רופאים מזהירים: מדוע אסור לכם לעולם לישון על צד ימין של הגוף

שינה טובה היא חיונית, גם כדי שנרגיש טוב פיזית ורעננים מנטלית. למרבה הצער, זה לא מספיק לישון כמה שעות בודדות בלילה.

אך משהו שלא ידענו זה שהדרך בה אתם ישנים יכולה לקבוע איך הגוף שלכם ירגיש ויראה יום למחרת. זה יכול להשפיע על רמת האנרגיה שלכם ועל הדברים שמתרחשים בתוך הגוף שלכם.


אני שייך לקבוצת אנשים שתמיד ישנה על הצד. אבל רק לאחרונה, נהייתי מודע למה שקורה לגוף כאשר ישנים על צד שמאל ולא על צד ימין.


אחרי שקראתי את זה, אני בהחלט לא אשן יותר על צד ימין שוב.

אם אתם סובלים מנפילות אנרגיה במהלך היום, יתכן מאוד וזה קשור לצורה בה אתם ישנים בלילה. הסיבה יכולה להיות פשוטה מאוד – אתם פשוט ישנים על צד ימין של הגוף…

למטה תמצאו רשימת הסברים של מדענים שמספרים מדוע כדאי לישון בלילה על צד שמאל, כפי שפורסם במחקר הזה.

1. משפר את העיכול
בגלל שוכבת לכיוון הצד השמאלי, קל יותר לקיבה להתרוקן לוושט אם אתם ישנים על צד ימין. אם אתם ישנים על צד שמאל, תהליך העיכול טוב יותר.

אם סבלתם מבעיות בבטן לפני כן, חשוב מאוד לבחור את צד שמאל על פני צד ימין.

2. טוב יותר ללב
העורק הגדול ביותר של הגוף (aorta) פונה שמאלה, מה שאומר שהוא מסייע לזרימת הדם אם אנו ישנים על צד שמאל. מצד שני, אם אתם ישנים על צד ימין, הדם צריך להישאב כלפי מעלה, וכתוצאה מכך זרימת הדם נפגעת.

3. הקלה בלחץ על הטחול
גם הטחול ממוקם בצידו השמאלי של הגוף. המשימה שלו היא לנקות את הדם ולרוקן פסולת. שינה על צד שמאל למעשה עושה לטחול עבודה קלה יותר ולא פוגעת בו.

4. טוב יותר לגוף באופן כללי
כתוצאה מכך שהקיבה ולבלב נמצאים בצד שמאל של הגוף, כל המערכת עובדת טוב יותר אם אתם נמנעים משינה על צד ימין!

לא הרבה יודעים את זה – אני בהחלט לא ידעתי! בבקשה שתפו את הכתבה כדי להפיץ את המידע…זה יכול לעשות הבדל גדול לבריאות של החברים והמשפחה שלכם.