רופאים מזהירים: אם אתם משתמשים בנייר אלומיניום, הפסיקו מייד או שתתמודדו עם השלכות קטלניות

במשך זמן רב, נייר האלומיניום היה פריט שכיח וחשוב במטבח. פתחו את מגירת המטבח כמעט בכל בית ותמצאו גליל של הנייר המתכתי והמבריק הזה. מדוע? בגלל שהוא כל כך שימושי ויעיל עבור משימות רבות הקשורות בבית ובמטבח.

אנחנו נוהגים לכסות בעזרתו את המאכלים שבישלנו. אבל מחקר חדש מציע כעת שבישול בעזרת נייר אלומיניום, עשוי לחשוף אתכם לסיכונים בריאותיים חמורים מאוד.


במאמר הזה, נביא בפניכם עובדות הקשורות בבישול בעזרת נייר אלומיניום. למדו מה יכול לקרות וקבלו בעצמכם את ההחלטה האם להשתמש בזה או לא. אבל מסקנות המחקר די ברורות…


ננסח את זה בפשטות, אם אתם משתמשים בנייר אלומיניום, אתם מהמרים על הבריאות שלכם.

הדבר הראשון שעליכם לדעת הוא שנייר אלומיניום מסוכן למוח שלכם. הוא מכיל מתכת כבדה המסכנת את המוח שלכם וקשורה למחלת האלצהיימר מזה שנים רבות.

אם תחשפו את עצמכם למתכת הזו, הדבר עשוי להוביל להידרדרות במצבכם הנפשי. התכוננו להפרעות בקואורדינציה, בתפקודי הגוף השונים, בזיכרון ובאיזון. למרבה הצער, עבור אנשים הסובלים מהרעלה בעקבות המתכת הזו, הנזק הוא קבוע. אתם יכולים לחוות "חורים שחורים" בזיכרון שלכם שעשויים לפלג ביניכם ובין היקרים לכם, במקרה הגרוע ביותר.

פרט לנזק המוחי, לבישול בנייר אלומיניום יכולה להיות גם השפעה רעה על העצמות שלכם. המתכת הזו חודרת לעצמות. זה מסוכן בגלל שהיא "מתחרה" על מקום בתוך העצמות שלכם עם הסידן ולעתים קרובות מנצחת את המינרל החשוב הזה. למרות שמבנה שלד העשוי מאלומיניום נשמע כמו משהו מסרט מדע בדיוני, הגוף שלנו הוא לא מדע בדיוני. לכן, זה פשוט לא עובד עבורנו. אתם זקוקים לסידן כדי למנוע מהעצמות שלכם להישבר או לחוות כשל כלשהו.

מכאן והלאה, הסיכון בבישול עם נייר אלומיניום רק הולך וגודל. הוא מסוכן לריאות שלכם. שאיפת חלקיקי אלומיניום הוכחה כגורמת לבעיות נשימתיות, כמו פיברוזיס של הריאה. אפילו אם אתם רק צולים בעזרת נייר אלומיניום, אתם יכולים לשאוף את חלקיקי האלומיניום ולהרוס את הריאות שלכם בהדרגה.

פחיות אלומיניום כבר הוכחו מזה זמן רב כמסוכנים. אבל מאותה הסיבה, התעלמו מנייר האלומיניום. לא עוד…

אם אתם מעכלים בטעות פתית של נייר אלומיניום, אתם מסתכנים באחת הבעיות הללו. למרות שאתם לא אוכלים כדורי אלומיניום או מכינים טורטיות אלומיניום, ברגע שאתם מבשלים עם אלומיניום בטמפרטורה גבוהה, חלקים מהמתכת חודרים אל תוך המזון שלכם. טמפרטורות גבוהות יוצרות חריצים במתכת וגורמות לחלקיקים להשתחרר אל תוך המזון שלכם.

אפילו אם אין חריצים ברורים לעין, חלקיקי אלומיניום עשויים להשתחרר אם אתם מבשלים עם תבלינים מסוימים או משתמשים בלימון.

דוקטור עיסאם זוביידי, חוקר בתחום ההנדסה הכימית באוניברסיטה האמריקנית של שארג'ה, גילה שארוחה אחת בלבד שהוכנה בעזרת נייר אלומיניום יכולה לשחרר 400 מ"ג של אלומיניום.

"ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך משתחררים יותר רעלים. נייר אלומיניום אינו מתאים לבישול ובטח לא מתאים לשימוש על ירקות כמו עגבניות, מיץ לימון או תבלינים".

ארגון הבריאות העולמי מזהיר מפני עיכול של יותר מ-60 מ"ג של אלומיניום בכל יום.

בשורה התחתונה: אם אתם מבשלים עם אלומיניום, אתם מסכנים את הבריאות שלכם.

אנא שתפו את אזהרת הבריאות הזו עם בני המשפחה והחברים שלכם כבר היום!