פסיכולוגים מאמינים שאנשים ישירים הם חברים טובים יותר

האם במעגל החברים שלכם, יש אדם שלא טורח להמתיק את הגלולה ואומר את האמת כפי שהיא? אדם נועז דיו לשתף בדעותיו ובתובנותיו, אפילו אם הרעיון לא עולה בקנה אחד עם דעותיהם של אחרים?

אם כן, אל תזנחו את החברות שלכם איתם!


אחד הרכיבים המרכזיים בחברות בריאה היא כנות. בכל מקרה, במציאות, לא כל האנשים יכולים להיות כנים אתכם כל הזמן, ולא לכל האנשים יש את האומץ לומר לכם שאתם עושים משהו שלא כשורה בחייכם.


ישנה אמרה ישנה, ״חבר אמת יאמר לכם את האמת, אפילו אם היא כואבת ואתם לא רוצים לשמוע אותה״, והיא נכונה מאוד. אחרי הכל, רק החבר הכן ביותר שלכם יאמר לכם את מה שאתם צריכים לשמוע, בלי קשר לרגשות שלכם. כי עבורם, אתם יותר חשובים מאשר החברות שלכם.

אנשים מתחום הפסיכולוגיה מאמינים כי האנשים הטובים ביותר להיות חברים שלהם הם הישירים והכנים ביותר! הנה הסיבות מדוע:

1) הם אומרים לכם את האמת כפי שהיא!

אנשים כנים לעולם לא אומרים משהו כדי לספק את הרגשות שלכם. אם אתם שואלים לדעתם, הם יתנו לכם את דעתם הכנה. בין אם מדובר בבחירת שמלה לדייט ראשון, או לגבי הרשמים שלהם מבן הזוג שלך, חבר כן יאמר לכם את האמת כפי שהיא.

אתם עשויים לחשוב שהם עושים זאת כי אינם אוהבים אתכם. בכל מקרה, זכרו שחבר אמת לא ירצה שהאנשים היקרים לליבו יהפכו לבדיחה בעיני אחרים.


2) הם אינם חוששים לומר ׳סליחה׳!

הם יודעים בוודאות שלהיות כן נתפס באופן חברתי כחצוף. ובאומרם את שעל ליבם, חברים כנים יודעים שהאמת הקרה שלהם יכולה לפגוע ברגשותיכם.

למרות שרוב הזמן, אנשים כנים לא יודעים כיצד לסתום את הפה שלהם, הם יודעים כיצד לקחת אחריות על המילים שלהם. אנשים כנים לא חוששים להודות בטעויות שלהם ולהתנצל.

3) כשהם בסביבה, לא תצטרכו לנחש מה דעתם!

בקרב אנשים כנים, מה שאתם רואים זה מה שאתם מקבלים. הם לא יניחו לכם לנחש מה דעתם גם לגבי המקום שלכם בחייהם, מאחר והם כנים אתכם בעניין.

אתם יכולים לדעת בקלות מהמעשים ומהמילים שלהם אם הם אוהבים אתכם או לא. זו הסיבה בגינה אם יש לכם חבר ישר וכן, היו בטוחים שהחברות שלכם איתו היא כנה ואמיתית!

4) הם חסרי פחד!

מומחים בתחום הפסיכולוגיה טוענים שאנשים כנים הם האנשים האמיצים ביותר בעולם.

במקום בו רוב האנשים בוחרים להיות שקטים, במקום לעמוד על מה שנראה להם כנכון, אנשים כנים לא יושבים בשקט כלל וכלל.

אנשים כנים הם מסוג האנשים שהייתם רוצים שיארחו לכם לחברה, כי למה לא? אולי בטווח הרחוק אתם תלמדו גם כן להיות חברי פחד ואמיצים כמותם!

5) הם יודעים לכבד את דעותיכם!

רק בגלל שהם אינם חוששים לומר את שעל ליבם, אין זה אומר שהם לא מכבדים את דעותיכם.

אדם כן משתף בדעותיו וזה הכל. הם רק רוצים לחלוק אתכם את מה שהם חושבים כמעין עצה לפני שאתם מקבלים החלטה סופית.

הם יודעים שבסוף היום, רק אתם רשאים לקבל החלטות בנוגע לחייכם.

אם יש לכם חבר שתואם את התיאור הזה, אל תוותרו עליהם.

בבקשה, שתפו את הכתבה הזו עם כל בני המשפחה והחברים שלכם עוד היום!