נסו להתמודד עם 6 החידות האלו שמצריכות את כל ההיגיון והאינטליגנציה שלכם

כולנו אוהבים לפתור חידות – חידות פשוטות אודות מספריים והורות, וחידות קשות שגורמות לנו לשבור את הראש למשך זמן מה. חידות שכאלה מאמנות את המוח ושומרות על החדות שלו גם בגיל מאוחר.

צוות האתר שלנו מביא בפניכם 6 חידות היגיון. כמה מהם ידרשו רק כמה שניות ואחרות יותר זמן ומאמץ. האם תקבלו את האתגר ותבדקו את היכולות שלכם? התשובות הנכונות נמצאות בסוף המאמר.


חידת המטבעות המזויפים


יש לכם 3 מטבעות זהב, מתוכן אחת מזויפת ומשקל. המטבע המזויף שוקל פחות מה-2 האחרים. כיצד תקבעו איזה מטבע מזויף?

אתגר השף

כדי לנצח בתחרות הבישול, השף צריך לבשל 6 סטייקים ב-15 דקות בעזרת מחבת אחת בלבד. הוא יכול לשים רק 4 סטייקים במחבת בכל פעם. כיצד יעשה זאת השף?

משכורתו של פועל


חוואי שכר את שירותו של בנאי כדי לבנות קיר לבאר. הוא הבטיח לשלב לו בזהב בכל יום. העובד אמר שיידרשו לו 7 ימים ושהוא יכול להתחיל ביום שני.

לחוואי היה מטיל זהב והוא תכנן לחתוך אותו ל-1/7 בכל יום. בכל מקרה, כשהביט בכלי בו רצה להשתמש כדי לנסר, הוא הבין שיוכל לעשות רק 2 חתכים. מה עליו לעשות כדי לא להפר את ההסכם?

תרנגולות וביצים

לאישה אחת היו 3 תרנגולות שהטילו 3 ביצים ב-3 ימים. יום אחד היא רצתה לקבל יותר ביצים, אז היא קנתה 12 תרנגולות נוספות. כמה ביצים תקבל האישה ב-15 ימים?

אבירים ונסיכות

פעם אחת, רצה המלך למצוא חתן לבתו וארגן טורניר אבירים. המשתתפים נאלצו להתחרות באתגרים, ובסוף, נותרו רק 2 גברים. כדי להחליט מי יינשא לבתו, המלך הורה לאבירים לרכוב על הסוסים לאגם. זה שיגיע אחרון יזכה בנסיכה.

האבירים רתמו את הסוסים ורכבו לאגם באיטיות. נדרשו להם שבועות כי איש לא רצה להיות ראשון. לבסוף, הם ירדו מהסוסים, לחצו זה את ידו של האחר והחליטו ללכת הביתה. אבל הנסיכה הגיעה ולחשה משהו באוזניהם. האבירים קפצו על הסוסים ומיהרו לאגם. מה אמרה הנסיכה?

3 דלתות

נער הלך ביער ומצא בקתה נטושה. הוא החליט להיכנס אליה. לאחר שנכנס, הדלת נסגרה מאחוריו. המקום היה חשוך. הנער מצא מתג אור, אבל לא היה חשמל. ואז, הוא שמ קול שאמר לו לצאת מהבקתה דרך אחת הדלתות

* מאחורי הדלת הראשונה, ישנם אלפי נחשים ארסיים שיכולים להורגו מיד.
* מאחורי בדלת השנייה, ישנו כיסא חשמלי ותליין שיהרוג את הילד מיד
* מאחורי הדלת השלישית, ישנו אריה שלא אכל כמה ימים.

כיצד יצא הילד?

תשובות

1. עליכם לשים כל 2 מטבעות על המשקל. אם שתיהן שוקלות אותו הדבר, השלישית היא המזויפת.
2. שמים 4 סטייקים על המחבת וצולים ל-5 דקות. לאחר מכן, הופכים שניים מהם, ומחליפים את השניים הנותרים ב-2 טריים וצולים ל-5 דקות. אחרי 5 דקות, הופכים 2 סטייקים ומחליפים את המוכנים ב-2 שהם מוכנים למחצה וצולים ל-5 דקות.
3. החוואי צריך לנסר את המטיל ב-4 חלקים: 1/7, 2/7 ו-4/7 – רק שני חתכים דרושים וכך יוכל החוואי לשלם:

ראשון: נותן לעובד את ה-1/7

שני: משלם 1/7 מהמטיל

שלישי: משלם 2/7 מהמטיל ולוקח 1/7

רביעי: נותן 1/7 לעובד

חמישי: נותן 4/7 מהמטיל ולוקח 1/7 ו-2/7

שישי: נותן שוב 1/7 מהמטיל

שבת: נותן 2/7 מהמטיל ולוקח 1/7

4. אם התשובה שלכם היא 15, אז אתם טועים. אם 3 תרנגולות מטילות 3 ביצים ב-3 ימים, פירוש הדבר הוא שתרנגולת אחת מטילה ביצה אחת כל 3 ימים. פירוש הדבר הוא שב-15 ימים, הם יטילו 5 ביצים. אז, 15 תרנגולות יפיקו 75 ביצים.

5. הנסיכה אמרה לאבירים להחליף את הסוסים שלהם

6. הנער צריך לבחור בחדר עם הכיסא החשמלי – אין חשמל בבתקה, לכן התליין לא יצליח לעשות דבר.