נער שהיה הומלס במשך 12 שנים סיים לימודים ׳יש לי הרבה מה להפסיד׳

בית הספר התיכון אינו מקום המעלה זיכרונות טובים עבור כולם, המתח בלימודים והלחץ להתאים במסגרת החברתית הופך את החוויה הזו לכזו שתלמידים רבים שמחים להניח מאחוריהם.

ברגע שהתלמידים עמדו בלחץ והצליחו לנווט דרכם הם מצפים בכיליון עיניים לסיום.


אבל קבוצת מתבגרים אחת לא ידעה כלל וכלל עם אילו מכשולים מתמודד אחד מחבריהם לספסל הלימודים עד שהוא נשא את נאום הסיום כחלק מהתגמול על הישגיו הטובים.

הסטודנט זכה לנאום את הנאום לאחר שהגיע לממוצע גבוה במיוחד של 3.9-4.0, מה שמיתרגם במונחים שלנו ל-95 בכל המקצועות.


אין להמעיט בערכו של הישג שכזה אשר מצריך מסירות רבה אבל גריפין פורלונג, הגיע להישג כזה בזמן שהיה מחוסר בית.

התלמיד המסור הזה בילה את 12 השנים האחרונות לחייו ללא קורת גג, בעודו שוהה במקלטים ועל ספות של אחרים.

מזלו של גריפין לא שפר עליו והוא לא זכה לגדול בבית ייצב – הוא איבד את אימו לסרטן ואביו התקשה מבחינה כלכלית.


במשך יותר מעשור, הוא היה מחוסר דיור יחד עם אביו ואחיו הבכור, והיה עליו לסיים את הלימודים אפילו מבלי שיהיה לו חדר שינה משלו. לא היה לו מקום לישון, מקום להתרענן, ואפילו לא מקום ללמוד.

כשכל הסיכויים עומדים לרעתו, לא רק שהוא סיים אלא אף עשה זאת כשהוא הראשון בכיתתו. אחת המורות אמרה שגריפין היה תלמיד שמעולם לא פספס מטלה.

מול 500 תלמידים, אשר לרובם לא היה מושג על קשייו של גריפין, הוא אמר לכולם כי ׳הוויתור לא בא בחשבון׳.

״אני אפילו לא יכול לספור את אותם לילות ללא שינה שביליתי לבד על מזרן פלסטיק קר. בכיתי, ובפנים קיוויתי שהחיים שלי סופסוף יסתיימו כדי שלא אצטרך לשאת בעול הזה, ובמה שנראה לי כעולם קר ומנוכר״, הוא אמר.

״מעולם לא ויתרתי, לא משנה כמה רציית לעשות זאת. לכל אלה שיושבים פה מולי, אל תחיו את חייכם ללא כוונה. עמוק בתוככם דעו שיש לכם מה להראות. אז בין אם אתם מבינים את זה או לא, עזבו את התירוצים, במיוחד אם יש לכם משפחה אוהבת שיכולה לתת לכם את מה שאתם רוצים וזקוקים״

התלמיד הזה מפלורידה קיבל חדר בבית משפחת חברתו במהלך ימיו האחרונים בבית הספר התיכון והוא מתכנן לעשות תואר בהנדסה באוניברסיטת פלורידה.

״אני רק רוצה להראות שכל אחד יכול לעשות זאת, לא משנה מה אתם עוברים. לא הייתי רוצה לחיות שוב חיים כאלה, לכן אעשה כל שלאל ידי כדי שלא אצטרך״, אמר לחדשות ABC.

הוא וחברתו מתכננים להקים מלגה לסיוע לתלמידים בנסיבות דומות.

״פשוט, אל תוותרו לעולם״, הוא אמר בראיון ל-TODAY.com. ״לעולם אל תניחו לאיש לומר לכם שאינכם יכולים לעשות משהו. כי זה מה שאמרו לי כל חיי. אנשים היו אומרים לי שאני לא חכם מספיק, וכעת אני כאן, הראשון בכיתה שלי״

אנחנו לא יכולים לדמיין את הלחץ שהיה על המתבגר הזה בעודו צריך גם ככה לנווט בין בית הספר, חברים, ספורט ולחץ חברתי ועדיין לסיים הראשון בכיתה. זה מרשים.