מתדלק ששילם עבור חשבון הדלק של אדם זר מקבל תרומות השוות ל-8 שנות משכורת

כיצד הייתם מרגישים אילו הייתם מקבלים סכום כסף השווה למשכורות של 8 שנים במכה? בזכות אישה שהחליטה לתדלק בתחנת הדלק בה הוא עובד – חייהם של השניים הושפעו לחיוב.

זה בדיוק מה שקרה לניקוסיקהו מבלה, מתדלק בתחנת הדלק בדרום אפריקה. ההון הפתאומי שלו הוא תוצר של אדיבות ליבו, והמעשה שעשה עבור אישה צעירה.


הכל החל כשמונט ואן דנבנטר מקייפטאון, דרום אפריקה, עצרה בתחנת הדלק לתדלק. אך כשהגיעה לשם, הבינה חיש מהר כי אין עליה מזומן או אשראי.


© BackaBuddy / Youtube


ניקוסיקהו צעד לרכבה והחל לשטוף את החלונות שלה, אך מונט ניסתה לעצור בעדו מיד בידיעה שאין לה איך לשלם.

״אמרתי לו, ׳תודה שאתה שוטף לי אתה חלונות אבל אני לא יכולה לתדלק היום׳. הוא נראה לחוץ והמום מאחר והביט במד הדלק שלי, שהיה כמעט על הקו האדום״, היא אומרת.

המתדלק לא יכול היה לתת לה לנהוג כך, אז הוא הציע לה הצעה אדיבה – הוא התנדב לשלם את חשבון הדלק שלה על סך 100 ראנד (7 דולר), כך שתוכלו לתדלק ולנסוע על הכביש המהיר עם מספיק דלק.

״הוא אמר לי, ׳גברתי, אסור שיגמר לך הדלק על הכביש המהיר׳. לאחר מכן הוסיף, ׳אני אשלם 100 ראנד ומתי שאת באזור תוכלי להשיב לי את הכסף״, משחזרת מונט את הרגע.


© BackaBuddy / Youtube

מונט, שעובדת כמנהלת חשבונות בחברת תוכנה, חשבה שמדובר בשירות ש-Shell מספקת לכל לקוחותיה. אבל אז ראתה שניקוסיקהו משתמש בכרטיס האשראי שלו כדי לשלם על חשבון הדלק שלה בקופה.


ולפני שיכלה לומר משהו, הוא החל לתדלק את המכל הכמעט ריק שלה. רק שנסעה משם, הבינה מה קרה.

למרבה הצער, ניקוסהיקו עובד על שכר מינימום, וה-100 ראנד האלה זה כמעט מה שהוא מרוויח ביום.

הוא מרוויח כ-1000 ראנד בשבוע (75 דולר), אז לניקוסהיקו אין כסף מיותר. הוא אפילו לא ידע האם מונט תשוב לשלם לו, אך התנדב בכל זאת לשלם על הדלק שלה.

כפי שמסתבר, לניקוסהיקו לא היה מה לדאוג.


© BackaBuddy / Youtube

מונט חזרה לאחר כמה ימים עם הכסף שלו וקופסת שוקולד.

״הייתי כל כך אסיר תודה שהיא חזרה. יכולתי לראות בעיניה שהיא מעריכה את עבודתי, אתה יודע שמשיהו רואה כשאתה עושה משהו בשבילו. יכולתי לראות בעיניה שהיא מעריכה שעשיתי משהו עבורה״, משחזר ניקוסהיקו.

אבל למונט היה למעשה עוד משהו בשרוול עבור המתדלק האדיב שעזר לה כשנזקקה לכסף לתדלק את רכבה.

היא פרסמה את הסיפור שלהם בפייסבוק, והוא הפך לוויראלי במהירות. במהרה, זרם של הצעות לתרומות עבור ניקוסהיקו הגיע.

מונט שוחחה על העניין עם ניקוסביקו, והשניים הקימו קמפיין מימון המונים עבורו.

הקמפיין התברר כהצלחה ענקית, ואסף כ-94,000$ שהם 8 שנות משכורת של ניקוסהיקו

המנהלים בתחנת הדלק הבחינו במעשה האדיב של העובד, והחליטה להעניק לו את פרס מצטיין המחוז.


© BackaBuddy / Youtube

בנוסף, Shell הבטיחה לתרום 35,000$ לצדקה לבחירתו של ניקוסהיקו.

״זה היה מעשה של האל, כל זה. אני מרגיש כאילו חלמתי חלום. אני בהלם. אני בטוח שכאנשים רגילים, אנחנו יכולים לחולל שינוי בחייהם של אחרים. אתם מבינים, הייתי אף אחד, אבל רק בזכות המעשה הקטן הזה, אנשים שלא מכירים אותי יכולים לראות אותי…״, מוקיר ניקוסהיקו תודה על גורלו הטוב.

המתדלק חי עם שני ילדיו, אימו, ואחיו בבקתה קטנה, אז הכסף הזה הוא עזרה של ממש עבור משפחתו.

״אני פשוט שמח שראיתי אותה נוהגת בידיעה שתוכל להגיע למחוז חפצה בבטחה ולא היה לי מושג שהחיים שלי יבורכו כך בתמורה על מה שעשיתי״, הוא אמר.

פרט לעושרו החדש, הפך ניקוסהיקו לסלב מקומי בשל המחווה האדיבה שלו. כשהוא צועד בעיירה שלו אחרי העבודה, אנשים עוצרים אותו ומבקשים סלפי.

״החיים שלי התהפכו לחלוטין״, הוא אמר.

ואין ספק שהאיש הזה ראוי להוקרה! צפו בסרטון הבא כדי ללמוד עוד אודות המקרה.