מלאו אחר הטיפים הפשוטים הללו ותגידו שלום לפלאק ואבנית השיניים!

עלינו לשים בעדיפות עליונה את היגיינת הפה שלנו. למרבה הצער, לא כולנו עושים עבודה יסודית בנידון. וזו בדיוק הסיבה להיווצרותם של פלאק ואבנית השן: עקרונית, שאריות של מזון, מסְתַּיֵּדות על השן ומהוות כר פורה לבקטריות ועששת.

כדי להיפטר מזה, תוכלו להשתמש בעצות הבאות. למרות, שכמובן, אנחנו ממליצים שקודם תבקרו אצל רופא השיניים שלכם.


סודה לשתייה


סודה לשתייה היא חומר חיטוי מעולה. כל שעליכם לעשות הוא פשוט לנקות את השיניים שלכם עם סודה לשתייה פעמיים בשבוע,מאחר ושימוש עודף עשוי לגרום נזק לאמייל השן.

תה שחור

תה שחור הוא בעל מאפיינים אנטי בקטריאליים ונוגדי חמצון חזקים במיוחד, והוא גם מקור עשיר לפלואוריד – פירוש הדבר הוא שזה עוזר לשיניים לשמור על הברק הטבעי שלהן. פשוט שטפו את הפה שלכם בתה שחור אחת ליום לפני שאתם מצחצחים שיניים.

שמן קוקוס

תוכלו לשטוף את הפה שלכם בשמן קוקוס, חומר אנטי בקטריאלי ומונע דלקות. שטפו למשך 20 דקות, מבלי לבלוע או לגרגר, ואז צחצחו את השיניים שלכם כפי שאתם מצחצחים בדרך כלל. עשו זאת בכל בוקר, ותרגישו בהבדל משמעותי.

ציפורן

באופן כללי, ניתן לעשות שימוש בציפורן נגד כאבי שיניים אבל גם כנגד פלאק. הכינו תשטיף בעזרת ציפורן טחון וכמות קטנה של שמן זית, ולאחר מכן שטפו את השיניים שלה בנוזל. תוכלו גם ללעוס ציפורן לכמה דקות, דבר שיסייע להקל על ריח רע מהפה, באם אתם סובלים מזה.

גויאבה

או באופן ספציפי, עלי הגויאבה. פרט ליכולותיו האנטי דלקתיות ומשככות הכאב, העלים מחסלים את הבקטריה שאחראית להיווצרות הפלאק. פשוט לעסו (לא לבלוע!) כמה עלי גויאבה, ושטפו את הפה כשאתם מסיימים.

מלאו אחר הטיפים הפשוטים הללו ותגידו שלום לפלאק ואבנית השיניים!

תפוח

תפוח הוא מקור (טעים) לנוגדני חמצון ויעזור לשמור על בריאות השיניים שלכם. פשוט אכלו תפוח, שעה אחת מתום הארוחה, והתפוח עצמו כבר ידאג לניקיון השיניים שלכם. כמובן, אין להשתמש בתפוח כתחליף למשחת שיניים בכלל ולצחצוח השיניים בפרט.

מלאו אחר הטיפים הפשוטים הללו ותגידו שלום לפלאק ואבנית השיניים!

חומץ לבן

לחומץ יש את היכולת להעלים את החומרים הגורמים לפלאק. פשוט ערבבו כפית של חומץ במלח ומים פושרים ושטפו את הפה שלכם בתערובת.

חשוב לציין שכל המידע נלקח מהאתר Wikr, והוא אינפורמטיבי. הוא אינו מהווה תחליף לעצה רפואית, דיאגנוזה או חוות דעת מקצועית. תמיד חפשו אחר עצה רפואית, אל תתעלמו או תדחו את המועד.
גשו לרופא, בלי קשר למידע שקראתם באתר הזה.