ראו הוזהרתם! אם אתם ישנים כך בלילה, הבריאות שלכם בסכנה!

האם ידעתם שיש להימנע מלישון בתנוחות מסוימות כדי שלא תחשפו לתוצאות הלוואי? פירוש הדבר הוא, שכמו שהאנשים העובדים במפעל במשך 8 שעות על הרגליים מסכנים את הבריאות שלכם, כך גם הבריאות שלכם נמצאת בסכנה אם אתם ישנים באותה התנוחה בלילה.

שינה מאפשרת לנו לנוח לצבור אנרגיה כדי לתפקד טוב יותר. לאופן בו אנו ישנים יש השפעה אדירה על הבריאות הכללית שלנו וכשאנחנו לא ישנים כמו שצריך, אנו מתמודדים עם מספר סכנות בריאותיות.


לדוגמא, אם אתם נוטים לישון על צד ימין, אתם עלולים לחוות כאבים תכופים יותר בכתף, בעוד שאם אתם ישנים על הגב, אתם עלולים לחוות כאבי גב. ע"פ אנדרו באנג, הגוף שלנו אוהב גיוון. לדוגמא, אם אתם נרדמים על הגב, החליפו לצד ימין אם אתם מתעוררים באמצע הלילה. שינה על הגב היא בדרך כלל נוחה יותר ופחות לוחצת על עמוד השדרה מאשר שינה על הבטן.

שלושת תנוחות השינה, על הבטן, הגב או הצדדים – לכל אחת יש השפעה על הבריאות שלנו. לפעמים, שינה על הגב עלולה לגרום לנו לנחור, ואם יש לכם נטייה כזו, שינה על הגב עלולה רק להחמיר את המצב. בנוסף, שינה על הבטן מפעילה לחץ על הצוואר והגב, מה שהופך את השינה למאתגרת יותר. התנוחה הכי טובה לישון בו היא על הצד, ימין או שמאל.


כך, לא תנחרו או לפחות תנחרו פחות. בכל מקרה, התנוחה הזו טובה מאוד לעמוד השדרה, אז שימו כרית בין הרגליים כשאתם ישנים על הצד. העיפו מבט בסרטון של דוקטור ג'נט קנדי המסבירה על השפעות השינה על הצד: