נערה מגיעה לאוגנדה כמיסיונרית – 18 חודשים לאחר מכן היא אם ל-13 בנות

קייטי דייוויס הייתה רק בת 18 כשקיבלה את ההחליטה שעשויה לשנות את מסלול חייה לנצח.

הנערה, מטנסי במקור, הייתה בשנת הלימודים האחרונה שלה בתיכון, נשיאת הכיתה, והתכוננה להפוך למלכת הנשף כשהדהימה את כולם בתוכניתה.


השנה הייתה 2008 וקייטי נהגה ברכב צהוב עם גג נפתח בעודה מתכננת ללמוד בקולג׳ לאחיות, עד שהחליטה לצאת לטיול באוגנדה לפני שתשוב ללימודים בקולג׳.

כששבה מאוגנדה למשפחתה בברנטווד, היא אמרה להם שהיא לא רוצה ללכת לקולג׳ ושהיא החליטה לחזור לאוגנדה לעבוד כמיסיונרית במטרה לספק חינוך לאנשים.© katieinuganda_ / Instagram

עם ההבטחה שבשלב מסוים תחזור ללמוד בבית הספר לאחיות עליו חלמה, היא חזרה לאוגנדה כדי לפתוח בעבודה מיסיונרית.

היא החלה ללמד בגן ילדים בבית יתומים אבל לילה אחד במהלך סופת גשמים, בית בוץ התמוטט על שלושה ילדים שהוריהם נפטרו מאיידס. בעודם מטופלים בבית החולים, אחת הילדות, אגנס בת ה-9, שאלה את קייטי אם היא יכולה לבוא לחיות איתה, והנערה בת ה-18 הסכימה.

תוך 18 חודשים הפכה קייטי ממלכת נשף מיועדת בת 18 לאימא ל-13 יתומות בגילאים שנתיים עד 15. הילדה הצעירה ביותר ניתנה לדייוויס בידי אימא ל-12 חולת איידס.

״האינסטינקט הראשוני שלי הוא לא, ׳אוי, תינוק – תנו לי לאמת אותו!׳ כי חשבתי שבמקרה הכי טוב, אנשים מאוגנדה יגדלו אותם. אבל הידיעה שלא היה שם אף אחד אחר בשבילן, לא יכולתי לסרב״, מסבירה קייטי.


© Katie Davis Majors / Facebook


קייטי שבה לארצות הברית לזמן קצר כדי לקיים את הבטחתה להוריה ונרשמה ללימודים בבית הספר לאחיות, אך התגעגעה מאוד לילדות ובסופו של דבר נשרה מהלימודים וחזרה לאוגנדה.

קייטי רצתה לאמץ את הבנות אך נאמר לה שתחת חוק האימוץ באוגנדה לא תוכל לעשות זאת עד שימלאו לה 25 שנים.

בהינתן הטיפול יוצא הדופן שלה צו בית משפט הותיר לה להפוך לאפוטרופוס החוקי של הבנות

הילדות שלה בהחלט מרגישות כאילו טובתן האישית נלקחה בחשבון כשהוחלט כי יישארו איתה.

״אני באמת מרגישה כאילו היא אימא שלי בגלל שהיא מראה לי אהבה, ואני מרגישה ש׳כן, זו אימא שלי׳״, אמרה פריסי, אחת הנערות.

קייטי אומרת שהחלה ללמד את הבנות הללו את דבר האלוהים, אך לא היה לה מושג כמה אהבה תחוש כלפיהן ואת הדחף להפוך לאימן.

״אני חושבת שזה בהחלט משהו שנוצרתי למענו״, אומרת דייוויס, בעת ראיון ל-NPR לפני למעלה מעשור.

״אלוהים יצר אותי כך כי הוא כבר ידע שזו התוכנית עבור חיי – למרות שאני לא ידעתי״, מוסיפה קייטי, שיא נוצריה אדוקה המעריצה את אימא תרזה.


© katieinuganda_ / Instagram

מאז, קייטי הקימה את Amazima Ministries International, שסייעה בהקמת שני בתי ספר ושירותים אחרים כמו שירותים רפואיים וחינוכיים ומימון וסבסוד תוכניות מלגות בסיוע למשפחות מאוגנדה להישאר יחד.

קייטי נישאה לבנג׳י ב-2015 והם חיים באוגנדה עם שני בניהם הביולוגיים ומטפלים ב-13 בנות מקומיות. הזוג נפגש כשבנג׳י הגיע לאוגנדה לשמש כמיסיונר ולמרות שלא חיו רחוק האחד מהשנייה בטנסי, הם נפגשו לראשונה באוגנדה.


© katieinuganda_ / Instagram

היא פרסמה שני ספרים שהפכו לרבי מכר של הניו יורק טיימס, Kisses from Katie: A Story of Relentless Love and Redemption (נשיקות מקייטי: סיפור על אהבה חסרת תנאים וגאולה), ו- Daring to Hope: Finding God’s Goodness in the Broken and the Beautiful (מעזה לאהוב:למצוא את הטוב של אלוהים בחסרי המזל והיפים).

האם ל-17 מצהירה שהאנשים באוגנדה הפכו משפחה עבורה, ומה שזה לא יהיה שהיא עושה שם, אנשים אחרים יכולים לעשות בכל מקום אחר. היא אומרת: ״אתם לא חייבים להיות מיסיונרים באוגנדה. אתם לא חייבים לאמץ 13 ילדים כדי להיות הידיים והרגליים של ישו״.

סיפורה של קייטי הוא בלתי ייאמן ובזכותה ילדים אחרים נהנים מיציבות ועתיד מזהיר לו זכאי כל ילד. בבקשה, שתפו.