מתערבים שלא היה לכם מושג שסודה לשתייה יכולה לשמש כתרופה ביתית מצויינת…נסו את זה!

סודה לשתייה הוא מרכיב פלא שיכול לשמש כתרופה ברגע עבור מגוון רחב של בעיות בריאותיות כמו שיעול, חומציות, התקררות ואפילו טיפול לסרטן ועד לתחליפים מעולים לכמה מוצרים ביתיים כמו משחות שיניים, מרככי כביסה, דיאודורנט ושמפו!

סודה לשתייה עשירה בנתרן ועוזרת למנוע בעיות בריאות רבות כמו זיהום בשלפוחית ואבנים בכליות. זהו חומר שאינו מגרד ועוזר גם לטפל בבעיות הקשורות בעור. סודה לשתייה מלאה ביתרונות מדהימים.


בואו נבדוק כמה מהם:
* תוכלו להקל על שרירים כואבים כתוצאה מעבודה או פעילות גופנית מאומצת אם תשתו כוס מים עם 1/2 כפית סודה לשתייה. זה ירגיע את השרירים במהירות.


* השתמשו בסודה לשתייה כדי לנקות פטריות ולכלוך מתחת לציפורניים שלכם מבלי להזיק לציפורניים.

* הקלו על ידיים ורגליים כואבות במהירות אם תטבלו אותם באמבט המכיל 3 כפות של סודה לשתייה, כפית של שמן מנטה, כפית מלח ומים חמים. המרקחת הזו תחסל גם את הריח הרע ברגליים ובידיים שלכם.

* אם נגמר לכם בקבוק מי הפה, פשוט הוסיפו 1/2 כפית של סודה לשתייה לכוס מים, גרגרו ו…זהו!

* ניתן להשתמש בסודה לשתייה גם כמשחת שיניים מלבינה ולא יקרה. פשוט ערבבו כמה טיפות של מים עם כף סודה לשתייה, מרחו על השיניים וצחצחו. זה כזה פשוט!

* הכינו תרחיץ לפנים בעזרת כף אחת של סודה לשתייה וכפית מים. מרחו את התערובת על הפנים ושטפו לאחר כמה דקות. התרחיץ יסייע לכם להסיר תאים מתים, ינקה הצטברויות שומן וימנע הופעת חצ'קונים ואקנה.

* סודה לשתייה היא תרופה מצויינת גם בטיפול בעקיצות חרקים, דבורים וקיסוס. פשוט מרחו את תערובת המים והסודה לשתייה על האיזור הנגוע, במשך כמה שעות עד שהסימפטומים שוכחים.

* שימו את תערובת המים והסודה לשתייה על הרפס, פריחה או על כל כיב איזור השפתיים כדי לעזור ולייבש אותם במהירות.

* ערבבו 1-2 כפיות של סודה שתייה ו-2 כפות מיץ לימון בכוס מים ושתו מדי כדי להקל על ריפלוקס ושטי.

* אם אתם סובלים מצרבת, ערבבו 1/4 כפית סודה לשתייה בכוס מים ושתו.

* סודה לשתייה מצויינת גם כתכשיר לניקוי השיער. פשוט ערבבו כפית סודה לשתייה עם השמפו הרגיל שלכם תוך כדי שטיפת השיער כדי להסיר לכלוך, קשקשים והצטברות שומן מהשיער שלכם.

* הרכיב הזה הוא גם מרכך טבעי ועדין איתו תוכלו לנקות חיתולי בד לתינוק או חיתולים ביתיים.

* תוכלו להשתמש בסודה לשתייה גם כדי לנקות כתמים עיקשים מהשטיחים ומהרהיטים שלכם.

* שטפו את הפירות והירקות שלכם במים חמים וכפית של סודה לשתייה כיד להיפטר מכל הלכלוך והבקטריה.

אזהרות ותופעות לוואי:
אסור לנשים בהריון או אמהות מניקות, חולים הסובלים מבעיות כרוניות או אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים מתחת לגיל חמש לנסות את התרופות הביתיות הללו הכוללות סודה לשתייה, מאחר ואלו עלולים לגרום לתופעות לוואי בלתי רצויות. אם אתם סובלים ממחלה כלשהי, נא התייעצו עם הרופא שלכם לפני שתנסו את התרופות הללו וודאו שאתם לא משתמשים בתרופות האלו למשך יותר מ-14 ימים ברצף. אנשים בדיאטת נתרן נמוך אסורים בתרופות המבוססות על סודה לשתייה.

סודה לשתייה היא כנראה אחד המוצרים הזולים ביותר בהם תוכלו להשתמש כדי להכין מאות מרקחות ביתיות, בין אם מדובר בהקלה על בעיות בריאותיות או בטיפול בבעיות הקשורות בבית. כמה מהיתרונות הבריאותיים בסודה לשתייה, כוללים מניעה וטיפול בשלשול, אולקוס, חומציות, הרעלה תרופתית, חומציות הקשורה בחילוף החומרים, התקררות ושפעת. דאגו שיהיה לכם במזווה צנצנת גדולה של סודה לשתייה כדי שלא יחסר לכם כשתצטרכו. מוצר אחד פשוט יכול לפתור בעיות כה רבות! נהדר, לא? נסו בעצמכם!