צלם טורקי לוכד בעדשת המצלמה שלו תגובות של 17 נשים שזה עתה אמרו להן, ״את יפה״

ב-2016, הצלם הטורקי מחמט גנץ׳ המזוהה גם בכינוי Rotasız Seyyah (שפירושו ״נווד ללא שביל״), שיתף תמונות של נשים שבטיות מכל מדינה בה ביקר. רוב חייהן של הנשים הללו נסובים סביב עבודה קשה והצלם גילה כי מבטן עצוב לעתים קרובות. אז הוא מצא טריק מעולה שגרם להן לחייך: הוא הזכיר לכל אחת מהן כמה היא יפ, לא משנה מה. אחרי שאמר את המילים הקסומות הללו, הנשים, שנראו בהתחלה מודאגות או עצובות, חייכו חיוך נבוך או צחקו. לא רק שתמונות ה׳לפני ואחרי׳ האלה מרגשות מאוד, הן גם מוכיחות שמחמאה פשוטה יכולה לשנות את העולם.

צוות האתר שלנו רוצה לשתף אתכם בתמונות שצילם הצלם המוכשר הזה ומוכיחות מעבר לכל ספק את כוחן האמיתי של מילים.


מרגריט מוכרת פירות בשוק הרחוב באוטבלו, אקוודור. בגלל שלא חייכה, אמרה לה מחמט גנץ׳, ״את יפה״, ואפילו הצליח לגרום לה לצחוק.


בהרי מחוז סיירה נבאדה, קולומביה, הצלם פגש ילידת שבט ה-Arhuaco בשם דיומיידה. בעודה מצלם אותה, אמר לפתע, ״את יפה״.

מתילדה היא מגואטמלה. כשמחמט גנץ׳ ביקש את רשותה לצלם אותה, היא ביקשה ממנו שלא יגרום לה לחייך. אז הוא אמר, ״היית יפה כילדה״, וצילם אותה.

מריה דולורס הייתה בת 70 כשהתמונה הזו צולמה. היא חיה באוטובלו, אקוודור, והיא ילדת שבט הקיצ׳ווה. הצלם לא הצליח לגרום לה לחייך. אז בעזרתו של מתורגמן, הוא העביר לה את מילות הקסם שלו.


בעיירה נזרת בקולומביה, פגש מחמט גנץ׳ את ילידת שבט הוואיו, אוונג׳לינה. היא הייתה בת 100 באותם זמנים. היא הייתה נבוכה ולא הצליחה להיישיר מבט למצלמה, אבל כשהצלם הלל את יופיה, הכל השתנה. תגובתה של האישה הוכיחה כי המילים ״את יפה״, עובדות בכל הגילאים.

בקאבו דה לה ולה, מזג האוויר חם במיוחד. כדי להגן על עצמה מהשמש, האישה הזו, ששמה ג׳וליה, שמה מסכת פנים. לאחר שצילם כמה תמונות, אמר לה הצלם כמה יפה היא, והיא חייכה חיוך רחב בחזרה.

אלטנה הייתה בת 88 כשהתמונה הזו צולמה. היא חיה באטלאיה דו נורטה, באיזור האמזונס של ברזיל. המחמאות של הצלם חוללו את ההבדל.

בכפר של סנטה מריה דה ג׳זוס בגוואטמלה, מחמט גנץ׳ פגש מוכרת בוטנים. הוא ביקש ממנה לחייך למצלמה, אבל כשלא עשתה כן, הוא אמר, ״היית יפה כילדה״, וצילם את התמונה הזו.

כשהצלם שאל אם הוא יכול לצלם אותה, מריה איגנזיה, מגוואמוטה, אקוודור, חבשה את הכובע החדש שלה. התמונה השנייה היא תוצאה של המילים: ״את יפה״

היא רוכלת רחוב מאוטבו, אקוודור. הצלם ביקש את רשותה לצלם אותה. לאחר מכן אמר לה את מילות הקסם שגרמו לה לחייך.

בעיר אטלייה דו נורטה בברזיל חי קוסמיטה גומז. האפקט של מילות הקסם של הצלם הוא יוצא דופן.

זרקים היא ילידה של מחוז סיירה נוואדה בקולומביה. כשהיא ראתה את המצלמה היא הייתה רצינית מאוד, אבל הצלם השתמש במרקחת הקסם שלו. הפעם, הוא החמיא לה בשפה שלה ואמר, ״מה דו מיקאבאני״, ״את מאוד יפה״, בארואקו.

ואסי ג׳ואקי היא ילידת מרובו באיזור האמזונס של ברזיל. מחמט גנץ׳ החמיא גם לה בשפתה.

בכפר דון דיאגו בקולומביה, הצליח מחמט גנץ׳ להצית את סקרנותה של נערה צעירה. כשניגש אליה, נכנסה הנערה לביתה. הוא ביקש את רשותה לצילום, אץ היא לא הגיבה. אז הוא אמר, ״בבקשה, את יפה״. הנערה פתחה את החלון וחייכה למצלמה.

פידלינה היא מאל סלבדור. כרגיל, הצלם צילם תמונה רגילה ולאחריה שיבח את יופיה של האישה.

מימבה ובתה, מאיה. הן ילידות המארובו באמזונס הברזילאי. זה היה קשה לצלם אותה בשל הביישנות שלה. אבל הצלם אמר לה כמה יפה היא נראית והחיוך של האישה הצעירה לא בושש מלהגיע.

בסאו קריסטובל, מקסיקו, מחמט גנץ׳ פגש אישה שמוכרת בגדים. הוא קנה ממנה כמה דברים, אבל היא לא אישרה לו לצלם אותה כיוון שהייתה נבוכה מדי. הוא סידר את עצמות שלה, שהיו מקושטות בגומיות צבעוניות, ואמר לה שהיא נראית יפה יותר באופן הזה. לאחר מכן הצליח לצלם אותך מחייכת חיוך מבויש.

אילו מילים חיוביות עשויות לשנות את מצב הרוח שלכם? באילו מילים אתם משתמשים כדי לעודד אחרים?