נאמר לה שהיא זקנה מדי מכדי להפוך לאימא, אך היא ילדה שלישייה זהה בגיל 46. הסיכויים הם 1 ל-20 מיליארד

אודרי טיבריוס מיוטה, ארצות הברית, נכנסה להריון באופן טבעי וילדה שלישייה זהה בגיל 46. תופעה זו היא כה נדירה עד שנאמר לה כי הסיכויים של אישה בת 45 להרות שלישייה זהה הם 1 ל-20 מיליארד. כמובן, העיתונות התעניינה בסיפור הזה, וזה מה שאודרי סיפרה להם.


© Audrey Flake Tiberius / Facebook


בנוסף לשלישייה שנולדה זה מכבר, לאודרי טיבריוס ולבעלה יש כבר 4 ילדים: מרקוס (13), ג׳יימס (11), כריסטיאן (9), ומקס (7). הזוג רצה עוד ילדים, אבל מומחי הפוריות אמרו לאודרי ש׳הביציות שלה זקנות מדי׳. אודרי הייתה בת 41 באותו הזמן.


© Audrey Flake Tiberius / Facebook


לאחר שילדה שלישייה, האם סיפרה בראיון ל-TODAY Parents, ׳עשינו שלושה סבבי הפריה וכולם כשלו׳. באותו הזמן, אמרו לה הרופאים שהסיכויים להרות בהפריה היו רק 10%.

לדבריהם של הרופאים, הסיכוי להרות ללא התערבות רפואית בגיל 45 הוא נדיר מאוד. ואפילו כשזה קורה, הסיכון להפלה הוא כ-80% בשליש הראשון מאחר רירית הרחם אינה בריאה כפי שהייתה בגיל צעיר יותר.

עם זאת, אודרי נכנסה להריון בצורה טבעית לחלוטין וילדה שלישיית בנים זהה בגיל 46. לדבריה, רוב המומחים טוענים שסהסיכוי לשלישייה זהה הוא 1 ל-200 מיליון הריונות, אבל בקרב אישה המבוגרת יותר מגיל 45, הסיכויים אפילו נמוכים יותר. ״דיברתי עם סטטיסטיקאי וככל הנראה הסיכויים של אישה בת 45 ללדת שלישייה זהה הם 1 ל-20 מיליארד״, אומרת טיבריוס.


© Audrey Flake Tiberius / Facebook

האם ל-7 חשפה שלסבתה מצד אביה היו ילדים בשנות ה-40 לחייה. לכן, אודרי הייתה תמימה דיו לחשוב שהיא תצליח לעשות את אותו הדבר. כעת היא מאמינה שהרופאים צריכים לגלות יותר פתיחות לגבי נשים וענייני הפוריות שלהן בעודן צעירות כדי ׳לחסוך להן את כאב הלב׳. ״לא הבנתי שסלבז מבוגרות יותר משתמשות בביציות קפואות או בתרומות זרע״, היא שיתפה.

השלישייה היא בת 9 חודשים כעת. אימם מבלה 7 שעות ביום בשאיבת חלב עבור בניה. וכדי לבלות יורת זמן בקרב המשפחה שלה, היא מחפשת אחר תורמות חלב. אך היא מאוד מאושרת שיש לה 7 ילדים.

״תמיד חשבתי על המספר 7 – זה היה המספר שתמיד הופיע בחלומות שלי. אבל לא חשבתי שזה יקרה לי מפאת גילי״, היא אומרת.

האם יש לכם ילדים? אם כן, עוד כמה ילדים הייתם רוצים?