סבים וסבתות שעושים בייביסיטר לנכדים שלהם חיים זמן רב יותר, כך לפי המדע

לרובנו יש זיכרונות נעימים מהזמן אותו בילינו עם סבתא וסבתא שלנו. הם היו תמיד בקרבת מקום כדי לשתף אותנו בתבונתם, לחבק ולנשק אותנו. במבט לאחור ממרומם שנותיהם, יש להם תמיד חופן סיפורים נפלאים על החיים. הימים הללו לא ייעלמו לעולם. ותמיד טוב לדעת שגם סבא וסבתא שלנו קוצרים יתרונות גדולים מהאינטראקציה עם הילדים.

המחקר הזה הצית עניין רב בקרב צוות האתר שלנו ואנחנו לא יכולים לחכות ולשתף אתכם בתוצאות.© Depositphotos.com

באיזו תדירות ההורים שלכם שואלים אתכם אם אי פעם יהיו לכם נכדים? אם התשובה היא עדיין ׳לעולם לא׳, הגיע הזמן לשקול את זה מחדש. לפי המחקר הזה, סבים וסבתות שטיפול בנכדים שלהם הם בעלי סיכון מופחת של 37% למוות מאשר אנשים מבוגרים באותו הגיל שאינם נושאים באחריות דומה.© Shutterstock.com

במהלך המחקר הזה, החוקרים ניטרו את ההשלכות הבריאותיות בקרב למעלה מ-500 אנשים בגילאים 70 ומעלה שהשתתפו במחקר הברלינאי להזדקנות (Berlin Aging Study). המשתתפים שרואיינו נבדקו כל שנתיים מהשנים 1990 ועד 2009.

התוצאות הראו ש-50% מהם אשר שימשו כבייביסיטר עוד היו בחיים 10 שנים לאחר הראיון והמבחנים. מנגד, 50% מאלה שלא טיפלו ועזרו לנכדים מתו 5 שנים לאחר המפגש הראשון.

״ישנו קשר לא רק בין העזרה והיתרונות הבריאותיים, אלא גם בין העזרה לתמותה, ובמיוחד בין סבים וסבתות ותמותה״, קובע המחקר.


© Depositphotos.com© Depositphotos.com

למעשה, נכדים הרוויחו גם הם מהזמן במחיצת סבא וסבתא שלהם. מחקר שנעשה ע״ אוניברסיטת אוקספורד הראה שסבא וסבתא משחקים תפקיד חשוב בבריאותם הנפשית והפיזית של נכדיהם. יתרה מזאת, ילדים בעלי מעורבות גבוהה מצד סבא וסבתא שלהם בחייהם נוטים לפחות בעיות נפשיות ורגשיות.© Depositphotos.com© Depositphotos.com

נראה שהזמן שמבלים יחדיו הוא בעל יתרונות רבים לסבא, לסבתא, וגם לנכדים עצמם. אך חשוב מאוד לציין שזהו המקרה רק אם הסבא והסבתא באמת רוצים להיות מעורבים. אחרת, זה סתם גורם להם לסטרס.

מה דעתכם על המחקר הזה? האם יש לכם זיכרונות מאושרים מהזמן אותו ביליתם במחיצת סבא וסבתא שלכם?