מזעזע: עובדת משק בית נפלה מהקומה השביעית. מה עשתה המעסיקה שלה? צחקה – וצילמה אותה בסמארטפון

לפני מספר שבועות, עצרו רשויות אכיפת החוק בכווית אישה שצילמה את העוזרת שלה, בחורה צעירה ממוצא אתיופי, כשהיא תלויה על בלימה מאדן החלון בקומה השביעית. מחקירה ראשונית עולה, כי ככל הנראה ניסתה העובדת להתאבד, אך נמלכה בדעתה. המעסיקה, במקום לסייע לעוזרת במצוקה, שלפה את הסמארטפון ותיעדה את המאורע – שבסופו של דבר כלל גם את רגע הנפילה של העוזרת על סככה בחלקו התחתון של הבניין.

הסרטון המצמרר הועלה לרשתות החברתיות, וכצפוי הפך לוויראלי. באופן אירוני, הוביל הסרטון למעצר של האישה בידי המשטרה המקומית, והיא נחקרה.


עובדת משק בית נפלה מהקומה השביעית. מה עשתה המעסיקה שלה? צחקה - וצילמה אותה בסמארטפון.

עובדת משק בית נפלה מהקומה השביעית. מה עשתה המעסיקה שלה? צחקה - וצילמה אותה בסמארטפון.


במהלך הסרטון ניתן לראות את העוזרת מתחננת בפני האישה שתסייע לה. היא אומרת, "תתפסי אותי, תתפסי אותי" – אך הפנייה נופלת על אוזניים ערלות ונענית בזלזול. ניתן לשמוע את המעסיקה אומרת לה: "משוגעת, תחזרי הנה", וצוחקת.

מאוחר יותר פינו רשויות ההצלה את העוזרת לבית החולים כשהיא סובלת משבר ביד וככל הנראה גם מפגיעת ראש קלה.

הסיבה לניסיון ההתאבדות טרם נודעה. האגף לזכויות אדם בכווית פנה לרשויות המדינה בבקשה לחקור את המקרה ולשפוט את המעסיקה שנהגה באכזריות.

בכווית לבדה יש כ-600,000 עובדי משק בית, רובם ממדינות אסיה. רבים מתלוננים על היחס לו הם זוכים במקומות העבודה, תנאי העסקתם ובמקרים רבים גם הלנת שכר. המשטרה העבירה את ממצאי החקירה לבית המשפט, ומחכים לתחילת ההליך המשפטי.