צלמת הואשמה בשימוש בפוטושופ, אז היא פרסמה את תמונות ה'לפני' והשיבה מלחמה

ליליה אלברדו התחילה להתעניין בצילום לאחר הולדת בנותיה התאומות. היא רצתה לתעד את הרגעים החשובים ביותר בחייה, אז במקום לצלם הכל בסמארטפון היא החליטה ליצור תמונות מקצועיות. כיום ליליה היא צלמת משפחות וילדים מפורסמת. היא משתפת את העבודה שלה באינסטגרם ובפייסבוק ומסבירה איך היא ערכה את התמונה. לאחרונה חלק מהעוקבים שלה החלו להפיץ שמועות מרושעות והשאירו תגובות שליליות על הקיר שלה, אך היא הצליחה לענות להם בכבוד.

אנחנו מביאים לכם את סיפורה של ליליה ואיך היא הצליחה להגן על הכישרון שלה.


בתור התחלה, אנחנו ממליצים לכם להתרשם מעבודתה. הנה כמה מהתמונות האהובות עלינו ביותר!


לאחרונה ליליה קיבלה תגובות אגרסיביות. חלק מהמגיבים טענו שהיא משתמשת רבות בפוטושופ ותוכנות עריכה אחרות. אחרים סירבו להודות שעבודתה אמיתית. הם קראו לה עבודת גרפיקה ממוחשבת.

ליליה ניסתה להבין למה יש אנשים שמתנגדים כל כך לשימוש בתוכנות עריכה. האם תמונות ערוכות אינן אמיתיות?


ואז ליליה החליטה לענות למגיבים. בהתחלה היא הזכירה לגולשים שתמונות עברו עריכה מהרגע שהומצאה המצלמה הראשונה. צלמים הצליחו להוריד אלמנטים בלתי נחוצים בעזרת כלים כימיקליים ומכניים. בעידן הטרום-דיגיטלי המצלמות לא הצליחו לתפוס תמונה ברורה של אובייקטים בחזית התמונה או הרחק מאחור, אז השמיים תמיד נראו כמו רקע לבן. ואז הצלמים החלו לחבר מספר תמונות ביחד כדי לקבל תמונה ברורה ואחידה. הנה אחת התמונות ה"ערוכות" מאת גוסטב לה גריי מ-1857.

אפילו מכשירים מודרניים לא תמיד יכולים להעביר את הצבעים כפי שאנחנו רואים אותם. כדי שלא נצטרך לאחסן אלפי תמונות בהירות או כהות מדי, אנחנו יכולים לתקן אותן בעזרת כלי עריכה. כך התמונות יוכלו לקחת אותנו בחזרה אל הרגעים המשמחים, במקום להיות תזכורת מרגיזה לחוסר כישרון הצילום שלנו.

בנוסף, ליליה טוענת ששימוש בפוטושופ כדי להטעות אנשים זה לא מתקבל על הדעת. צלמים עלולים לביים תמונה של סיפור מזויף כדי לייצר עניין, ולהראות את ה"קורבן" מנקודת המבט הלא נכונה. אך תמונות גם לא אמורות להראות את העולם האמיתי כפי שהוא משתקף במציאות. כל הנקודה באמנות היא להראות את החזון, הרגשות והדיעות של האמן.

ולבסוף, ליליה החליטה לפרסם את התמונות המקוריות. הן מוכיחות ששתי התמונות נראות נהדר. ליליה לא מתכחשת לכך שהיא עורכת את התמונות, אבל היא רק עושה זאת כדי להעצים את מה שהיא רואה בעיני רוחה, ולא כדי להסתיר מגרעות.

ליליה גם נותנת לגולשים שלה שיעורי עריכת תמונות באתר ובערוץ שלה. אנחנו תומכים בדבריה: האנשים בחברה המודרנית צופים בסרטים ומבינים שאפקטים רבים נעשים בעריכה. אך איש לא קורא לסרטים הללו "מזויפים".

אם אתם יכולים לערוך את העבודה שלכם היטב, זה רק מוכיח שאתם מוכשרים. אם כל הצלמים היו מראים בתמונות שלהם רק את העולם האמיתי, האם היינו מעריכים את האמנות באותה מידה?

ספרו לנו איזו תמונות יותר אהבתם – לפני או אחרי העריכה? מתי לדעתם השימוש בפוטושופ הוא כבר לא מתקבל על הדעת?