המילים הללו בשיחה היומיומית שלכם יכולה להזכיר לפרטנר שלכם כמה אכפת לכם ממנו. אתם יכולים גם לומר להם כמה אתם אוהבים אותם מדי יום מבלי למעשה להשתמש במילים. תוכלו לעזור להם להשיג את היעדים שלהם ומה שחשוב להם, בעזרת פעולה פשוטה כמו להשאיר את המטבח נקי ומסודר.

הפתיעו אחד את השנייה

לפי מחקר, זוגות מאושרים יותר כשהם עושים מעשים קטנים של אדיבות ומראים כבוד וחיבה זה לזו. זה עשוי גם להועיל לחיי הנישואין או להחיות מערכות יחסים ולהפוך אותן ספונטניות, במקום להיתקע בשגרה. אפיו משהו פשוט יכול לעזור, כמו לקנות להם את החטיף האהוב עליהם או לבשל להם את הארוחה החביבה עליהם. מעשים מתחשבים שכאלה יכולים לקרב ביניכם.

לכו לישון באותו הזמן

מחקרים מראים לנו שזהו חלק מהנוסחה הסודית למערכות יחסים מאושרות. זה בגלל שזה יכול לשלב את שניכם באותה שגרה יומית ולפנות לכם זמן משותף להתרכז זה בזו.

פרט לשינה משותפת, נמצא גם שזוגות שישנים היטב מאושרים יותר יחד. שיחות לפני השינה נתגלו כחשובות ביותר לשמירה על מערכת יחסים מאושרת ובריאה.

כמה זמן אתם והפרטנר שלכם יחד? אילו מהטיפים האלה תנסו קודם?