סיפורו האמיתי של אח שוויתר על החינוך שלו כדי לאפשר לאחותו לסיים את לימודיה

אנשים יכולים ליצור קשרים האחד עם השני, וקשרים אלו עשויים להחזיק חיים שלמים. בכל מקרה, ישנו קשר אחד שאי אפשר לשבור ואינו מתחרה עם אף קשר: הקשר בין אחים ואחיות. הקו הבלתי נראה הזו המחבר בין אחים הוא ככל הנראה בלתי ניתן להחלפה, ונושא הכתבה שלנו היום הוא דוגמה מושלמת לכך. דבר לא מתחרה באצילות הקרבת הקריירה של האחד הזה למען עתידה של אחותו.

הוא וויתר על החינוך שלה כדי להבטיח את החינוך של אחותו

© Ying Chanita / Facebook© Ying Chanita / Facebook


אישה תאילנדית בת 27 בשם צ׳אניטה העלתה תמונות של טקס הסיום שלה לרשתות החברתיות, והפוסט צבר במהרה פופולריות רבה. אפילו שהתמונות שלה נראות רגילות וחסרות ייחוד, הסיפורים שמאחוריהן יכולים לגרום לכם לייבב בבכי.

בעוד צ׳אניטה ומשפחתה מודעים לכך היטב, חינוך והמשך הלימודים להשגת תואר הם אינם משימה קלה. האישה הנפלאה הזו סיימה את לימודיה באוניברסיטת ראג׳אבאט בדרום המחוז הדרומי של נאקון סי תמאראת (Nakhon Sri Thammarat) למרות שחשבו שתעשה זאת ב-2018.© Ying Chanita / Facebook

לפי דיווחים, סיום לימודיה של צ׳אניטה נדחה ממגוון סיבות, שרובן היו כלכליות. הנערה התאילנדית מגיעה ממשפחה בעלת קשיים כלכליים, יחד עם אחיה ואימה, עובדת בשכר נמוך שנאלצה להקריב רבות כדי להעניק לילדיה חיים טובים ככל האפשר.


© Ying Chanita / Facebook

חינוך הוא פריבילגיה, יותר מאשר זכות טבעית במשפחות כמו זו של צ׳אניטה. בשל כך, כשנרשמה ללימודים, משפחתה לא הצליחה לממן את דמי הלימוד של שני הילדים.

לכן, אחיה קיבל החלטה לנשור מבית הספר כדי לתת לאחותו אפשרות לסיים את לימודיה ולחסוך בכסף. צ׳אניטה, מצד שני, לא הייתה מודעת לקורבן של אחיה עד שלשב מאוחר בחייה, כשהייתה היחידה במשפחתה שסיימה את לימודיה, בעוד שהוא לא יכול היה לעשות זאת. הסיפור הזה סופר לה זמן קצר לאחר שסיימה את לימודיה כשאימה גללה בפניה את הקורבן העצום שעשה אחיה.

היא כרעה על ברכיה בפני אחיה כדי להביע את תודתה

© Ying Chanita / Facebook


זה עשוי להיות קשה, להעביר את תודתך האמיתי לאדם אחר על שהקריב קורבן בנסיבות דומות. המחווה אולי נראית מוגזמת, אך המחוות הפשוטות ביותר הן המשמעותיות מכל.

עבור אחים, התנצלות או מתנות יכולים להיראות שטחיים, לכן צ׳אניטה הראתה את הערכתה בצורה מסורתית המקובלת במסורת התאילנדית. במהלך טקס הסיום, היא נפלה על ברכיה מול אחיה הגדול כאות הוקרה נעלה ביותר על הקורבן שעשה. בתאילנד, מחווה כזו מבטאת יראת כבוד או הוקרת תודה.


© Ying Chanita / Facebook

בסרטון הזה, נראית צ׳אניטה כשהיא מלווה לאחיה את הגלימה והכובע שלה. ככל הנראה היא העניקה לו את זה כדי לראות שהצלחתה היא גם תוצאה של הקרבתו, ובשל כך, שניהם צריכים לחגוג את סיום לימודיה.

לאחר מכן צ׳אניטה הרכינה ראשה ונפלה על בריכה. מחווה זו נועדה כדי לבטא הערכה עמוקה כלפי אדם אחר, ובמקרים מסוימים, לבקש מחילה. לאחר מכן ניתן לראות את אחיה הגדול מחזיר לה אהבה כשהוא מלטף את ראשה.

כוחו של קורבן נגע בלב כולם

© Ying Chanita / Facebook

סיפורים כאלה יכולים לרגש כל אדם, במיוחד אנשים שחולקים קשר קרוב עם האחים והאחיות שלהם. משפחה תמיד קודמת לכל, ומה שהאח הזה עשה למענה מוכיח כי אהבתו של אח עשויה להרחיק לכת.

כשצ׳אניטה פרסמה את הסרטון הזה ברשתות החברתיות עם הכיתוב, ׳תודה לאדם הזה שהקריב הכל למען אחותו׳, הוא הפך ויראלי מיד. זה רק מראה שאנשים העריכו את חשיבות המעשה ואת חשיבותה של מערכת היחסים הזו, כי דבר אחד בטוח: אח/אחות שלכם תמיד יגבו אתכם.

מהו הדבר המשמעותי ביותר שעשיתם פעם למען אחיכם או אחותכם?