עין שלישית שנעלמה ו-13 סודות נוספים אודות הגוף שלנו שמוכיחים שבני אנוש הם תיבה מלאה בהפתעות

אין דבר מדהים יותר מהגוף האנושי, ואנחנו יכולים להוכיח את זה. אנחנו עשויים למעשה מכוכבים, יש לנו זוהר משלנו – או ביולומינציה (הפקת אור על ידי אורגניזמים חיים), ואפילו הייתה לנו עין שלישית. אפילו סרטי המדע הבדיוני הטובים ביותר לא יכולים ליצור יצורים קסומים כמותנו.

היום צוות האתר שלנו רוצה להציג בפניכם כמה מאפיינים אנושיים שרובנו לא מודעים לקיומם, והם יגרמו ללסת שלכם לצנוח.


לבני אדם הייתה בעבר עין שלישית

מחקר חלוצי חשף שלאבותינו הקדמונים הייתה למעשה עין שלישית, או כפי שהמדע קורא לזה, עין הקודקוד. היא שימשה לוויסות חום ואובדנה עזר לנו להפוך ממין בעל דם קר למין בעל דם חם.


האף שלנו מתחמם כשאנחנו משקרים

אפקט פינוקיו הוא אמיתי, אך במקום צמיחת האף, הוא מתחמם כשאנחנו משקרים. בכל פעם שישנו מאמץ מנטלי, חלק מהמוח בשם האינסולה מופעל, ומשנה את הטמפרטורה סביב האף שלנו והפינות הפנימיות של העיניים.

יש לנו זוהר טבעי

אנחנו לא יכולים לראות את זה, אבל לבני אדם יש ביולומניציה משלהם. מחקרים גילו שהגוף האנושי זוהר במהלך היום, והמצח, הצוואר, והלחיים הם האזורים הבהירים ביותר. זה קורה בגלל שנשימתם של התאים מסתכמת ברדיקלים חופשיים, אשר בשילוב עם ליפידים וחלבונים המרחפים בחופשיות באוויר, יוצרים פוטונים – או במילים אחרות, נצנוץ.

יש אנשים שנולדים עם זנב

למרות שזה נדיר, יש אנשים שנולדים עם זנב. זוהי תוצה של פגמים בתעלה העצבית ובשונה מחברינו הכלבים, אנחנו לא יכולים להזיז אותו. לעתים קרובות מסירים אותו בניתוח כשהתינוק עדיין קטן.


ציפורניים גדדלות בצורה שונה בכל אחת מהידיים

בגלל שאתם משתמשים יותר ביד הדומיננטית שלכם, פירוש הדבר הוא שהציפורניים ביד אחת גדלות מהר יותר מהיד בה אתם עושים פחות שימוש. המוח שולח יותר דם ונוטריינטים ליד הדומיננטית שלכם, מה שעשוי להאיץ את תהליך צמיחת הציפורניים.

אפשר לשחזר טביעות אצבע

© depositphotos.com© depositphotos.com

אם פגעתם באצבעות שלכם בזמן עבודה עם חומרים מסוימים מדי יום, סביר להניח שטביעת האצבע שלכם תיעלם. אך אל דאגה: הן יכולות לשחזר את עצמן במהירות.

אנחנו עשויים להיוולד עם כתמי לידה כחולים

לכתמי לידה יש 9 צבעים שונים, כולל כחול. הם קרויים כתמים מונגוליים ובדרך כלל מופיעים על הגב התחתון של ילדים, ונעלמים עד שהם מגיעים לגיל 3 או 4.

לבני אדם הייתה בעבר ממברנה בעין הדומה לזו של זוחלים ודגים

ממברנה זו היא עפעף שלישי שקוף שמצויה לרוב בדגים, דו חיים, זוחלים, ציפורים ויונקים והייתה גם פעם חלק מגופם של אבותינו הקדמונים. כעת היא התפתחה לרקמה הוורודה בצד העין שלנו, הקרויה plica semilunaris.

שיער עשוי לצמוח מהר יותר כשאנחנו טסים

הלחץ האטמוספרי הגבוה המצוי בזמן שאנחנו טסים או כשאנחנו צוללים מתחת למים גורם לשיער שלכם לצמוח מהר יותר. למעשה, מחקרים שוקלים כעת להשתמש בפלזמה אטמוספרית לטיפול בקירחות ואלופציה בעתיד.

25% מעצמותיהם של אנשים מבוגרים הן בכפות הרגליים שלהם

© depositphotos.com

חלק קטן מגופנו, אך בעל חשיבות גדולה, כפות הרגליים שלנו כוללות 26 עצמות כל אחת ויותר מ-100 שרירים, גידים ורצועות. אפילו העצם הקטנה ביותר בכף הרגל שלכם אחראית לספק לכם כוח, יציבה ושיווי משקל.

תינוקות יכולים לבלוע ולנשום בו זמנית

© depositphotos.com

כמבוגרים, אם אנחנו בולעים ונושמים בו זמנית, הסיכויים הם שניחנק. אך עבור תינוקות עד גיל 3 חודשים, זה לא קורה. בית הקול של הפעוט יושב גבוה בתעלות העף וכשהם מתבגרים, זה צונח ומנמיך לכיוון הגרון.

הקיבה שלנו הופכת אדומה כשאנחנו מסמיקים

כשאנחנו מסמיקים, אדרנלין משתחרר לגופנו, ומעלה את לחץ הדם. מאחר והקיבה שלנו היא בעלת רשת נימים רחבה, האדמומיות מכמות הדם הגבוהה יכולה להיראות לא רק בלחיים שלנו אלא גם בקיבה שלנו.

לתינוקות יש יותר עצמות ממבוגרים

© depositphotos.com© depositphotos.com

תינוקות נולדים עם 300 עצמות, בעוד שלמבוגרים יש רק 206 עצמות. לתינוקות יש יותר נימים ו׳אזורים רכים׳ לאורך גופם, אשר עם התפתחותם יהפכו לעצמות. החללים הללו מאפשרים לעצמות לחבור יחדיו, וזו הסיבה מדוע אנחנו מאבדים 94 מהם בבגרותנו.

אנחנו עשויים ממיליארדי שינים של אבק כוכבים

© depositphotos.com

סופר נובה (התפוצצות כוכב המתרחשת בשלבים הסופיים של התפתחותו ומלווה באור עז שהוא פולט) אחראית ליצירת כוכבי הלכת, אבל גם ליצירת כל האלמנטים המצויים בגוף האנושי, כמו חמצן, פחמן ומימן. אז בפעם הבאה שאתם קוראים לעצמכם ׳כוכבים׳, זה די נכון מדעית.

כמה מהעובדות הללו כבר הכרתם? איזו עובדה הפתיעה אתכם יותר מכל?