סימני אזהרה לפני שבץ – קראו ושתפו

אני מפציר בכולם לקרוא ולשתף את המאמר הזה; תוכלו להציל חיים ע"י ידיעה ושיתוף של המידע הפשוט הזה.

לשבץ יש סימן זיהוי חדש! אומרים שאם תשתפו את המידע הזה עם 10 אנשים, יש לכם סיכוי להציל לפחות אדם אחד. האם תשתפו את זה? קריש דם/שבץ – כעת ישנו סימן זיהוי רביעי, הלשון.


במהלך ברביקיו, אישה מעדה ונפלה נפילה קלה – היא אמרה לכולם שהיא בסדר ושכנראה מעדה על לבנה שהייתה במקום בגלל הנעליים החדשות שלה.

הם עזרו לה לנקות את עצמה והיא הכינה לעצמה צלחת חדשה של מזון. למרות ששמה לב שהיא רועדת קצת, ג'יין המשיכה ליהנות מעצמה ומהמשך הערב.


בעלה של ג'יין התקשר מאוחר יותר וסיפר לכולם שאשתו נלקחת לבית החולים – (ב-06:00 בערב ג'יין נפטרה). היא סבלה משבץ במהלך הברביקיו. אם הנוכחים היו יודעים כיצד לזהות סימנים של שבץ, ייתכן וג'יין הייתה איתנו היום. כמה מהאנשים שחווים שבץ לא מתים. הם גומרים במצב חסר אונים וחסר תקווה במקום.

לוקח רק דקה לקרוא את זה.

נוירולוג טוען שאם הוא יכול להגיע לקורבן של שבץ בתוך 3 שעות הוא יכול לחלוטין להפוך את המצב ולמנוע את ההשפעות של השבץ…לחלוטין. הוא אומר שכל הטריק הוא לזהות את השבץ, לאבחן אותו, ואז לדאוג לאדם לטיפול רפואי תוך 3 שעות, זה מספיק.

לזהות שבץ!

תודה לאל שניתן לזכור את 3 השלבים, STR.

קראו ולמדו!
לפעמים קשה לזהות סימפטומים של שבץ. למרבה הצער, חוסר העירנות יכול להוביל לאסון. קורבן השבץ עשוי לסבול מפגיעות מוחיות בגלל שרוב האנשים מתקשים לזהות את הסימפטומים של שבץ.
כעת רופאים טוענים שניתן לזהות את השבץ רק ע"י שלוש שאלות.


1) בקש מהאדם לחייך.

2) בקש מהאדם לדבר ולומר משפט פשוט וברור (דוגמא: מרק עוף)

3) בקש מהאדם להרים את שתי ידיו.

אם הוא או היא מתקשים באחת המישמות האלה, התקשרו מיד למספר החירום ותארו את הסימפטומים לאדם שבקו השני.

סימן חדש לזיהוי שבץ – הוציאו לשון.

שימו לב: סימן נוסף לזיהוי שבץ היא לבקש מהאדם להוציא לשון. אם הלשון הולכת לצדדים, כל אחד מהצדדים ולא ישר, ייתכן ומדובר בשבץ.

קרדיולוג טוען שאם תעבירו את המסר הזה לעשרה אנשים, רבים הסיכויים שתוכלו להציל לפחות אדם אחד.

אני עשיתי את החלק שלי. ואתם?

בבקשה שתפו את זה על הקיר בפייסבוק שלכם. זה יכול להציל חיים.